שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סוכמה הקמת יחידת משטרה מיוחדת למאבק באלימות בספורט

  מטרתה של היחידה, על הקמתה סיכמו השרים ארדן ורגב, תהיה איסוף מודיעין מקדים ומניעה של אירועי אלימות עוד בטרם ההגעה למגרשים. כמו כן, התקבלה החלטה על הקמת צוות בין-משרדי שיבחן צעדים נוספים בתחום האכיפה והענישה. רגב: "אני סבורה כי מדיניות הענשת הקבוצות לא נכונה לנו ולא יעילה ולכן נמקד את הפעילות במחוללי האלימות"

  השר לביטחון פנים גלעד ארדן ושרת התרבות והספורט מירי רגב סיכמו על הקמת יחידת משטרה מיוחדת למאבק באלימות בספורט.

   

  כזכור, עם כניסתה לתפקיד הקימה השרה רגב צוות מיפוי להמלצות של ועדות קודמות בתחום האלימות בספורט בראשות מנכ"ל המשרד, יוסי שרעבי. הצוות נפגש עם גורמים רבים בענף הכדורגל וכן הסתמך על מסקנות הוועדות השונות לאורך השנים. עיקרי מסקנות הצוות הוצגו לשרה, שיזמה מפגש בין-משרדי עם השר ארדן, במטרה לנסות ולהוציא לפועל חלק מהצעדים.

   

  השרה מירי רגב (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  השרה מירי רגב(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  בפגישה שנערכה השבוע בין השרים וקצינים ממשטרת ישראל אושרה הקמת יחידה משטרתית ייעודית בעלת יכולות מודיעיניות ומבצעיות למאבק בתופעת האלימות בספורט. היחידה תוקם על בסיס המודל של יחידת "אתגר" הנלחמת בתופעת גניבות הרכב, ותתוקצב ברובה מכספי הטוטו.

   

  מטרתה של היחידה תהיה איסוף מודיעין מקדים ומניעה ככל הניתן של אירועי אלימות עוד בטרם ההגעה למגרשים, במהלך המשחקים ולאחריהם. בחודש הקרוב יגובש מתווה שיובא לאישור ממשלה ויוצג לציבור. כמו כן, התקבלה החלטה על הקמת צוות בין-משרדי שיבחן צעדים נוספים בתחום האכיפה והענישה.

   

  השר גלעד ארדן (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  השר גלעד ארדן(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  השרה רגב אמרה: "הקמתה של יחידה משטרתית ייעודית לטיפול בתופעת האלימות בספורט הישראלי היא היסטורית ומחויבת מציאות לאור חומרת האירועים. ההחלטה הזו מעבירה מסר ברור לציבור - אפס סובלנות לתופעת האלימות בספורט, בדגש על הכדורגל הישראלי. זהו צעד חשוב, אך הוא רק אחד מסדרה של צעדים נוספים, דרמטיים, שהמשרד מוביל במסגרת מיגור האלימות והחוליגניזם בספורט.

   

  "אני סבורה כי מדיניות הענשת הקבוצות לא נכונה לנו ולא יעילה ולכן נמקד את הפעילות במחוללי האלימות - כל הצעדים אותם אני מובילה נועדו לבצע סיכול ממוקד לאלימות מבלי לפגוע ביתר האוהדים ובכלל הציבור שאוהב ספורט. האוהדים הם הלב הפועם של הספורט, הם לא הבעיה, הם הפתרון. אני רוצה להודות לשר ארדן על החלטתו להקים את היחידה. הצעה זו הונחה על שולחן השרים בעבר ולא קודמה. התרשמתי שהשר ארדן נחוש להחזיר את השקט והביטחון האישי למגרשים".

   

  השר ארדן הוסיף: "היחידה המשטרתית החדשה שהנחיתי על הקמתה תיאבק בתופעת האלימות בספורט במלוא העוצמה. אסור לאפשר שמגרשי ספורט יהפכו לזירת אלימות והתגוששות עד כדי סיכון חיים ממשי. הספורט שייך לעם ישראל וצריך לשלב זרועות על מנת לעקור את התופעה הזו מהשורש".

   

  ההתאחדות לכדורגל מסרה: "אנו תומכים בהחלטה. אין ספק, כי שילוב כוחות ועבודה מתואמת יובילו לכך שלמגרשי הספורט יגיעו מי שראויים לבוא בשערי האצטדיונים וימנעו מפורעי החוק, מהאלימים ומהגזעניים להלך אימים על רוח הספורט והרוב המוחלט של האוהדים הנפלאים. המלאכה עדיין מרובה וההתאחדות תתרום ככל שתידרש לטובת חיזוק הכוחות החיוביים ומיגור מי שטעו לחשוב כי מגרשי הכדורגל הם זירת קרב״

   

  מנהלת הליגות לכדורגל: "אנו מחזקים את ידי השרים, מירי רגב-שרת התרבות והספורט וגלעד ארדן השר לבט"פ, בהקשר להחלטתם המבורכת להקמת יחידת משטרה ייעודית למאבק בנגע האלימות והגזענות במגרשי הספורט בישראל.

   

  מיום הקמת המנהלת אנו פועלים בכל האפיקים האפשריים כדי לעבוד יחד עם הממשלה להפעלת תוכנית אפקטיבית, ברורה ובלתי מתפשרת להרחקת האלימות מהמגרשים.

  אנו קוראים לשרת המשפטים,איילת שקד לפעול להכשרת שופטים יעודיים לעבריינות ספורט, ובכך לפעול בנחישות כנגד כל הגורמים הפוגעים קשות בחוויה הספורטיבית ובהנאת הצופים המגיעים למגרשי הכדורגל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים