שתף קטע נבחר

כחלון מתלונן: "אני נזקק לאופוזיציה כדי להעביר חוק"

שר האוצר התייחס לתפקוד של הקואליצייה הצרה: "אשקר אם אגיד שלא פניתי למפלגת אופזיציה לעזרה בחוקים". על אפשרות שיחזור לליכוד: "עזבתי כדי לא לחזור". וגדעון סער? "אשמח אם יצטרף ל'כולנו', אבל אין מגעים"

 

כחלון (מימין) עם גדעון סער. "אני עושה לו עוול" ()
כחלון (מימין) עם גדעון סער. "אני עושה לו עוול"

"ראשי רשויות ערביות התחננו בעבר שנאסוף את הנשק הלא-חוקי ביישובים שלהם, והיום מחזיקים בהם פושעים ועבריינים. מחר זה יכול לשמש לטרור", כך אמר היום (ב') שר האוצר משה כחלון, שהתייחס לדיון הציבורי שהתעורר בעקבות הפיגוע שביצע יום שישי נשאת מלחם, ערבי ישראלי תושב ואדי ערה.

 

בתדרוך לתא כתבי הכנסת אמר כחלון כי בעת שכיהן כעוזר השר לביטחון פנים בשנים 2002-2001 לא התקיים מפגש אחד שבו לא העלו ראשי הרשויות הערביות את הבעיה. "צריך לתת אמצעים למשטרה ולכוחות הביטחון כדי לעשות את זה", הוסיף. "בכל פורום אני אומר את זה. אתן את מה שדרוש כדי לתת מענה לבעיה הזאת. יש פה קואליציה של ראשי רשויות והמנהיגים הערבים".

 

כחלון התייחס גם למפה הפוליטית ולמצבה של "קואליציית ה-61" שבה הוא חבר. בתשובה לשאלה לגבי האפשרות ששר החינוך לשעבר גדעון סער יצטרף למפלגת כולנו אמר: "אני אשמח, אבל אני עושה לו עוול בכך שאני משבץ אותו. זה לא הוגן".

 

הוא הוסיף שסקרים שמודדים את כולנו ברשימה הכוללת את סער הם מופרכים: "אין שום מגעים בינינו. הוא איש ליכוד. רק לפני שבוע הצביע בבחירות הפנימיות בליכוד. אני, עוד לפני שעזבתי את הליכוד, כבר לא הלכתי להצביע". עם זאת הגדיר כחלון את סער "חבר שלי, מנהיג שיש לו מה לתרום לציבור".

 

באשר לאפשרות שכחלון יחבור לבנימין נתניהו, או ייצר פלטפורמה פוליטית אחרת, התעקש שר האוצר שיתמודד באופן עצמאי ברשימת כולנו. הוא דחה חד-משמעית אפשרות לריצה משותפת עם ראש הממשלה: "עזבתי את הליכוד לא כדי לחזור. נמשיך לתפקד כסיעה, יש לנו סיעה מצוינת. 'כולנו' תפסה את המקום שלה במפה הפוליטית. מסתבר שהייתה חסרה מפלגת ימין כלכלית-חברתית באוריינטציה מסורתית.

לכן יש לה מקום".

 

הסקרים האחרונים לא מרשימים את כחלון, שהזכיר: "לגבי התוצאות ומה יהיה, הדרמות הן תמיד בדקה ה-88. ביבי הגיע לבחירות עם 21 מנדטים. הערבים נהרו לקלפיות, אבל המנדטים נהרו עם נתניהו".

 

על המצב של הקואליציה אמר: "הזעתי הרבה לפני העברת התקציב. לפני כל חוק אני מזיע. אשקר אם אספר שאתמול לא שוחחתי עם מפלגת אופוזיציה כדי שתעזור לי להעביר חוקים רגילים. הנה, צחי הנגבי בחו"ל עכשיו ללא קיזוז. בשבוע שעבר בחוק של יפעת שאשא ביטון (החוק שהאופוזיציה הצליחה להפיל, מ"א) השר אקוניס לא עלה להצביע ואורן חזן עשה שבת לעצמו ולא הצביע. לא קל לתפקד בצורה הזאת. אני צריך להתעמת בסוף עם העברת החוקים התקציביים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן
השר משה כחלון
צילום: אמיל סלמן
מומלצים