שתף קטע נבחר

מחאה על נתיחת התינוק: חרדים יידו אבנים

כמאה בני אדם חוסמים משעות הצהריים את הדרכים המובילות לכיכר השבת בבירה במחאה על הכוונה לנתח את גופת משה מזרחי בן ארבעה חודשים שלפי החשד נפגע מטלטול. עשרה בני אדם נעצרו. 3 עצורים גם בבית שמש

 

 

 

 

הצירים המובילים לכיכר השבת בירושלים נחסמו לתנועה החל מהצהריים (ה') בשל מחאת כמאה חרדים נגד נתיחת גופת התינוק משה רפאל מזרחי, שמת הבוקר לאחר שטולטל על פי החשד על ידי המטפלת שלו. המפגינים חוסמים את הכבישים, מבעירים פחים ומיידים אבנים וחפצים לעבר השוטרים. המשטרה השתמשה במכונית התזה לפיזור הפגנות ועצרה עשרה בני אדם. עד כה אין נפגעים.

 

גם בבית שמש התעמתו מפגינים עם כוחות משטרה, יידו לעברם אבנים וחפצים. המשטרה השתמשה באמצעים לפיזור הפגנות, ועצרה שלושה מהמפגינים בגין הפרת סדר.

ההפגנה המאולתרת בירושלים נגד נתיחת גופת התינוק (צילום: מצב בטחוני גלובלי) (צילום: מצב בטחוני גלובלי)
ההפגנה המאולתרת בירושלים נגד נתיחת גופת התינוק(צילום: מצב בטחוני גלובלי)
התינוק בן הארבעה חודשים הוא נכדו של ראש העיר בית שמש משה אבוטבול. בשל החשד הפלילי, קבע מוקדם יותר בית משפט השלום בירושלים שהגופה תנותח, וזאת חרף התנגדות המשפחה שמבוססת על סיבות הלכתיות. המשפחה הגישה ערעור לעליון על ההחלטה.

 

ראש העיר אבוטבול פנה לשופטים וביקש את התחשבותם בצער המשפחה שתחת הטרגדיה ונאלצת להתמודד גם עם דרישת המשטרה לניתוח הגופה, דבר האסור לפי ההלכה היהודית ומנוגד לאמונתם. "ההתעללות האמיתית נעשית כעת והיא ברגשות המשפחה האבלה", אמר לאחר קבלת ההחלטה.

 

 

המטפלת מגיעה לחקירה, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
המטפלת מגיעה לחקירה, הבוקר(צילום: גיל יוחנן)

עו"ד יהודה שושן, המייצג את המטפלת החשודה בטלטול: "אנו סמוכים ובטוחים שמשטרת ישראל תעשה עבודה נאמנה, לרבות חוות דעת לאחר נתיחת הגופה, שתוכיח מעל לכל צל של ספק שמרשתי לא התרשלה בתפקידה. אין קשר בין התוצאה המצערת והטרגית לבין פעולה כזו או אחרת שנקטה מרשתי. ככל הנראה האירוע המחולל לתוצאה מקורו במחלה אירעית או קבועה של הילד, ודבר זה צריך להיבדק".

 

בתחילת השבוע נעצרה המטפלת בחשד לטלטולו במסגרת המעון שבו הוא שהה. התינוק פונה במצב קשה, מורדם ומונשם, לבית החולים הדסה עין כרם בעיר. בקרב הצוותים הרפואיים שטיפלו במקרה התעורר חשד שהוא טולטל ולכן דווח המקרה למשטרה.

 

מחומר החקירה עולה כי במשפחתון המדובר שהה גם אחיו של התינוק. בשבוע שעבר ביקשה המטפלת מאביו של התינוק לבוא ולקחת אותו מפני שיש לו חום גבוה. האב לקח את התינוק לרופאת המשפחה, וזו קבעה כי אין לו חום המעיד על מחלה, ולכן הוחזר התינוק למשפחתון.

 

עד חזרתו למשפחתון התינוק היה רדום ובכה. לאחר שהוחזר הושם התינוק על טרמפולינה. לפתע הבחינה המטפלת כי הפעוט אינו מגיב ושהוא רפוי, ובשל כך החלה מיד בפעולות לעורר אותו. היא התקשרה למוקד מד"א ואף הזעיקה עוברת אורח, וזו סייעה לה תוך כדי ביצוע ההנחיות שקיבלה ממד"א.

 

לאחר מכן נלקח התינוק באמבולנס לחדר מיון, ושם התברר כי הוא סובל מנזק מוחי כתוצאה מאי-אספקת חמצן למוח וכן מדימומים פנימיים בחלל הראש. המסמכים הרפואיים הצביעו על חבלה שנגרמה מטלטול. על פי מסמכים שהוגשו בתיק, מצבו של התינוק הוגדר כנזק מוחי הקרוב למוות מוחי.


פורסם לראשונה 07/01/2016 14:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
סבו של התינוק, ראש העיר בית שמש משה אבוטבול
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים