שתף קטע נבחר

רכז השב"כ כתב לאב מחתונת השנאה: "אל תשתה הרבה"

במשפחת הזוג מחתונת הימין הקיצוני טוענים כי בשב"כ לא עצרו ההתלהמות ברגע האמת למרות שיכלו. רכז השב"כ ואבי החתן החליפו מסרונים מחויכים. בימים הקרובים צפויים להיחקר ולהיעצר מעורבים בריקודי השנאה

במשפחתו של שחר אשבל, החתן שמסיבת החתונה שלו הפכה למפגן שנאה של הימין הקיצוני, טוענים כי בשב"כ ידעו על קיומה. לראייה, הם מציגים התכתבויות בין רכז בשב"כ לבין אביו של החתן, שבו הוא אפילו מברך אותו לרגל המאורע. "לא ברור למה השב"כ לא עצר את ההתלהמות ברגע ההתרחשות", אמרו בסביבת המשפחה. בימים הקרובים צפוים מעצרים.

  

 

תמונות החתונה שהכתה גלים ממשיכות להסעיר. המראה של צעירים חוגגים במרכז הרחבה עם תמונתו של הפעוט עלי דוואבשה שנרצח בדומא ובתוכה סכין, גררה גל תגובות קשות. עוד נראו בתמונות אנשים עם בקבוקי תבערה בידיים וכלי נשק, נשמעו שירי נקמה ועוד.

 

עם הפצת הסרטונים טענו מקורבי המשפחות כי אנשי המשטרה והשב"כ ידעו על החתונה ואף התכתבו עם אביו של החתן שחר אשבל, לפני האירוע. כך למשל, בבוקר החתונה שלח אחד הרכזים לאביו של החתן "בשעה טובה, מזל טוב".

 

האב השיב לו: "תודה רבה, בטח נתראה באירוע אם אצליח לזהות אותך. רק בבקשה אל תבוא עם מסכת הסקי שלא ייבהלו, יש שם מבוגרים".

 

בתגובה השיב הרכז: "אל תשתה הרבה, שתוכל לחזור הביתה".

 

האב ענה: "מקסימום אתה תחזיר אותי".

 


 

במשפחה טוענים כי המסרונים הם עדות לכך שהשב"כ ידע על החתונה והתארגן לקראתה, ולכן לא ברור מדוע לא עצר את ההתלהמות ברגע ההתרחשות. עוד נטען, כי דברים היו מתוכננים על ידי בעלי אינטרס מסוים.

 

במקביל, נפוצו הודעות במהלך הימים האחרונים כי בחתונה נכחו לכאורה אנשים שלא היו מוכרים למשפחות והם אלה שהביאו את תמונותיו של דוואבשה הפעוט. עוד טוענים במשפחה כי אנשי השב"כ ביקרו את המשפחות מספר פעמים עוד לפני החתונה.

 

משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה כי "במסגרת מימוש ייעודי לסיכול טרור מקיימים אנשי השב"כ מעת לעת קשר עם בני משפחות של חשודים בפעילות קיצונית ואלימה, וזאת על מנת לנסות ולהסתייע בהם בכדי לרסן את פעילות החשודים ולהשיבם להתנהלות נורמטיבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החתונה של אשבל. טענו ששב"כ ידע מראש
מומלצים