שתף קטע נבחר

דקר בקורס מ"כים בלדרמן - ונשלח למחבוש

על לוחם הצנחנים, שדקר באולר שקיבל בטירונות, נגזרו 60 ימי מאסר והורדה בדרגה לטוראי. לטענתו, חברו התגרה בו והשליך לכיוונו חתיכות מסטיק. סנגורו: "מדובר בוויכוח רגעי בין חיילים טובים"

עונש מקל ללוחם שדקר את חברו בבסיס: בית הדין הצבאי ביפו אישר אחר הצהריים (יום שני) את עסקת הטיעון שהושגה עם לוחם הצנחנים בדרגת רב-טוראי, שהודה והורשע כי דקר ופצע את חברו ליחידה במהלך שלב ההכנה לקורס מ"כים לפני כחודש וחצי בבסיס האימונים החטיבתי של הצנחנים בדרום.

 

לפי כתב האישום, בין החייל לחברו פרץ ויכוח במהלך שיעור בכיתה בבסיס. החייל הנאשם פנה לחייל שעמו התווכח ואמר לו "בוא נצא ונסיים את זה בחוץ ולא בכיתה". השניים יצאו החוצה תוך כדי שהם דוחפים ומקניטים אחד את השני, ולאחר מספר דקות שבהן שהו בפינת העישון הם נכנסו למסדרון במבנה המגורים בבסיס. הנאשם סגר את אחת הדלתות, שלף את אולר הלדרמן באורך שמונה ס"מ, ותוך כדי חילופי דחיפות ביניהם אמר לחברו "אני אדקור אותך".

 

בשלב זה מימש החייל את איומו ודקר את חברו בירך הימנית. לאחר שחברו ביקש ממנו שיחדול מלעשות זאת, חזר על הפעולה ונעץ את להב הסכין שוב בירכו. החייל שנדקר ניסה להדוף את הסכין מידו של החייל הדוקר, ותוך כדי נפצע גם בידו. התערבות של חייל שלישי שהגיע למקום הביאה להפרדה בין השניים ולסיומה של התגרה החריגה בין הלוחמים. כתוצאה מהאירוע נפצע החייל בגפיו ופונה לקבלת טיפול רפואי.

 

החייל הדוקר הואשם בעבירות של פציעה בנסיבות מחמירות והחזקת סכין שלא כדין, למרות שלטענת סנגורו, עו"ד עידן פסח, אולרי הלדרמן מחולקים לטירונים הקרביים על ידי צה"ל. לטענת החייל הדוקר, החייל השני התגרה בו והשליך לכיוונו חתיכות של מסטיק – מה שגרם לויכוח שהחל בצחוק והסתיים בצורה קשה.

"מקרה של חייל נורמטיבי שעבר טלטלה קשה". עו"ד עידן פסח (צילום: פרטי) (צילום: פרטי)
"מקרה של חייל נורמטיבי שעבר טלטלה קשה". עו"ד עידן פסח(צילום: פרטי)
 

התביעה הצבאית הסכימה, למרות חומרת העבירה, לסיים את הפרשייה ללא רישום פלילי. התביעה התחשבה בחוות הדעת הטובות שהעבירו מפקדי החייל הדוקר על התנדבותו ושירותו בחטיבת הצנחנים למרות נסיבות חיים אישיות קשות. הסנגור פסח הוסיף כי "מדובר בוויכוח מאוד רגעי בין חיילים טובים". הנאשם הביע חרטה על מעשיו ואף הביע את רצונו לחזור לשירות הקרבי.

 

על הלוחם, מגדוד 890, נגזרו 60 ימי מאסר בפועל, 30 ימי עבודות צבאיות, הורדה לדרגת טוראי ותשלום פיצויים בסך 200 שקלים לחייל שאותו תקף.

 

עו"ד עידן פסח מסר בתגובה: "אנו מברכים על סיומו של ההליך המשפטי כפי שהסתיים. מדובר במקרה של חייל נורמטיבי, מלח הארץ, שעבר טלטלה קשה בעקבות האירוע, ושנלחם בעור שיניו לשוב לשירות קרבי בצה"ל כלוחם ומפקד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חיילי צנחנים. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים