שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מלון שיציג כוכבים שאין לו ייקנס ב-18,000 ש'
  ועדת חוק, חוקה ומשפט אישרה את בקשתם של שרי התיירות והמשפטים למנוע מבתי מלון להציג דירוג שלא ניתן להם בשיטה החדשה ולקנוס כאלה שלא יעשו זאת. גם שירותי בתי המלון יצטרכו להיות ברורים ומלונות שלא יציגו אותם כנדרש ייקנסו. ובינתיים: בתל אביב - פי 3 מלונוות 5 כוכבים מבניו יורק

  מלון שיפרסם דירוג כוכבים מטעה ייקנס בסכום של עד 18 אלף שקלים. אם ימשיך גם לאחר מכן יוטלו עליו קנסות נוספים. כך אישרה ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת. הוועדה אישרה את בקשתם של שרי המשפטים והתיירות שביקשו לקבוע קנסות מינהליים על עבירות שעניינן פרסום דירוג של בתי מלון וכן פרסום מחירים והצגתם.

  כמה מלונות 5 כוכבים בישראל, בהשוואה לארה"ב? (צילום: shutterstock)
  כמה מלונות 5 כוכבים בישראל, בהשוואה לארה"ב?(צילום: shutterstock)

  בימים אלה מקיימת חברה אוסטרית דירוג לבתי המלון בישראל, אולם עד כה - מעל לשנה מאז החלה בעבודתה, רק תשעה בתי מלון זכו בדירוג, עוד 15 הגישו בקשה לקבל דירוג אולם טרם דורגו, ושאר בתי המלון טרם ביקשו להצטרף לשיטת הדירוג ההתנדבותית או שהודיעו שאין בכוונתם להיות מדורגים.

   

  החלטת ועדת החוקה נועדה, לבקשת משרד התיירות, להפסיק את ההפקרות שבה בתי מלון מתהדרים בכוכבים ולוודא שמלונות יצטרפו לשיטת הדירוג שהינה, נכון לעכשיו, וולנטרית. כלומר, בית מלון לא חייב להצטרף, אך אם לא ייעשה כן - לא יוכל להמשיך ולהתהדר בכוכביו.

   

  על פי הוועדה, "לא יכלול אדם בפרסומת מסחרית לבית מלון בישראל דרגה בדירוג כוכבים שאינה הדרגה שנקבעה לו לפי התקנות, וכן לא יפרסם בעל בית מלון מידע שיש בו כדי להטעות בדבר שירות או שירות נוסף הניתן בבית המלון ומחיריו". הכוונה היא שגם משרדי נסיעות ואתרי הזמנות באינטרנט לא יוכלו להציג מלונות לפי כוכבים שלא ניתנו להם על ידי שיטת הדירוג.

   

  "מלון שדורג, לא יפרסם את המלון באופן שמשתמע ממנו כאילו אינו מדורג. מלון יפרסם ויציג באופן הנראה לעין ובספרות ברורות וקריאות, את מחיר השירות הניתן בו, כשהוא כולל כל מס, אגרה ותשלום חובה,

  וכל תשלום אחר הנלווה לשירות ושהצרכן אינו יכול לוותר עליו, וכן את המחיר לתייר חוץ לאחר הפחתת המסים שהתייר פטור מהם, בציון מפורש ובולט לעין כי מחיר זה הוא לתייר חוץ בלבד, בכל מקום שבו הוא מציגם, את המחיר בעד שירות נוסף הניתן בבית המלון - בכל חדר, וכן בכל מקום שבו הוא ניתן. בנוסף, לצד תפריט הארוחות והמשקאות יצוין פריט ומחירו, בכל מקום שבו הם מוגשים. על אי הצגת מחירים או פרטים אחרים שעליו להציג, ועדת החוקה מאיימת להטיל קנס של 3,000 שקלים" - וגם כאן יש קנסות על עברה חוזרת. התקנות שאישרה ועדת החוקה ייכנסו לתוקף בשבועות הקרובים. 

   

  במהלך הישיבה הופיע נציג הייעוץ המשפטי של משרד התיירות, עו"ד אלי ליפשיץ, ואמר כי ישנם בתי מלון שפרסמו כי דורגו בכוכבים אף שהם לא דורגו כלל או דורגו במספר כוכבים נמוך מהפרסום.

   

  יצוין כי בדיקה שערכנו בשנים האחרונות גילתה כי מספר המלונות שמדורגים כמלונות חמישה כוכבים בישראל עומד על כ-70 בעוד מספר המלונות בדרוג חמישה כוכבים בארצות הברית כולה הוא 78. יתרה מכך, מתוך כלל המלונות ברמה של חמישה כוכבים בישראל - 23 הם בתל אביב והרצליה פיתוח. לעומת זאת בעיר ניו יורק ישנם רק שמונה בתי מלון עם דירוג של חמישה כוכבים.

   

  שר התיירות יריב לוין אמר בהמשך למהלך: "אנו שמים היום סוף להטעייה צרכנית נפוצה ומפסיקים את השיטה הפסולה של בתי מלון המכתירים את עצמם בכוכבים שאינם תואמים את רמת המלון בפועל. אני קורא למלונות בישרל להצטרף לתהליך הדירוג הרשמי של משרד התיירות ולפרסם באופן שקוף, גלוי ומקצועי את רמת בית המלון ודירוג הכוכבים לו הוא זכאי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מלון שיציג כוכבים שאין לו ייקנס ב-18,000 ש'"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  בתי מלון בת"א. פי 3 ברמת 5 כוכבים מאשר בניו יורק
  צילום: shutterstock
  מומלצים