שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מ-2016: ארנונה כפולה לדירות רפאים בי-ם
  הישג למאבק על מחירי הדיור בירושלים: הממשלה אישרה לעירייה לגבות מ-2016 ארנונה כפולה מבעלי דירות הרפאים. הערכות: מדובר בכ-9,000 דירות, רובן של תושבי חוץ, העומדות ריקות רוב ימות השנה. בעירייה מקווים כי המהלך יעודד את השכרת הדירות, יגדיל את ההיצע ויוריד מחירים

  עיריית ירושלים תחל לגבות בשנת 2016 ארנונה כפולה מ"דירות הרפאים" בעיר. מדובר בהישג במאבק ארוך השנים להורדת מחירי הדיור בירושלים. על פי ההערכות, כ-9,000 דירות, רובן של תושבי חוץ, עומדות ריקות במהלך השנה, למעט בתקופות החגים ובעת ביקורים של בעלי הנכס. לפי החוק, דירת רפאים היא דירה שריקה במשך 9 חודשים בשנה לפחות.

   

  לידיעות נוספות לערוץ נדל"ן

  ירידה בקניית דירות באזורי מחיר למשתכן

  'המדינה יצרה את משבר הדיור אך ניתן לתקנו'

  טירוף: 110 דירות נמכרו ביומיים בלי מכרז

   

  כבר לפני כחמש שנים אישרה מועצת העיר את הכפלת חיוב הארנונה לאלפי דירות הרפאים בעיר, אך שינוי בגביית הארנונה מחייב את אישור הממשלה. לפני כשבועיים אישרו שר האוצר, משה כחלון, ושר הפנים, סילבן שלום, להכפיל את חיוב הארנונה לדירות הרפאים, והעירייה החלה לפעול להכפלת הגבייה כבר בשנה הקרובה.

  שכונת סנהדריה בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  שכונת סנהדריה בירושלים(צילום: אוהד צויגנברג)

  הארנונה בירושלים היא אחת הגבוהות בארץ, ולאחר ההכפלה תעמוד על סכום שנתי של 223.56 שקל למ"ר (באזור היקר ביותר בעיר). בתקופה הקרובה תבחן העירייה מספר מודלים לאופן חיוב דירות הרפאים בארנונה כפולה, בין היתר על ידי בדיקה של חשבונות המים והחשמל של הדירות, דבר שיעיד על מידת השימוש של בעלי הנכס בדירה.

   

  ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הביע תקווה כי הכפלה הארנונה תעודד את בעלי הדירות להשכירן ולהגדיל את היצע הדירות בעיר לצעירים ומשפחות צעירות. לפני כשש שנים הוקם בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים צוות לאיסוף מידע אודות דירות ריקות בבעלות תושבי חוץ. ברקת פנה בכתב לבעלי אותן דירות, בבקשה שישכירו את דירותיהן לטובת האוכלוסייה הצעירה בעיר. כמו כן נבחרו שש חברות ניהול, הפועלות באופן ישיר מול בעלי הדירות, על מנת לסייע ולהקל על תהליך ההשכרה.

   

  ברקת ציין: "הכפלת הארנונה לדירות הרפאים מהווה כלי חשוב להוספת אלפי דירות למשפחות צעירות בירושלים. הצעירים הם החמצן של העיר ירושלים ואנו פועלים כל העת למשוך צעירים ומשפחות צעירות לעיר. הכנסת אלפי דירות רפאים לשוק, תגדיל באופן דרמטי את היצע הדירות להשכרה לצעירים, וכן תביא להורדת מחירי השכירות בעיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי מנדלבאום
  שכונת גילה בירושלים
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים