שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אסותא: אב המנותח העיר למרדים - והוא נטש את חדר הניתוח

  רופא מרדים בבית החולים אסותא בבאר שבע החל להתעסק בסלולרי לאחר שהחל בתהליך ההרדמה. אביו של המנותח בן ה-8 העיר לו על כך, ובתגובה נטש המרדים את חדר הניתוח בזמן שהילד היה עדיין מורדם. אסותא: "הרופא הושעה"

  המרדים נטש את חדר הניתוח באמצע: המרדים הוא ה"קברניט" של חדר הניתוח שאחראי על שלומו של המטופל מתחילת הניתוח ועד לסיומו, אבל מה שקרה לפני שבוע בבית החולים אסותא, יכול להפחיד כל הורה: אב לילד בן 8 הבחין כי המרדים מתחיל להתעסק בסמרטפון בזמן תהליך ההרדמה. האב העיר לרופא המרדים, ובתגובה הרופא נטש בזעם את חדר הניתוח.

   

  האירוע התרחש לפני כשבוע: לאור בן ה-8 נקבע תור לניתוח אוזניים בבית החולים אסותא בבאר שבע, השייך לקופת החולים מכבי. אביו יהודה נשאל אם ירצה להיות נוכח בתהליך ההרדמה, והאב הסכים כמובן.

   

  במקום בהרדמה הרופא היה עסוק בסמאטרפון (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  במקום בהרדמה הרופא היה עסוק בסמאטרפון(צילום: shutterstock)

   

  "הרופא היה עסוק באפליקציות"

  תהליך ההרדמה החל, כאשר מסיכה הוצמדה לפניו של אור, והרופא המרדים, ד"ר א', החל בתהליך ההרדמה. אבל אז טוען האב, הפסיק המרדים להשגיח על הילד והחל להשתמש במכשיר הסמארטפון: "הוא הוציא את הסלולרי והתעסק איתו כשהוא שקוע באפליקציות. הוא לא הסתכל ולו לרגע על צגי מכונת ההרדמה, ורק ידו הימנית מתנועעת שמאלה וימינה ומחדירה חומרי הרדמה לבני".

   

  האב ממשיך לתאר כי "לאחר כדקה וחצי של התעסקות בסמארטפון הרגשתי כאבא שמשהו לא תקין קורה פה ואף מסכן חיי בני. הערתי בנימוס אך בתקיפות לרופא המרדים: "אתה מוכן בבקשה להתרכז בהרדמה ולהפסיק להתעסק בנייד?. הרופא הביט עליי בכעס ואמר: "אתה רוצה להגיד לי שאני לא יודע לעבוד"?  אמרתי לו: "אני רק אבא ולא נראה לי המצב שאתה מתעסק בנייד באמצע ההרדמה ולא מתרכז בצגי המכונה".

   

  אז, לדברי האב, תלש המרדים את המסיכה מפניו של בנו ואמר: "אני לא ממשיך בהרדמה". האב ניסה לדבר על לבו, התנצל וביקש שלא יעזוב באמצע הפרוצדורה הרפואית לאחר שבנו החל בקבלת חומרים נרקוטיים. לדבריו הרופא השיב לו: "זה לא עניין של התנצלות, אני חייב להגן על עצמי כי אם יקרה משהו לילד בניתוח אתה תאשים אותי ותתבע אותי בגלל שהתעסקתי בנייד במהלך ההרדמה". בתום דבריו נטש המרדים את חדר הניתוח ואמר: "תיקח רופא אחר".

   

  "הצוות המסייע כולל הרופא המנתח היו המומים", מספר האב, "אני מזועזע ולא מאמין לפשר התנהגותו המבישה וחסרת האחריות של הרופא הנוטש כשבני מוטל על האלונקה עם חומרים נרקוטיים בגופו וללא השגחה, וכל זה בגלל שהערתי לו על שימוש בנייד בזמן ההרדמה. מה היה קורה אם הילד היה ניקלע למצוקה נשימתית ואין רופא מרדים בחדר?".

   

  "לאחר דקות ארוכות הגיע רופא מרדים אחר אשר השלים את ההרדמה. לקראת יציאתי מחדר הניתוח אמרו לי אנשי הצוות "כל הכבוד לך, הוא עושה את זה כל הזמן ואף אחד לא מדבר". ואני שואל – איפה שבועת הרופא והיכן הקוד האתי? מי נתן לאסותא רשות או הסכמה להציב רופא מסכן חיים בניתוח לבני?".

   

  "המרדים הושעה מעבודתו בבית החולים"

  מבית החולים אסותא נמסר בתגובה: "אסותא רואה בחומרה את התנהלות הרופא המרדים, ובשלב זה ועד להחלטה נוספת, המרדים הושעה מהמשך עבודתו באסותא. עם תחילת הטיפול הפרה-הרדמתי התפתח ויכוח בין המרדים לאב על רקע התעסקות בטלפון נייד של המרדים. הוויכוח ערער את האמון המתחייב בין מטפל למטופל ובנסיבות אלה, המרדים החליט, כי אינו יכול להרדים את הילד, ולפיכך הפסיק את ההליך ויצא מהחדר.

   

  "טרם יציאתו של המרדים מהחדר, האח האחראי קרא למרדים מחליף אשר הגיע בתוך כדקה מרגע יציאתו של המרדים מהחדר. יובהר, כי עד אשר הגיע המרדים המחליף, הילד היה ער לחלוטין ותחת השגחה רפואית מלאה של המנתח, האחות ועוזר המרדים. יודגש, כי בשום שלב לא נשקפה סכנה לבריאותו. ההרדמה והניתוח בהמשך בוצעו בהתאם למתוכנן ובמהלך תקין".

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutetrstock
  הרופא נטש באמצע הניתוח
  צילום: shutetrstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים