שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מתי "פאודה" ו"כפולים" יחזרו למסך?

  "פאודה" נקלעה לתסבוכת, ולא בשטחים, "איש חשוב מאוד" תצולם בלוס אנג'לס, ומעריצי שאולי ואירנה צפויים להתאכזב. בדקנו מה קורה עם הסדרות שכולם אהבו ומתי הן חוזרות לעונה נוספת - אם בכלל

  פרק אחרון. הדרמה בעיצומה, דמויות מתות, או מתאהבות או נפרדות. תלוי בז'אנר. הסיפור לעולם לא נגמר לחלוטין והצופים תמיד נשארים עם טעם לעוד. אבל הטעם הזה קצת נשכח עד שמגיעה העונה החדשה, במיוחד כשמדובר בתעשיית הטלוויזיה הישראלית.

   

  גם דרמות מצליחות במיוחד כמו "פאודה" ו"איש חשוב מאוד" לא חוזרות למסך במהירות, מסיבות כלכליות בעיקר, ולעתים ניאלץ לחכות שנים עד שנדע מה באמת עלה בגורל הגיבורים. למען הצופים שהתמכרו, בדקנו מה קורה בשטח עם כל הסדרות שקנו להן פה קהל נאמן בשנים האחרונות. ספוילר קטן: למתגייסי 2016 אין מה לדאוג. לא תפסידו את העונות החדשות.

   

  "איש חשוב מאוד"

  סדרת הדרמה ששודרה ב-HOT בסוף 2014 ומבוססת בחלקה על הכוכב שלה יהודה לוי, הפכה ללהיט תוך זמן קצר. הסיפור של השחקן המצליח שנפרד מחברתו (עם קריצה לפרידה המתוקשרת מנינט טייב) ומתאהב במלצרית, גרם גם לצופים להתאהב. ולא רק להם: הסדרה שיצרה שירלי מושיוף גרפה פרסים רבים בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה, ביניהם המיני סדרה הטובה ביותר, השחקן הטוב ביותר, השחקנית הטובה ביותר והתסריט הטוב ביותר. מאוחר יותר החלו מגעים גם למכירת הסדרה לחו"ל.

   

  אבל כל אלה לא עזרו להאיץ את הליך העבודה על העונה השנייה. היום, יותר משנה אחרי שעלתה לאוויר, העונה השנייה נמצאת רק בהליכי כתיבה. הרעיון כבר קיים ואפילו ידוע שהעונה הבאה תצולם בחלקה בלוס אנג'לס, אבל יעבור עוד זמן רב עד שהסדרה תגיע אלינו. גורמים המעורים בפרטים אמרו כי הם "מקווים שהסדרה תצא לצילומים תוך שנה מהיום". המשמעות: "איש חשוב מאוד" לא תשוב למסך לפני 2017 - פער של יותר משנתיים בין העונות.

   

  "פאודה"

  סימן שאלה גדול מרחף על העונה השנייה של סדרת המסתערבים ששודרה ב-yes. עם תום העונה הראשונה רצו בחברת הלוויין להפיק במהרה את ההמשך של הסדרה, שעוסקת ביחידה שפועלת בשטחים בכיכובו של השחקן ליאור רז (שגם יצר אותה יחד עם אבי יששכרוף), אך כפי שהתפרסם ב-"7 לילות", התגלעה מחלוקת בין חברות ההפקה שלה.

   

  שתי החברות שעבדו במשותף על "פאודה", טנדר וקסטינה, ניסו להגיע להסכמות בקשר לתנאי הפקת העונה הבאה, ובינתיים גם טנדר עצמה הפכה לשתי חברות נפרדות (אם כי המהלך לא השפיע על הסדרה). הצדדים היו פסימיים לגבי המשך דרכה עד כדי כך שהיוצרים הניחו את העטים, אבל כעת אומרים גורמים המעורים בפרטים כי הפתרון קרוב מאוד.

   

  "פאודה תחזור וזה בטוח", אמרו בחברת הלוויין, "יש שיחות מול בתי ההפקה. הסדרה תשודר ב-2017". במצב הדברים הנוכחי, כשהפרקים עדייין לא כתובים במלואם, העוסקים במלאכה יצטרכו לעבוד בקצב מהיר שאליו לא רגילים בטלוויזיה בישראל כדי לעמוד בהבטחה. גם אם אכן יצליחו לעמוד ביעד - יפרידו שנתיים בין העונה הראשונה לשנייה.

   

  "הפרלמנט"

  מעריצי שאולי, אירנה, קראקו, ויקטור, הקטור, אמציה, ראובן, ג'ורג' ואבא, צפויים להתאכזב: סדרת המערכונים ככל הנראה לא תשוב למסך. גורמים ביצירת "הפרלמנט", שזכתה בפרס הסדרה הקומית הטובה ביותר, מספרים כי כל המעורבים בהפקתה, כולל השחקנים, זכיינית ערוץ 2 קשת וחברת ההפקה, רוצים ליצור עונה נוספת, אלא שהקשיים הכרוכים בכך, הופכים את המהלך לכמעט בלתי אפשרי.

   

  עלויות ההפקה גבוהות מאוד ולוחות הזמנים של השחקנים - אסי כהן, יובל סמו, ערן זרחוביץ', מריאנו אידלמן, מאור כהן וליאת הר-לב, עמוסים ומתנגשים. אלה הסיבות שגרמו לכך שהצופים המתינו יותר משנתיים בין העונה הראשונה לשנייה, אם כי אז היה ברור לכל הצדדים שימשיכו לעונה נוספת. כעת גם לכותבים, ביניהם אסף הראל שיעלה בקרוב עם תוכנית לייט נייט חדשה בערוץ 10, אין כוונה לכתוב עונה נוספת.

   

   

  "הפרלמנט". נתגעגע (צילום: רונן אקרמן) (צילום: רונן אקרמן)
  "הפרלמנט". נתגעגע(צילום: רונן אקרמן)

  "כפולים"

  סדרת הריגול של  קשת, שהיתה הצלחה גדולה, תשוב לעונה שנייה. הזכיינית והיוצרים מריה פלדמן ועמית כהן רוצים להחזיר אותה למסך מהר מכפי שרגילים בארץ, וכראיה לכך, העבודה עליה כבר החלה.

   

  "זה דבר נדיר שמוציאים עונה שנייה להפקה מיד עם תום העונה הראשונה", אומרת פלדמן, "בדרך כלל מאשרים רק אחרי קריאת תסריט, וכאן האמון בסדרה הוא מלא". אז מתי צפויה סדרת הריגול שבה מככבים ישי גולן, אורנה סלינג'ר, אנחל בונני ואניה בוקשטיין לחזור אלינו? על פי הערכות, הצילומים יחלו בעוד כמה חודשים, ובכפוף ללוח השידורים של קשת - אולי גם תעלה לשידור כבר ב-2016. יש תקווה.

   

   

  "פלפלים צהובים"

  ב-2010 עלתה "פלפלים צהובים" לשידור ושבתה את לב הצופים עם סיפור מרגש על משפחה שבמרכזה ילד אוטיסט. העונה הראשונה זכתה לשבחים רבים, אך רק כעבור שלוש שנים עלתה העונה השנייה לשידור. היא צולמה אמנם ב-2012, אך נתקעה בין היתר בגלל לוח השידורים של הזכיינית קשת.

   

  למרות הפער הגדול - הסדרה שוב הצליחה ובהמשך אף נמכרה לרשת BBC הבריטית, אך היוצרת קרן מרגלית הרגישה תחושת מיצוי, והיא לא תשוב למסך. לפחות לא בגרסה הישראלית. הנחמה: מרגלית עובדת בימים אלה על סדרה חדשה.

   

  נגמרה. "פלפלים צהובים" (צילום: צחי צלניקר) (צילום: צחי צלניקר)
  נגמרה. "פלפלים צהובים"(צילום: צחי צלניקר)

   

  זגורי אימפריה

  "זגורי אימפריה", ששודרה ב-HOT, היתה אחד הלהיטים הגדולים של חברת הכבלים בשנים האחרונות, ובחברה הבינו זאת עוד בטרם עליית הסדרה, שגם זכתה בפרס הדרמה היומית הטובה ביותר בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה. בצעד יוצא דופן אישרו ב-HOT הפקת עונה שנייה לפני ששודרה הראשונה, וכך הפער בין העונות היה חמישה חודשים בלבד.

   

  תחזור אבל בהמשך. זגורי אימפריה (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
  תחזור אבל בהמשך. זגורי אימפריה(צילום: אוהד רומנו)
   

  אבל אם אתם נמנים על מעריצי הסדרה, שמספרת את סיפורה של משפחה ממוצא מרוקאי בבאר-שבע, אתם מוזמנים לחכות זמן מה. בעצם זמן רב. בימים אלה יוצר הסדרה מאור זגורי כותב את התסריט, ועל פי גורמים המעורים בפרטים, רק פרק אחד הושלם. למעשה - צילומי הסדרה צפויים לצאת לדרך רק בעוד כשנה, ולפי הערכות אופטימיות היא תעלה לשידור בתחילת 2017.  

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Yamim yafim
  בדרך חזרה למסך. "פאודה"
  צילום: Yamim yafim
  לאתר ההטבות
  מומלצים