שתף קטע נבחר

מי נותנת השירות השנואה ברשת ל-2015?

ההסתה והאלימות בחברה הישראלית לא פוסחת על הרשת. השנה נרשם גידול מטריד של 20% בהיקף הקללות והאמירות הגזעניות מצד גולשים לעומת 2014. הרכבת ודואר ישראל ברשימת נותנות השירות השנואות ביותר. ומי עוד?

שנת 2015 הייתה שנת שיא בהיקף השיח הגזעני והמסית בחברה הישראלית בכלל וברשתות החברתיות בפרט. קרן ברל כצנלסון בשיתוף חברת המחקר Vigo הכינו דו"ח שעקב אחר החברות שאליהן הופנה שיח אלים שכולל קללות והסתה לאלימות מצד הגולשים. חברת החשמל ורכבת ישראל מובילות את רשימת נותנות השירות השנואות ברשת. ומי עוד ברשימה?


מצעד התלונות המרגיזות לשנת 2015

אתם בחרתם: זו התלונה המרגיזה לשנת 2015

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

שנת 2015 חוותה התדרדרות ברמת השיח האלים ברשת וסימנה עלייה של 20% בהיקף הגזענות וההסתה עם 3,475,000 קללות ואמירות גזעניות מצד הגולשים ביחס לשנה אשתקד שבה נרשמו 2,780,000 גולשים שגידפו ברשת את חברות נותני השירות עם אמירות אלימות. מדובר בעלייה מדאיגה והשאלה העולה היא האם ההדרדרות נובעת משירות שהפך ללקוי יותר משנת 2014 או שזה משקף את האלימות הגואה בקרב הציבור?  

 

בראש רשימת הגופים המוגדרים כנותני שירות המגודפים ביותר ברשת נבחרה חברת החשמל עם 3,300 קללות ואמירות מסיתות מצד הגולשים מדי שנה, במקום השני - רכבת ישראל עם 2,800, במקום השלישי - חברת HOT עם 2,100, במקום הרביעי והמפתיע דואר ישראל שחטף ביקורת חזקה השנה עם 1,900 ובמקום החמישי בזק עם 1,500. חשוב לציין כי הדו"ח אינו עוקב אחרי גולשים שאינם שבעי רצון או על אלו שפנו לקבל שירות, אלא על הגולשים שבחרו להסית את השיח בקללות ואלימות כלפי גופים אלו. 

 


 

הדו"ח עקב אחר חצי מיליון שיחות המתקיימות מדי יום ב-7 מיליון פלטפורמות בעברית כמו: עמודי פייסבוק פרטיים (הפתוחים לכל) או של חברות הנותנות שירות, טוויטר וטוקבקים באתרים.

 

השיח האלים והמסית לא פסח על גופיים ציבוריים ובראש הרשימה עומדת ממשלת ישראל עם 25,000 אמירות פוגעניות מתחילת השנה, אחריה משטרת ישראל שסופגת כ-14 אלף קללות ואמירות שנאה ובאופן מפתיע צה"ל נמצא במקום השלישי עם 12 אלף אמירות מסוג זה. רשות המסים סוגרת את רשימת עשרת הגופים הציבוריים עם 2,200 אמירות אלימות.

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים