שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "לילה טוב עם אסף הראל": לצחוק כמו ילד

  תוכנית הלילה של אסף הראל לוקחת את החסרונות (שעה מתה, אפס תקציב) והופכת אותם ליתרון. ההומור השטותי שלה לא יצחיק כל אחד, אבל יכול להיות שדווקא כך היא עוד תהפוך לקאלט

  כבר ממונולוג הפתיחה היה ברור שהולך לקרות פה משהו טוב. לא מיד – לשניות ארוכות היה נדמה שזאת עוד התנצלות על זה שאנחנו נושמים כרגיל בזמן שבחוץ קורים דברים איומים, אבל כשאסף הראל נשבע שהם הוציאו את כל הדברים המצחיקים מהתוכנית והפציר בצופים לצחוק באיפוק, אפשר היה לחזור למטבוליזם נטול רגשות-אשם. יהיה בסדר.

    

  ביקורות טלוויזיה נוספות:

  "היום בלילה": גורי אלפי מפחד ליפול

  ג'סיקה ג'ונס: זו הסדרה שאתם צריכים לראות

  "להרוג את הסבתא": הפילוסופיה של העולב

   

   

  "לילה טוב עם אסף הראל" שעלתה אתמול (א', חצות, ערוץ 10) לוקחת את כל החסרונות שלה והופכת אותם ליתרונות. אפס תקציב? נלך הפוך על הפוך עם פריים אנכרוניסטי ומכוער להפליא, כוס מים, טלפון חוגה, וילון בצבע קיא ובלי פרומפטר. אין כותבים מנוסים? נביא לכם אנשים חדשים מהאינטרנט, במילא זה הדבר הכי נועז שקורה היום. העולם בחוץ משתולל בניסיון לנפק עוד ואן ליין סאטירי? "לילה טוב" מפנה את הזרקור אלינו במקום אל המנהיגים והממשלה והפוליטיקה. כשטל טירנגל בולס בננה בשביל הרייטינג או כשפינת הסאטירה (עם פאנצ'ים פח) מלווה בצחוקים מוקלטים בלי קהל באולפן, "לילה טוב" מוציאה את עצמה מהתחרות עם המקבילות האקטואליות שלה ועושה את זה בלי להזיע.

   

  מה שטוב ב"לילה טוב" הוא שאין למה להשוות אותה. לא היום, בכל אופן. היא מזכירה את ימי ערוץ 2 הניסיוני, שהצדיק את השם שלו – באמת ניסו שם דברים. "העולם הערב" ו"נייס גיא" למשל, לא ניסו לחקות ז'אנרים קיימים ולהעמיד פנים שאנחנו כמו הגדולים, אלא רק לייצא את התודעה המופרעת של האנשים שיוצרים אותה. "לילה טוב" לא מפחדת להתפלש בהומור מפגר. ברור שלא תמיד זה מצחיק או מדויק, ואפשר פה ושם לקצר קטעים ולהבין מתי העניין מוצה, אבל מתי גדלים הדברים הכי מעניינים? כשאתה נותן לאדמה להצמיח פרא. מזרעים מהונדסים גנטית אתם יודעים בדיוק מה תקבלו – את מה שמצולם על העטיפה.

   

  "לילה טוב עם אסף הראל". הולך הפוך על הפוך ()
  "לילה טוב עם אסף הראל". הולך הפוך על הפוך
   

  רק לפני כמה ימים עלתה "היום בלילה" של גורי אלפי בערוץ 2, עם מתווה מפוכח שפונה למכנה משותף רחב יחסית, אבל ב"לילה טוב" אין חוקים. זה לא סוג ההומור שיצחיק את כולם, וזה לא נאמר כדי לצייר אותו כנשגב או אנין או מתוחכם, להיפך. זה הומור שטותי שגורם לך לצחוק כמו ילד, בלי אירוניה או לגלוג או מרירות, ולפני שהיא הצחיקה אותך היא הצחיקה את האנשים שיצרו אותה, בראשם את הראל שרואים עליו שהוא נהנה מכל רגע. בגלל זה היא משודרת בחצות, עם אפס תקציב וכותבים שמגישים את החומרים שלהם, ואם השיבוץ הזה יתן להם את מרווח הנשימה שהם צריכים כדי להשתכלל ולהתגבש, הם עוד מעט יהפכו לקאלט.

   

  ערוץ 10 ואסף הראל לא מצפים לשום דבר אחד מהשני. הראל לא מצפה לתקציב מצד אחד או למגבלות תוכן שמגיעות איתו בדרך כלל, ערוץ 10 לא מצפה לאחוזי צפייה, ויש ביניהם הסכמה שהם יחממו אחד לשני את המיטה. אנחנו נרוויח מהדיל הזה חצי שעה אמיתית של נונסנס בלילה, ווין ווין סיטיואיישן.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים