שתף קטע נבחר

"הוא שכב לידי ולא זז. חשבתי שהוא מנסה להסתתר. אחר כך הבנתי"

הדר קליין באה לפאב בדיזנגוף כדי לחגוג יום הולדת לחבר, ומצאה עצמה בקו האש. מסביבה אנשים נפלו, ורק אז הבינה: "שמעתי פיצוצים וחשבתי שזאת חגיגה. פתאום נכנס לי כדור ברגל. לא הצלחתי לזוז". היא נפצעה קל ומאושפזת בבית החולים בילינסון. הלילה: נרות נשמה בכניסה לפאב

"ישבתי ודיברתי עם חבר, ופתאום שמעתי פיצוצים. הייתי בטוחה שזאת חגיגה, מסיבת יום הולדת. פתאום הוא הדף אותי לתוך הבר. לקח לי כמה רגעים להבין שמדובר בפיגוע. אחר כך - מהצרחות, מהבכי ומזה שכולם השתטחו - נפל לי האסימון. הרגשתי כאב חזק ברגל ולא הצלחתי להידחס פנימה. ניסיתי להסתתר כמה שיותר ופשוט לא הצלחתי. אז ראיתי שנכנס לי כדור לרגל. אחד הבחורים שכב ממש לידי. הייתי בטוחה שהוא מסתתר. אנשים ראו שהוא לא מגיב, ולאט לאט זזתי כדי שיוכלו לבדוק מה שלומו. הוא ממש שכב עליי, הייתי בטוחה שהוא מנסה להסתתר. בדיעבד הבנתי".

 

הדר קליין, בת 25 מרמת גן, הייתה אתמול (יום ו') בפאב "סימטא" ברחוב דיזנגוף בתל-אביב כשהמחבל, ערבי-ישראלי, פתח לעברו באש בצהרי יום שישי ונפצעה באורח קל מכדורים שפגעו ברגלה. שעות אחר כך, כשהמצוד אחרי המחבל שרצח שני צעירים שהיו איתה בפאב עדיין נמשך, סיפרה ל-ynet על רגעי הטרור. כמו רבים אחרים שהגיעו לפאב, היא באה לחגוג את יום הולדתו של חבר, אריאל נוסבכר, אבל נקלעה לקו האש. "היריות פשוט לא הפסיקו. ניסיתי להיכנס לעומק הבר. שני קליעים נכנסו לי מצד אחד ויצאו מהצד השני. אחד מהם עבר במזל סנטימטר מהעורק הראשי". מצבה של קליין מוגדר כעת קל.

 

 
 
הפיגוע בתל-אביב - עוד כותרות:

פיגוע ביום ההולדת: "באו לחגוג איתי. קשה לי מאוד"

אבי המחבל התקשר למשטרה לאחר שזיהה אותו

 

בפיגוע בפאב נרצחו אלון בקל, תושב תל-אביב שהיה ממנהלי הפאב, ושמעון (שימי) רוימי, תושב אופקים שהגיע במיוחד לסוף שבוע בתל-אביב יחד עם חברו ישראל אביטן, שנפצע גם הוא בפיגוע, כדי לחגוג את יום ההולדת של חברם אריאל. "המחשבה שמי שהיה לידי נהרג שוברת לי את הלב", סיפרה אמש הפצועה הדר קליין, "הלוואי שיכולתי לעשות משהו. כל מה שיכולתי לעשות זה להידחס ולזוז הצדה. אנשים ניסו באמת לעזור, וזה חימם את הלב. בחור אחד סחב אותי על הידיים והרגיע אותי".

 

בקל, בן 26, היה מתנדב בארגון "לתת" וסייע לעניים. אביו דוד סיפר כי רק שלשום שוחח איתו בעת חגיגות הסילבסטר, וכי אלון סיפר לו שהוא מאושר. עשרות מחבריו של אלון, בהם גם בעלי הפאב ועובדיו, התקבצו הלילה מחוץ לפאב "סימטא" והדליקו נרות נשמה. ברים נוספים בעיר הודיעו כי לא יפתחו את שעריהם הלילה.

 

רון מדר, חברו הטוב ביותר של שמעון רוימי, סיפר שקיבל ממנו הודעה אחרונה ב-13:30 בצהרי שישי: "הם יצאו כמה חבר'ה, והוא שלח לי הודעה עם כל הדברים שהוא אכל שם. התבדחתי איתו ועניתי לו שעוד שנייה אני משמין ממה שהוא שלח". ראש העיר אופקים, איציק דנינו, אמר כי העיר כולה אבלה על רציחתו של שמעון: "גם ברגע הקשה הזה אסור שניתן לטרור להרים את ראשו וחשוב לשמור על שגרת חיים". 

הדר קליין לצד זירת הפיגוע. "הלוואי שיכולתי לעשות משהו" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הדר קליין לצד זירת הפיגוע. "הלוואי שיכולתי לעשות משהו"(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

המחבל הנמלט (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המחבל הנמלט(צילום: AFP)אריאל נוסבכר, החבר שמסיבת יום ההולדת שלו נערכה בפאב "סימטא" בזמן הפיגוע, השתחרר בערב מבית החולים וולפסון, אחרי שנפצע קל. "קשה לי מאוד נפשית, אבל יהיה בסדר", אמר. "אני צריך עוד לעכל את מה שעבר עליי". אמו רותי סיפרה שמצד אחד היא מרגישה שקיבלה את הבן שלה במתנה, אבל מצד שני הוא חבול נפשית: "הוא עובר רגעים מאוד קשים כי זה היה אירוע לכבודו. הוא איבד חבר מאוד-מאוד טוב, שימי רוימי, ואנחנו משתתפים בכאב של משפחתו. גם החברים שנפצעו באו בשבילו. הוא לוקח את זה קשה מאוד. אני בקושי מצליחה לדבר איתו, הוא אומר לי 'אמא, אני מבקש להיות לבד'".

אלון בקל ז"ל. התנדב וסייע לעניים (צילום: רביד פרי) (צילום: רביד פרי)
אלון בקל ז"ל. התנדב וסייע לעניים(צילום: רביד פרי)


שמעון רוימי ז"ל. בא לסוף שבוע בתל-אביב ()
שמעון רוימי ז"ל. בא לסוף שבוע בתל-אביב

ישראל אביטן, שנפצע באורח קל בפיגוע וחברו של שמעון רוימי ז"ל, סיפר ל-ynet בבית החולים תל השומר: "נפגשנו כדי לחגוג יום הולדת לאריאל, חבר. הוא הזמין מלא אנשים והגענו לפאב ממש בהתחלה, לא כולם הגיעו עדיין. ישבתי בפנים ואז שני חברים נכנסו לשירותים והחבר ששמעתי עכשיו שנהרג יצא לעשן. לא רציתי להישאר לבד. ישבתי איתו. שמעתי יריות והרגשתי משהו שורף בגב. נפלתי ולא ראיתי אף אחד עומד. זחלתי לתוך הפאב וכל הכיסאות היו הפוכים. לקחנו את כולם והכנסנו למטבח. אח שלי הזמין מד"א".

ההזמנה למסיבת יום ההולדת שבה ביצע המחבל את הטבח ()
ההזמנה למסיבת יום ההולדת שבה ביצע המחבל את הטבח

המחבל ירה "בבודדת" והמשיך הלאה. המצוד לא נגמר ()
המחבל ירה "בבודדת" והמשיך הלאה. המצוד לא נגמר

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

שפך את האגוזים ויצא למסע הרצח

הפיגוע בדיזנגוף התרחש מעט לפני השעה 15:00. בצילומי אבטחה נראה המחבל נכנס לחנות של רשת אניס (Anise), ממלא פיצוחים בשקית, אבל אחר כך מחזיר את חלקם בכעס משום שלא היה לו די כסף - ופונה אל היציאה. בדרכו החוצה הוא נראה שולף את הנשק מתיקו, ואז יוצא בסערה ופותח בירי על עוברי אורח. בסרטון אבטחה אחר, מתוך הפאב, הוא נראה מבעד לחלון יורה, והמבלים משתטחים על הרצפה ובורחים. עדי ראייה סיפרו כי המחבל חייך תוך כדי הירי, וירה ביריות בודדות ולא באש אוטומטית.

 

בתחילה לא ידעו במשטרה לומר אם הרקע למעשה לאומני או פלילי, אבל שעות אחר כך התחזק מאוד כיוון החקירה של פיגוע לאומני: אביו של המחבל התקשר למשטרה ודיווח לה שזיהה את בנו בצילומים. מדובר במחבל ערבי-ישראלי, שבעבר הביע תמיכה בדאעש. בילקוט שהותיר אחריו בחנות הסמוכה נמצא ספר קוראן. בכל אותן שעות עברו שוטרים מבית לבית בתל-אביב כדי לבדוק אם המחבל עדיין נמצא באזור. תושבים רבים הסתגרו בבתים, אף שהמשטרה הודיעה כי אפשר לחזור לשגרה - תוך שמירה על ערנות ודריכות.

 

המחבל יוצא מהחנות ופותח באש ()
המחבל יוצא מהחנות ופותח באש

תיעוד המחבל במצלמות האבטחה ()
תיעוד המחבל במצלמות האבטחה
המצוד ברחובות תל-אביב בשישי בערב (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
המצוד ברחובות תל-אביב בשישי בערב(צילום: רויטרס)
 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

עו"ד סמי מלחם, קרוב משפחה וסנגורו של המחבל מאירוע קודם, אמר בשיחה עם ynet: "הוא לא שפוי וסובל מבעיה קשה. באירוע הראשון הוא קיבל חמש שנות מאסר כי התחשבו במצבו הנפשי. ייצגתי אותו אז, ובתקופה האחרונה מצבו הלך והידרדר. מצבו הנפשי הוחמר בתקופת המעצר ואחריה. הוא לא עבד בעבודה קבועה, ותמיד סבל מהפרעות. מי שראה אותו יכול לזהות אצלו אי שפיות. אני לא פסיכולוג או פסיכיאטר, הבחור הזה צריך להיבדק".

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

הסריקות נערכו גם מהשמיים (צילום: דני שדה) (צילום: דני שדה)
הסריקות נערכו גם מהשמיים(צילום: דני שדה)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

הפיגוע בתל-אביב - עוד כותרות:

עוד רצח בתל אביב, פרטיו אסורים לפרסום

"מותש ורועד מקור": נמצא כלבו של הפצוע בפיגוע

"המחבל התווכח במרכול, שפך אגוזים - ויצא לרצוח"

"הוא ירה וחייך". העדויות מזירת הירי בת"א

 

כשעה לאחר הפיגוע בפאב הוזעקו כוחות המשטרה לזירת רצח נוספת, ברחוב יוניצמן בצפון העיר.

במשטרה עדיין בודקים אם יש קשר בין המקרים. על כל מקרי הרצח אתמול בתל אביב הוטל צו איסור פרסום. האזור שבו נמצאה גופת הנרצח - נהג מונית תושב אזור השפלה - הוא שטח חולי הסמוך למלון מנדרין שבצפון תל אביב ולמקום הוזעקו כוחות גדולים.


פורסם לראשונה 01/01/2016 23:59

 

בהכנת הכתבה השתתפה שחר חי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדר קליין שנפצעה קל משחזרת
הנרצחים, שמעון (שימי) רוימי ואלון בקל
מומלצים