שתף קטע נבחר

אקדח לכל אברך: החרדים מקבלים נשק

על רקע המצב הביטחוני הרעוע, נערך הפנינג יוצא דופן בביתר עילית: עשרות אברכים ורבנים הגיעו ליריד נשק, במטרה להגדיל את מספר אוחזי הנשק בעיר החרדית, שמרבית תושביה לא שירתו בצבא. "זה לא משמח שבעיר התורה אנחנו צריכים לדבר על זה, אבל גם בצבא וגם במשטרה מודים שאין מענה למפגע הבודד - מלבד אזרחים שיש להם נשק"

 (צילום: אלישע בן קימון) (צילום: אלישע בן קימון)

 

חרדים לנשק: יריד יוצא דופן וחריג למדי התקיים אמש (יום ד') בעיר החרדית ביתר עילית, שקיימה "הפנינג מכירת נשקים" לתושבי העיר האברכים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>  

 

על רקע המצב הבטחוני הרעוע באזור הגיעו עשרות אברכים, רבנים ואנשי ארגון "הצלה" למתנ"ס העירוני. למקום הגיע גם ראש העיר שאמר כי "המענה היחיד למפגע הבודד, הוא יותר בעלי נשקים אזרחיים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

בית הדין: קיבלת גט? זה לא אומר שאת גרושה

 

יעקב, אחד מתושבי העיר שהיה שותף לארגון האירוע, סיפר כי "לפני כחודשיים עברתי לעיר, ובמשך הזמן הזה היו כבר שלושה ניסיונות חדירה ליישוב. ואז שאלתי בבניין למי יש נשק אזרחי - ולאף אחד לא היה. החלטתי שחייבים לשנות את העניין".

 

"זה יכול להציל נפשות"

עבור מרבית הנוכחים במקום היה זה המפגש הראשון עם כלי ירייה, שכן חלקם הגדול לא שירת בצבא. לפיכך, גיל הסף שמתיר החוק לאחזקת כלי נשק עבור מי שלא שירת בצבא, הוא 27. אברהם מושייב (58) תושב העיר שהגיע למכירה, סיפר כי הנשק נחוץ לו כהגנה יומיומית.  

 

 

"לפעמים נכנס לכפר חוסאן לקנות כמה דברים, ויוצא לי להסתובב לא מעט בין ערבים", הסביר. "אז החלטתי לרכוש אקדח. אני יודע שמדובר בתהליך, אבל זה חשוב ויכול להציל נפשות".

 

ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין, אמר כי "זה לא משמח שבעיר התורה אנחנו צריכים לדבר על נשקים, אבל גם בצבא וגם במשטרה מודים שאין מענה למפגע הבודד - מלבד אזרחים שיש להם נשק ונמצאים באירוע. אצלנו יש מעט מאוד אנשים שנושאים נשקים, ולכן חשוב להגדיל את הכמות הזו. אברכים, מורים, מנהלים, אנשי 'איחוד הצלה' ואנשי מד"א - חשוב שלכל אלה יהיו נשקים בעיר".

 

עכשיו: חוששים לגניבת הנשק

לבהלה לנשק נלווה חשש: רוב האברכים טוענים כי לביתר עילית נכנסים אלפי פועלים ערבים מדי יום,

דבר שעלול להגביר את החשש לגניבת נשקיהם. לכן מציינים גורמים בעירייה כי הדברים יעשו בהתאם להנחיות, ובצורה בטוחה ככל שניתן.

 

אנשי העירייה פנו לחנות הנשק "מטווח הגבעה", ובקשו כי כמה מאנשיהם יגיעו לעיר ויציגו את מרכולתם. "בתחילה זה מאוד הפתיע אותי", מודה יאיר יפרח, מבעלי העסק, "כי מדובר במגזר שלא חשוף לדברים הללו. רובם לא משרתים בצבא או במשטרה, אבל החלטתי לסייע להם, והגעתי לפה עם תצוגה של נשקים ומחירים מוזלים".

 

בין היתר, הוצגו במכירה אקדחים מסוג בול, גלוק, יריחו וסמית - המחירים נעו בין 2,200 ל3,600 שקלים. המארגנים טענו כי המחירים נמוכים ממחירי השוק בכמעט אלף שקלים. בנוסף, הוסבר לאברכים על תהליך קבלת הרישיון לשימוש בנשק, מול המשרד לביטחון פנים.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלישע בן קימון
בקשו לשנות את המצב הבטחוני ביישובם
צילום: אלישע בן קימון
צילום: אלישע בן קימון
לרבים מדובר במפגש ראשון עם כלי נשק
צילום: אלישע בן קימון
מומלצים