שתף קטע נבחר

חייל נפצע קל בפיגוע דריסה מדרום לשכם, המחבל נורה

המחבל ניסה לדרוס לוחמי גבעתי שבדקו כלי רכב בכביש 60 באזור חווארה. אחד הלוחמים נפצע קל. המחבל נפצע קשה ובהמשך מת מפצעיו. תיעוד: הבוקר ניסה מחבל לדקור שוטר בכיכר צה"ל בירושלים ונורה למוות בידי שוטרים

 

אזור הפיגוע ליד חווארה (צילום: זכריא סדה ) (צילום: זכריא סדה )
אזור הפיגוע ליד חווארה(צילום: זכריא סדה )

פיגוע דריסה מדרום לשכם: מחבל פצע בצהריים (שבת) חייל באורח קל ונורה. הפיגוע התרחש בין הכפר חווארה לכיכר החטיבה המרחבית שומרון על ציר 60. כוח מגדוד רותם של גבעתי עסק בבדיקת כלי רכב בזמן שהמחבל ניסה לדרוס החיילים.

 

המחבל, מאהר ג'אבי בן 56, פונה במצב קשה באמבולנס של סהר האדום לבית החולים רפידיה בשכם, שם מת כעבור שעות אחדות.

 

 (צילום: google maps) (צילום: google maps)
(צילום: google maps)
 

זירת הפיגוע ליד חווארה, אחר הצהריים ()
זירת הפיגוע ליד חווארה, אחר הצהריים

מקום פיגוע הדריסה ()
מקום פיגוע הדריסה

הבוקר ניסה מחבל לדקור שוטר בכיכר צה"ל בירושלים. הוא נורה למוות בידי שוטרים ולא היו נפגעים נוספים. מתחקיר ראשוני עולה כי המחבל, מוסעב אל-רזאלי, בן 26 מוואדי קדום במזרח ירושלים, המתין בטיילת שער יפו והבחין בזוג מתפללים יהודים צועדים לכיוון הכיכר והחל ללכת אחריהם. שני שוטרים פרשים שהיו במשימת אבטחה הבחינו בו והלכו בעקבותיו.

 

 

השוטרים ניגשו אליו וביקשו ממנו להראות להם תעודת זהות. תוך שהוא מביא להם את התעודה, הכניס המחבל את ידו השנייה לכיס פנימי במעילו. אחד השוטרים תפס את ידו של החשוד שנאבקו עמו והצליח לשלוף את ידו כשהוא אוחז בסכין.

 

אחד השוטרים שירו במחבל סיפר: "במהלך משימת אבטחה באזור אגן העיר העתיקה שבה היינו רכובים על סוסים הבחנו באדם חשוד. הוא הוציא תעודת זהות והכניס יד לתוך הז'קט. תפסתי לו את היד. ביקשתי שיוציא את היד מהז'קט. הוא לא הוציא אותה כמה פעמים. כשהוא הוציא אותה כבר הייתה לו סכין גדולה וחדה ביד.

 

"לקחתי כמה צעדים לאחור. שלפתי את הנשק, יריתי בו ירייה ראשונה. החשוד המשיך להתקדם לעברנו ולנופף עדיין עם הסכין. יריתי בו ירייה שנייה. החשוד נעמד וכעבור שנייה או שתיים התמוטט.

אנחנו שמחים ששמנו ידנו על המפגע לפני שהצליח לבצע את זממו ולפגוע במתפללים במקום".

 

אתמול נורתה למוות מחבלת שניסתה לבצע פיגוע דריסה בעמדה של לוחמי מג"ב בסילוואד שבבנימין. מדובר במהדיה חמאד, בת 40 ואם לארבעה, תושבת סילוואד. במקביל דווח בעזה על הרוג פלסטיני בן 22 שנורה על-ידי צה"ל ונפגע בראשו במהלך עימותים באזור גדר המערכת.

 

לאורך כל יום שישי התרחשו אירועי יידוי אבנים ברחבי הגדה. אישה כבת 60 באורח קל מאבנים שיודו על מכוניתה ליד בית אל. באירוע אחר נפגע אוטובוס שהסיע משתתפים בסיור של ארגון "שוברים שתיקה" באזור קריית ארבע. חלון ברכב נופץ ושלוש נשים שישבו באוטובוס נשרטו קלות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפיגוע באזור חווארה
צילום: חטיבת דובר המשטרה
הפיגוע בירושלים
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מומלצים