שתף קטע נבחר

ערבות של מיליונים לטיפול במגדלי שרונה

גינדי החזקות תעמיד ערבות בגובה 10 מיליון שקל לפרויקט בת"א. בשלב ראשון יתוקנו הליקויים הדחופים, בין השאר במעליות. כמו כן, יפונו חדרי ביטחון שמושכרים לטענת הדיירים לסוחרים. הדיירים: המשבר רחוק מסיום

אחרי שהסכסוך המתוקשר בין חברת גינדי החזקות לבין דיירי מגדל שרונה הגיע לכלי התקשורת, מסתמן כעת פתרון לסכסוך בין הדיירים לחברה. בהמשך למשא ומתן בין הדיירים לחברה, הוחלט כי גינדי החזקות תעמיד ערבות אוטונומית בגובה של 10 מיליון שקל כצעד בונה אמון לתיקון הליקויים בבניין. הערבות תופקד אצל נאמן ובמידה ותיקון הליקויים כפי שסוכמו בין החברה לבין הדיירים לא תבוצע הם יוכלו לחלט את הערבות. החברה שתבצע בפועל את התיקונים היא דניה סיבוס שהינה הקבלן המבצע של הפרויקט.

 

מדובר בהסכם שקובע כי בשלב ראשון יתוקנו הדברים הדחופים: מעליות, ממ"קים (חדרי ביטחון) שמושכרים לטענת הדיירים לסוחרים יפונו. ואילו החלק השני של ההסכם קובע כי בתוך 30 יום ימונה צוות מומחים שמקובל על שני הצדדים והוא זה שיקבע מה נדרש לתקן ובהתאם לקביעה זו גינדי תתקן את הליקויים. בקרב הדיירים עדיין מעריכים כי מדובר בעלות תיקונים שנאמדת בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

 

נזכיר, כי המחלוקות עם חברת גינדי החלה עוד בטרם אכלוס הפרויקט כאשר נודע לדיירים כי המתחם שבקומה התחתונה עומד להפוך לשוק אוכל בעוד הם חשבו כי מדובר בשטחי מסחר. כמו כן נודע להם כי בחוזים שחתמה גינדי עם בעלי העסקים יש כוונה להפעיל את השוק בשבת. במשך כשנתיים ניהלה גינדי משא ומתן עם הדיירים בנושא, ועל פי הערכות החתימה קרוב ל-300 דיירים (מתוך כ־320) על הסכם פשרה במסגרתו קיבל כל אחד מבעלי הדירות פיצוי של 30–40 אלף שקל.

 

אלא שכאן לא הסתיימו הבעיות, לאחר האכלוס טענו הדיירים ובהם השחקנית חני נחמיאס, כי הבניין כולל ליקויים בהיקפים שהופכים את חייהם בו לסיוט. כך למשל דווח על הפסקת הפעילות של המעליות מה שגרם לחלק מהדיירים לטפס ברגל למעלה מ-20 קומות, על ריחות רעים, עכברושים וביוב מוצף שנגרמים בשל הפעלת השוק, על כך שחלק מהקומות טרם הסתיימו והבניין כולו נראה כמו אתר בנייה, ועוד.

 

פרויקט שרונה כולל שלושה בנייני מגורים בני 324 יח"ד בסך הכל וכן כ-65 אלף מ"ר של שטחי מסחר ומשרדים. לאחרונה (נובמבר 2015) דיווחה החברה כי היא מנהלת משא ומתן למכירת המתחם לחברת עזריאלי לפי שווי של כ-500 מיליון שקל, אך כחודש לאחר מכן דווח כי החברה החליטה להשאיר את המתחם בבעלותה ואף לפתח מתחמים דומים נוספים.

 

מגינדי החזקות נמסר כי, "החברה העמידה ערבות אוטונומית בהיקף של 10 מיליון שקל, אשר ממחישה את מחויבותה לפקח על ביצוע כל תיקון שיידרש ככל שיידרש מהקבלן המבצע של הפרוייקט דניה סיבוס או מיועצי הפרוייקט . יודגש כי, הסכום שנקבע הינו בהתאם לבקשת הדיירים, וכי על פי חוות דעת מעודכנות שבידי החברה בוצעו זה מכבר כל התיקונים שנידרשו . עם זאת, החברה מצאה לנכון להיעתר לבקשה זו של רוכשי הדירות כאות של אמון בצוות היועצים והקבלן המבצע של הפרוייקט .

 

מנציגות דיירי גינדי שרונה נמסר בתגובה: "למרבה הצער, הליקויים – כולל בתשתיות הביוב, המים, הריח המעליות ועוד - טרם תוקנו. מבדיקות ראשונות שנעשו בידי מומחים בשטח עולה שסכום התיקונים יעלה במיליוני שקלים על סכום הערבות, המשקף לכל היותר את מידת חוסר האמון של הדיירים כלפי חברת גינדי החזקות. המשבר יסתיים רק כשגינדי החזקות יתקנו את כלל הליקויים והבעיות במגדלים, ולא דקה לפני כן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים