שתף קטע נבחר

עצור מנהלי שוחרר: "לקחו 5 חודשים מהחיים"

שב"כ מתעקש שמרדכי מאייר (18) ממעלה אדומים שייך להתארגנות הימין הקיצוני "המרד" ולפעולות תג מחיר. עם זאת, הוא שוחרר עם צו האוסר עליו להיכנס ליהודה ושומרון. ל-ynet הוא אומר: "רודפים אנשים עם כיפה ופאות"

 

מרדכי מאייר (18) ממעלה אדומים, שנעצר לפני כחמישה חודשים בצו מעצר מנהלי בחשד להשתייכות בהתארגנות הטרור היהודי ובפעולות תג מחיר, שוחרר ביום ראשון לביתו ללא אישום נגדו, אלא רק עם צו הרחקה מיהודה ושומרון. שחרורו בוצע ביום שבו הוגשו כתבי אישום בפרשת רצח משפחת דוואבשה. מאייר, נטול עבר פלילי או לאומני, נעצר ימים אחדים לאחר הפיגוע בבית המשפחה בכפר דומא. "הכול היה שקר אחד גדול מההתחלה ועד הסוף", הוא אמר היום (ג') ל-ynet. "סתם נטפלו אליי כמו שנטפלים לכל העצורים האחרים".

 

מאייר נלקח בתחילה לכלא רימונים ולאחר כחודשיים עבר לכלא אשל. יחד איתו נשלחו למעצר מנהלי גם אביתר סלונים ומאיר אטינגר, שנחשב לאחד היעדים המרכזיים בחטיבה היהודית בשב"כ ולמוביל התארגנות "המרד". אטינגר עדיין במעצר, ובימים הקרובים יוחלט אם הוא ישוחרר. כרגע לא ידוע על גיבוש כתב אישום נגדו או אפילו חשדות מבוססים.

 

מאייר סיפר על יום המעצר: "הגיעו אליי באותו בוקר 7-6 שוטרים, הוציאו לי צו ואמרו שאני הולך למעצר מנהלי. לא נתנו לי לקחת שום דבר. ישר השליכו אותי לתא בלי לתת הסברים. העלילו עליי עלילות שקר ולא נתנו לי לדבר בכלל. אני מרגיש שלקחו לי חמישה חודשים מהחיים סתם. יש תחושה שרודפים מי שהולך עם כיפה ופאות".

 

חלק מהזמן במעצר בילה מאייר עם סלונים. "בתא בעיקר למדנו תורה והתחזקנו באהבת התורה והארץ", אמר.

הוריו של מרדכי מאייר, גדליה ושרה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הוריו של מרדכי מאייר, גדליה ושרה(צילום: מוטי קמחי)

הוריו של מאייר, גדליה ושרה, אזרחים אמריקנים שעלו לפני כמה שנים לארץ, טוענים שהם חשים חסרי אונים מול מערכות אכיפת החוק. "זה כאילו שלקחו לנו את הקול", אמרה האם שרה. "פשוט לוקחים לי את הילד למעצר ואני לא יכולה להגיד כלום. אף אחד לא שומע אותי".

 

גדליה מאייר: "מהתחלה ידענו שהוא קורבן בכל הסיפור הזה אבל אף אחד לא הקשיב לנו. הייתי בטוח שברגע שאאסוף אותו מהכלא אני ארגיש כעס על המערכות אבל הרגשתי אכזבה, בעיקר מהמדינה שאליה בחרתי לעלות וקבוע את מקומי".

 

משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה: "מרדכי מאייר משתייך להתארגנות הטרור היהודי שכנגד חלק מחבריה הוגשו ביום ראשון כתבי אישום חמורים. ביסוד מעצרו המנהלי עמד הסיכון המיידי הנשקף ממנו כחבר ההתארגנות, וכמי שהיה מעורב בפעילותה.

 

"בתום החקירה שנוהלה לאחרונה, ולאחר בחינה מחודשת של הסיכון הנובע ממאייר, החליטו הגורמים המוסמכים כי צו הגבלה כנגד הנדון שלפיו ישהה מאייר במעצר בית לילי ויורחק משטחי איו"ש, יוכל להוות מענה מידתי לסיכון הנשקף ממנו. על בסיס בחינה זו הוחלט להמיר את המעצר המנהלי בצו הגבלה, כאמור".

 

עו"ד איציק בם, המייצג את מאייר מטעם ארגון "חננו", מסר בתגובה: "אני קורא לפתוח בחקירה ולבחון מחדש את כל הצווים המנהליים שנתנו לעשרות נערים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים