שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פיגוע ביום ההולדת: "באו לחגוג איתי. קשה לי מאוד"
  בפאב "סימטא" שבו אירע הפיגוע בתל אביב התקבצו באותה שעה חבריו של אריאל נוסבכר, שבאו לחגוג לו. בארגון "לתת" ספדו לנרצח אלון בקל, שהיה רכז מתנדבים: "היה חייכן ומלא כריזמה". קרובי הנרצח שמעון רוימי: "השתייה הגיעה - והמחבל התחיל לירות"

  ההזמנה ליום ההולדת בפאב "סימטא", שבו תקף המחבל ()
  ההזמנה ליום ההולדת בפאב "סימטא", שבו תקף המחבל

  כמה מנפגעי הפיגוע בפאב "סימטא" ברחוב דיזנגוף בתל-אביב, הגיעו למקום במיוחד כדי להשתתף בחגיגת יום ההולדת של חברם, אריאל נוסבכר. אחד מהם, שמעון (שימי) רוימי (30), נרצח ביריות. נוסבכר עצמו השתחרר הערב (יום ו') מבית החולים וולפסון, לשם פונה קודם לכן במצב קל. בפיגוע נרצח גם אלון בקל (26) מבעלי הפאב.

   

  "קשה לי מאוד נפשית, אבל יהיה בסדר", אמר נוסבכר בצאתו מבית החולים. "אחרי הכול, זה היה יום ההולדת שלי. אני צריך עוד לעכל את מה שעבר עליי". נוסבכר הגיע לבית החולים כשבחולצתו השחורה נראה חור שפער קליע. בני משפחתו וחבריו עטפו אותו ודיברו על נס שהתחולל, בשל העובדה שפציעתו קלה יחסית.

  חולצתו המחוררת של נוסבכר בבית החולים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  חולצתו המחוררת של נוסבכר בבית החולים(צילום: ירון ברנר)

   (צילום: רביד פרי) (צילום: רביד פרי)
  (צילום: רביד פרי)

  אלון בקל במהלך התנדבותו בארגון "לתת" (צילום: ארגון לתת) (צילום: ארגון לתת)
  אלון בקל במהלך התנדבותו בארגון "לתת"(צילום: ארגון לתת)

  רותי נוסבכר, אמו של אריאל, סיפרה שהפיגוע התרחש במסיבת יום ההולדת ה-31 שלו. "מצד אחד קיבלתי את הילד שלי במתנה היום מבחינה פיזית, אבל מצד שני הוא חבול נפשית", סיפרה ל-ynet. "הוא עובר רגעים מאוד קשים כי זה היה אירוע לכבודו. הוא איבד חבר מאוד-מאוד טוב, שימי רוימי, ואנחנו משתתפים בכאב של משפחתו. גם החברים שנפצעו באו בשבילו. הוא לוקח את זה מאוד קשה. אני בקושי מצליחה לדבר איתו, הוא אומר לי 'אמא, אני מבקש להיות לבד'. אני מקווה שנצליח לעבור את זה יחד ושהוא ייצא מזה בצורה הכי טובה".

   

  אריאל נולד וגדל באופקים, ולפני כשנה הוא עבר לתל אביב, שם הוא עובד במשרד עורכי דין. "קרה לו נס", סיפרה האם רותי, "נכנס לו כדור בצד ימין של הבטן ויצא בלי לפגוע באברים פנימיים".

  שמעון רוימי שנרצח בפיגוע בתל-אביב. בא לסוף שבוע בעיר ()
  שמעון רוימי שנרצח בפיגוע בתל-אביב. בא לסוף שבוע בעיר

  מוקדם יותר סיפר צ'רלי אלפסי, חבר משפחתו של שמעון (שימי) רוימי שנרצח בפיגוע, כי רוימי בא לתל אביב עם חברו ישראל אביטן כדי לשהות בסוף השבוע אצל נוסבכר ולחגוג איתו את יום הולדתו: "הם היו אמורים להיות אצלו בשישי-שבת, וירדו לפאב. מיד אחרי שהמלצר הביא להם את השתייה, המחבל התחיל לירות בהם. שמעון נהרג והם נפצעו".

   

  רוימי עבד כראש צוות בחברת הוט בבאר שבע. אירית אמיר, חברה נוספת שלו, סיפרה: "היינו חבורה קרובה, זה כמו סיוט. הוא היה מדהים. איש שיחה, בעל שמחת חיים, שאפתן, היו לו הרבה תוכניות לעתיד. האהבה הכי גדולה שלו היתה הבישול. אמרתי לו כל הזמן שהוא בזבוז, שהוא חייב לעזוב את הוט ולהתמקד בבישול, שהוא כל כך טוב בו".

   

  "זחלתי לפאב, הכיסאות היו הפוכים"

  ראש העיר אופקים איציק דנינו הגיב בצער: "זהו יום מר ועצוב לעיר אופקים. פיגוע הטרור בפאב בתל אביב גבה את חייו של שמעון רוימי ז"ל תושב העיר אופקים בן ה-30. ברצוני להביע תנחומים, בשמי ובשם תושבי אופקים, לבני משפחת רוימי היקרה- משפחת אופקים כולה דואבת ואבלה על האובדן הגדול. לצערי, אנחנו למודי אירועים מסוג זה, אך גם ברגע קשה זה אסור שניתן לטרור להרים את ראשו לא בתל אביב ולא בשום מקום אחר בארץ. אני מבקש לשלוח איחולי החלמה מהירה ורפואה שלמה לפצועים, שניים מהם תושבי אופקים".

   

  ישראל אביטן, שנפצע קל בפיגוע, סיפר ל-ynet בבית החולים תל השומר: "נפגשנו כדי לחגוג יום הולדת לאריאל, חבר. הוא הזמין מלא אנשים. הגענו לפאב ממש בהתחלה, לא כולם הגיעו עדיין. ישבתי בפנים ואז שני חברים נכנסו לשירותים והחבר ששמעתי עכשיו שנהרג יצא לעשן. לא רציתי להישאר לבד. ישבתי איתו. שמעתי יריות והרגשתי משהו שורף בגב. נפלתי ולא ראיתי אף אחד עומד. זחלתי לתוך הפאב וכל הכיסאות היו הפוכים. לקחנו את כולם והכנסנו למטבח. אח שלי הזמין מד"א".

   

  היורה עושה קניות במרכול, ואז פותח בירי    ( באדיבות ערוץ 10)

  היורה עושה קניות במרכול, ואז פותח בירי    ( באדיבות ערוץ 10)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  תיעוד רגעי הירי בפאב בתל אביב

  תיעוד רגעי הירי בפאב בתל אביב

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  המחבל יוצא מחנות ופותח באש לעבר עוברי אורח ()
  המחבל יוצא מחנות ופותח באש לעבר עוברי אורח

  אנשי זיהוי פלילי בזירת הפיגוע, הערב (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  אנשי זיהוי פלילי בזירת הפיגוע, הערב(צילום: רויטרס)

  אביטן סיפר עוד: "הכדור נכנס ויצא לי מהגב. הזוי, עברנו את לבנון, עברנו את עזה, ודווקא בתל אביב זה קרה לנו. עברנו כל כך הרבה ופתאום בפאב ביום שישי בצהריים בתל-אביב...".

   

  אלון התנדב ועזר לעניים: "מלא כריזמה"

  הנרצח השני בפיגוע, אלון בקל, היה מנהל בפאב "סימטא" שבו התרחש הפיגוע. בקל, שמשפחתו גרה בכרמיאל, היה בן 26 במותו. אביו דוד שוחח לפנות ערב עם כתבים, וסיפר להם כי למרות הזמן הקצר יחסית שעבר מאז הירצחו של אלון, הוא חש צורך לצאת ולספר להם עליו. "כל אחד אומר 'הילד שלי', אבל הוא היה ילד מיוחד, הוא היה עולם ומלואו בשבילנו. בכל מקום שאליו הוא הגיע הוא נתן את האור והיה גורם לכולם לצחוק סביבו".

   

  מכריו של בקל סיפרו על בחור מלא כריזמה וחייכן. הוא היה רכז מתנדבים בארגון "לתת". "אלון התנדב כבר שנה שלישית אצלנו במסגרת מלגה", סיפרה ירדן גולדצינגר, רכזת בארגון "לתת" שהכירה אותו במהלך ההתנדבות. "הוא היה איש מדהים ויוצא דופן. אנשים הגיעו במיוחד כדי להתנדב איתו. הוא היה בחור עם לב ענק, ואסף ארגזי אוכל לנזקקים. כשהוא עבר לתל-אביב הצטערתי שהוא לא יתנדב יותר באזור שלנו. הוא היה מיוחד במינו".

   

  אביו של אלון בקל שנרצח בת"א: "נתן אור"    (צילום: ג'ורג' גינסברג ורותם אליזרע)

  אביו של אלון בקל שנרצח בת"א: "נתן אור"    (צילום: ג'ורג' גינסברג ורותם אליזרע)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  פאב "סימטא" אחרי הפיגוע (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  פאב "סימטא" אחרי הפיגוע(צילום: AFP)

  החיפושים אחרי המחבל ברחובות תל-אביב (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  החיפושים אחרי המחבל ברחובות תל-אביב(צילום: רויטרס)

  מנכ"ל ארגון לתת, ערן וינטרוב, אמר הערב: "עצוב לכולנו היום, אבל נמשיך להאמין שהטוב יגבר על הרע, ולפעול בהתאם לערכים שיאפשרו לנו לחיות בחברה טובה יותר, ממש כפי שפעל אלון. אנחנו שולחים חיבוק וניחומים כנים למשפחה בשם המתנדבים ומשפחת לתת".

   

  אלון בקל גדל בכרמיאל ולמד בבית הספר פסגות, הסמוך לבית הוריו בשכונה המערבית בעיר. הוא שירת בחטיבת גולני ולמד בשנים האחרונות משפטים במרכז הרב תחומי בנתניה. הוא עמד להתחיל התמחות. משפחתו מוכרת מאוד בכרמיאל. האם ניצה

  עוסקת בעיצוב בגדים ובסטיילינג והאב דוד עובד בחברה בת של רפא"ל באזור משגב.

   

  יעל בן נון, חברת המשפחה, ציינה כי הדברים שאמר אביו של אלון משקפים אותו בבהירות. "הוא היה ילד מיוחד במינו. כמו שהאב תיאר. גאוות העם והמשפחה. ילד מדהים שהיה לו גם חיבור מדהים עם המשפחה שלו - היה חבר של ההורים, אח נפלא לאחיו. הוא גדל ביחד עם הילדות שלי ואני פשוט לא מצליחה לעכל את האסון הנורא הזה".

   

  רבקה ליזרוביץ', רכזת השכבה בחטיבת הביניים שבה למד, היא גם חברה של המשפחה. "זה יום עצוב מאוד ומזעזע לכרמיאל ולישראל כולה", אמרה. "אלון למד בכיתת תקשורת, והיה ילד עם המון-המון שמחת חיים וחיוך. הוא היה נשמה טובה, ותמיד-תמיד אהב לעזור. הוא בא ממשפחה טובה, תומכת וחמה. לכל מקום שבו הוא היה, הוא הביא שמחה וחיוך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אריאל נוסבכר. מרחץ דמים ביום ההולדת
  המחבל בצילומי האבטחה, בדרכו לפיגוע
  מומלצים