שתף קטע נבחר

שרה נתניהו הגיעה לחקירה בפרשת המעונות

רעיית ראש הממשלה הגיעה לחקירה בלהב 433 במסגרת פרשת מעונות ראש הממשלה. החקירה תתמקד בעבודות החשמלאי אבי פחימה ובהעברת רהיטי הגן מהמעון הרשמי למעון הפרטי בקיסריה לכאורה

 

 

 

 

נתניהו מגיעה לחקירה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נתניהו מגיעה לחקירה(צילום: מוטי קמחי)

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, הגיעה אחר הצהריים (יום ה') למשרדי להב 433 לחקירה תחת אזהרה בפרשת מעונות ראש הממשלה. הגברת נתניהו חשודה בכך שהורתה להטיל את הוצאות המעון הפרטי של המשפחה בקיסריה על חשבון המדינה. חקירתה אמורה להתמקד בשני נושאים עיקריים: העבודות שביצע החשמלאי אבי פחימה במעון הפרטי של המשפחה, והציוד שנרכש עבור המעון הרשמי של ראש הממשלה בירושלים שבפועל הועבר לכאורה לטובת הבית בקיסריה.

 

דו"ח מבקר המדינה, שהורכב מעדויות שונות במשטרה, בהן של אב הבית לשעבר מני נפתלי, הצביע על הבעייתיות בהעסקת החשמלאי פחימה. לפי הדו"ח, פחימה נשכר לבצע עבודות חשמל בבית בקיסריה בניגוד לנהלים ואף שהדבר נאסר במפורש בשל קרבתו למשפחת נתניהו, וזאת תוך יצירת "מצג מטעה": הסכם נערך עם קבלן אחר - שלאחר מכן שכר אותו כקבלן משנה. פחימה הגיש חשבוניות על עבודה בשבתות וביום כיפור ויש חשד כי לא עבד באותם זמנים בפועל וכי התשלום ניתן לו על עבודות קודמות עבור המשפחה.

 

שרה נתניהו. החשד: הטילה את הוצאות המעון הפרטי על חשבון המדינה (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
שרה נתניהו. החשד: הטילה את הוצאות המעון הפרטי על חשבון המדינה(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

 (צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות) (צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות)
(צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות)

 

בעניין רהיטי הגן, החשד הוא שבכיר במשרד ראש הממשלה נתן הוראה לעובדים לרכוש ריהוט חדש שהוא העתק זהה לריהוט שנמצא בווילה הפרטית בקיסריה. לאחר שהריהוט הגיע למעון ראש הממשלה נעשתה ההחלפה.

הריהוט החדש הועבר לקיסריה והריהוט הישן הועבר מקיסריה למעון ראש הממשלה בירושלים. כך, על פי הנטען, חסכה משפחת נתניהו את העלויות של רכישת ריהוט חדש והוא מומן מכספי המדינה.

 

סוגיה נוספת שצפויים החוקרים לבדוק היא האם הוצאות הטיפול באביה של הגברת נתניהו בוצעו על-ידי עובדת כוח אדם שמומנה בסופו של דבר מכספי משלם המסים.

 

בקשת המשטרה לחקור את שרה נתניהו, המיוצגת על ידי עורכי הדין יעקב ויינרוט ועמית חדד, בחשד לעבירות על טוהר המידות הונחה כחודש על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שהתלבט רבות עד שנעתר בחיוב. בין לבין, פורסם בשבוע שעבר כי פרקליטה של גברת נתניהו, עורך הדין יעקוב וינרוט, ביקש מהיועמ"ש שלא לחקור את נתניהו ולמעשה לגנוז את החקירה, אך וינשטיין לא נענה לו. עוד פורסם כי בפגישה אישית שנערכה ביניהם טען וינרוט כי אין לחקור את נתניהו בשל מה שהגדיר "מצבה הנפשי", אך הוא הכחיש את הפרסומים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים