שתף קטע נבחר

נתניהו הדליק נר במקום הפיגוע: מבקש מהציבור ערנות, נפרסם עוד תמונות

ראש הממשלה והשר לביטחון פנים גלעד ארדן הדליקו נר נשמה ליד הפאב שבו היה אתמול הפיגוע. נתניהו שיגר מסר לערבים: "מי שרוצה להיות ישראלי, שיהיה ישראלי עד הסוף, גם בזכויות וגם בחובות, והחובה הראשונה והעליונה היא לציית לחוקי המדינה". גם יו"ר האופוזיציה הרצוג הגיע לזירה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב (שבת) לפאב ה"סימטא" ברחוב דיזנגוף בתל אביב, שבו נרצחו אמש שמעון (שימי) רוימי בן 30 מאופקים ואלון בקל בן 26, במקור מכרמיאל, והדליק נר לזכרם. ממקום הפשע הוא שלח מסר לערביי ישראל: "מי שרוצה להיות ישראלי, שיהיה ישראלי עד הסוף, גם בזכויות וגם בחובות, והחובה הראשונה והעליונה היא לציית לחוקי המדינה". יחד איתו הגיעו גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן וראש העיר תל אביב רון חולדאי

 

 

נתניהו, השר ארדן והמפכ"ל אלשיך במקום הפיגוע (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נתניהו, השר ארדן והמפכ"ל אלשיך במקום הפיגוע(צילום: מוטי קמחי)

נתניהו אמר: "אני רואה בחיוב את ההשתלבות הגוברת בצבא, בשירות האזרחי, בכל חיי המדינה של הקהילה הנוצרית, הקהילה הדרוזית, הבדואים בצפון, וגם בתוך הקהילה המוסלמית. אני קורא לכל אזרחי ישראל ובייחוד אזרחי ישראל המוּסלמים ללכת בדרך הזו - דרך של שילוב ודו-קיום ושלום ולא בדרך של הסתה, שנאה וקנאות. כולנו אזרחי המדינה, כולנו מחויבים לשמור עליה ועל חוקיה".

 

עוד אמר ראש הממשלה: "משטרת ישראל והשב"כ פועלים ללא לאות לתפוס את הרוצח. אני קיבלתי עכשיו תדרוך מקיף על כל פעולתם, הם עושים זאת עם מיטב הכוחות והיכולות של זרועות הבטחון של מדינת ישראל. תמוּנתו של הרוצח פורסמה. יפורסמוּ גם תמוּנות אחרות נוספות שלו. אנחנו הבאנו כוחות בכל האזורים הרלוונטיים. אני מבקש מהציבור עירנות מירבית. אני מעריך את הגינויים לפשע שהושמעו בציבור הערבי. אני חייב להגיד שאני מצפה מכל חברי הכנסת הערבים, כולם, בלי יוצא מן הכלל, לגנות את הרצח, ללא גמגום, ללא צחצוחי לשון. רצח הוא רצח, צריך להוקיעו ולפעול נגדו בכל צד שהוא".

 

ראש הממשלה אמר כי הוא מעריך את הגינויים לפשע שהושמעו בציבור הערבי. "אני חייב להגיד שאני מצפה מכל חברי הכנסת הערבים, כולם, בלי יוצא מן הכלל, לגנות את הרצח, ללא גמגום, ללא צחצוחי לשון. רצח הוא רצח, צריך להוקיעו ולפעול נגדו בכל צד שהוא. בקרב אזרחי ישראל המוּסלמים יש הרבה גורמים שיוצאים נגד האלימוּת ומשוועים לכך שתהיה אכיפת חוק מלאה ביישובים שלהם, ועם זאת כולנו יודעים שיש הסתה פרועה של האיסלאם הקיצוני נגד מדינת ישראל בתוך המגזר הערבי, הסתה במסגדים, הסתה במערכת החינוך, הסתה ברשתות החברתיות.

 

"אנחנו פועלים בתקיפות נגד ההסתה הזו, כשפי שעשינו כשהוצאנו אל מחוץ לחוק את הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית והמוראביטון. אינני מוכן לקבל שתי מדינות בישראל - מדינת חוק לרוב אזרחיה ומדינה בתוך מדינה לחלק מאזרחיה במובלעות שאין בהן אכיפת חוק, יש בהן הסתה איסלאמיסטית ויש בהן נשק רב. העידן הזה הסתיים. גיבשתי תוכנית עם השר לבטחון הפנים גלעד ארדן ועם מפכ"ל המשטרה, עם הרבה כסף, הרבה משאבים. אנחנו נגדיל באופן דרמטי את שירותי אכיפת החוק במגזר הערבי. ישראל תאכוף את החוק ואת ריבונותה בכל חלקי המדינה. נקים תחנות משטרה חדשות, נגייס עוד שוטרים, ניכנס לכל היישובים ונדרוש מכולם נאמנות לחוקי המדינה".

 

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

ראש הממשלה נתניהו מדליק נר בזירת הפיגוע (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
ראש הממשלה נתניהו מדליק נר בזירת הפיגוע(צילום: חיים צח, לע"מ)

מוקדם יותר ביקר במקום ראש האופוזיציה, יצחק הרצוג עם רעייתו מיכל. "באנו לכאן כדי להביע תנחומים מעומק הלב למשפחות רוימי ובקל, לבית משפחת פאב הסימטא, ולאחל החלמה שלמה לפצועים. אנחנו נמצאים בעיצומו של גל טרור קש  שקיפד את חייהם של עשרות ישראלים. כולנו בוטחים בכוחות הביטחון, המשטרה והשב"כ ובטוחים שיעשו הכל גם בקור ובגשם לאתר את הרוצח הנתעב ואת כל מי ששלח אותו".

 

החיפושים אחרי נשאת מלחם שביצע את הפיגוע נמשכים."אנחנו ממשיכים בחיפושים בדיוק כמו אתמול", אמר גורם משטרתי המשתתף במצוד. "נכון לעכשיו אין אינדיקציה היכן הוא נמצא ובגלל זה הכוחות פרושים בכל אזור המרכז וצפון תל אביב".

 

משטרת ישראל קוראת לציבור להמשיך ולגלות ערנות, לא להסס ולדווח מיד על כל תרחיש או אדם חשוד. בכל שטח שבו תתבצע פעילות משטרתית יש להקפיד ולהישמע להוראות השוטרים במקום. עוד נמסר כי מוקדי המידע והחירום של המשטרה מעובים למתן מענה מיידי לכל פונה. "המצוד אחר המפגע ימשיך עד לרגע מעצרו. מתחילת האירוע מבוצעות, מסביב לשעון, פעולות מודיעין וחקירה מגוונות בשיתוף פעולה עם יתר גופי הבטחון במטרה לחשוף את מלוא מימדי האירוע, לרבות האפשרות לקורבן בזירה נוספת". בשלב זה, הוטל צו איסור פרסום על פרטי החקירה המורכבת והרגישה, במטרה לאפשר לכוחות הביטחון לסיים את המשימה".


פורסם לראשונה 02/01/2016 19:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נתניהו וארדן, הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים