שתף קטע נבחר

חמאס: מתכננים פיגועי התאבדות ופגיעה בבכירים ישראלים

בראיון לכלי תקשורת ערבי הצהירו גורמים בארגון, לראשונה באופן פומבי, כי הוחלט לעבור לשלב הצבאי של ההתקוממות. לדבריהם, הפעילות תבוצע ע"י תאים רדומים בגדה. בין המטרות: בכירים במערכות הפוליטית והצבאית

 

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

מקורות בחמאס אומרים הבוקר (ה') כי הארגון החליט לעבור לשלב הצבאי של האינתיפאדה ולהוציא אל הפועל פיגועי התאבדות נגד יעדים ישראלים. את הדברים אמרו המקורות בראיון לכלי תקשורת ערבי, ומדובר בפעם הראשונה שבה הארגון מודה בכך בפומבי. ההנחיה של חמאס לפעיליו בגדה לבצע פיגועי התאבדות נגד ישראל פורסמה ב-ynet באוקטובר.

 

על פי המקורות שהתראיינו, תאים רדומים של הארגון בגדה המערבית קיבלו הנחיות לפגוע במטרות ישראליות בתוך הקו הירוק אשר נבחרו מראש. הם הודו שהחוליה שנתפסה על ידי שב"כ וצה"ל באבו דיס בחודש החולף, שבמסגרתה נחשפה גם מעבדת נפץ גדולה, הייתה בשלב של יישום ההוראות הללו לביצוע פיגועי התאבדות בתוך הקו הירוק.

 

בחמאס טוענים שהסיבה המרכזית לחשיפת החוליה הייתה שאחד מחבריה שיתף במידע על קיומה את אחד מאנשי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים וביקש ממנו לספק לחבריו אישורים מזויפים.

 

החוליה מאבו דיס שתכננה פיגועי התאבדות:

 (צילום: תקשורת שב"כ) (צילום: תקשורת שב
(צילום: תקשורת שב"כ)

לדברי אותם מקורות בחמאס, החוליה הייתה קרובה לביצוע הפיגועים. חלק מהמטרות כללו, נטען, בכירים במערכת הפוליטית והביטחונית הישראלית.

 

מקורות בחמאס הבטיחו שבארגון ימשיכו במאמצים להוציא פיגועים באמצעות הנחת מטעני חבלה או פיגועי התאבדות. בארגון מאמינים שהחוליות האחרות לא יתגלו משום שלאנשיהן אין עבר ביטחוני שיכול להחשיד אותם.

 

בתוך כך הם טוענים כי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית היו אלה שסייעו לישראל לשים את ידיה על חוליית חמאס משכם שרצחה את בני הזוג נעמה ואיתם הנקין. לדבריהם, אנשי המנגנונים הגיעו לבית החולים בשכם שבו אושפז אחד מחבריה שנפצע בטעות מירי במהלך הפיגוע ותיחקרו אותו באשר לנסיבות פציעתו. בסיום התחקור הם עזבו את המקום והוא היה בטוח כי הם האמינו לסיפור הכיסוי שלו. מאוחר יותר הוא נעצר על ידי יחידת מסתערבים והועבר לישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
חמאס. הודאה פומבית
צילום: AFP
מומלצים