שתף קטע נבחר

ליברמן: "יש קרקע פורייה לעוד נשאת מלחם"

חבר הכנסת אמר בראיון ל-ynet כי יש לשלול את אזרחותם של מי שסייעו למחבל ולהעביר אותם לשטחי הרשות. בנוסף, קרא לסגור מסגדים של התנועה האיסלאמית שבהם מטיפים לטרור. "הממשלה לא מעודדת ערבים שרוצים להיות אזרחים נאמנים, ח"כים ערבים פועלים כנציגי ארגוני טרור"

 

 

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן התראיין הבוקר (יום א') לאולפן ynet וקרא לשלול את אזרחותם של כל מי שסייעו למחבל נשאת מלחם. כשנשאל אם יש קרקע פורייה לחקיינים שינסו לבצע פיגועים דומים, השיב: "אין ספק. אתה רואה את התנועה האיסלאמית, אתה רואה חברי כנסת, אתה רואה את סוכת האבלים שהוקמה במזרח ירושלים. צריך למנוע את זה ביד ברזל, ללא גמגומים וללא היסוסים. את זה אנחנו לא רואים לצערי מצד הממשלה".

 

ליברמן הוסיף ושאל: "איך קרה שאף אחד מהכפר לא דיווח, לא התקשר, ושמענו שהיו יותר משלושה סייענים, שהיו שמועות בכפר, ולמרות כל השמועות אף אחד לא טרח לדווח. המסקנה העיקרית היא איך למנוע שהמקרה הזה יהפוך למודל לחיקוי".

 

שר החוץ לשעבר אמר עוד: "עשרות צעירים התגודדו לאחר שמחבל חוסל וצעקו 'כולנו מצווים להיות שאהידים'".

 

לדבריו, "יש לשקול לשלול אזרחות מכל המעורבים, מכל הסייענים, מכל אלו שצעקו שם שהם רוצים להיות שאהידים, צריך להעביר אותם לתחומי הרשות הפלסטינית. צריך לגשת בצורה יותר נוקשה גם למטיפים במסגדים, קודם כול מסגדים של התנועה האיסלאמית, אין שום סיבה לא לסגור אותם".

 

ליברמן הסביר כי יש שתי מגמות בקרב ערביי ישראל - "אלה שרוצים להיות נאמנים ואותם צריך לחזק ולעודד, אך לצערי הממשלה עושה בדיוק ההיפך ומנסה רק לרצות את הקיצונים. ראינו את זה בתקציב של 15 מיליארד שקל שניסו לנתב דרך הגורמים הכי קיצוניים, כמו איימן עודה, חנין זועבי וג'מאל זחלקה".

 

הוא האשים את חברי הכנסת הערבים שפועלים כנציגי ארגוני טרור בתוך כנסת ישראל: "הגישה כלפיהם היא סלחנית מאוד", אמר וציין את ח"כ חנין זועבי ואיימן עודה.

 

 המחבל נשאת מלחם חוסל בערב שבת בכפר מגוריו, ערערה, לאחר שבוע של מצוד שניהלו אחריו כוחות הביטחון. המשטרה עצרה חמישה חשודים שסייעו לו להסתתר. מלחם שהה בערערה כבר מיום שישי שעבר, יום הפיגוע, והחליף שני מקומות מסתור. על פי החשד, קיבל סיוע מבני משפחה וייתכן שגם מפעילי הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית.

 

בפיגוע שביצע בפאב "הסימטא" בתל אביב נצחו שני בני אדם, אלון בקל ושמעון רוימי. לאחר מכן נמלט במונית ורצח את הנהג, אמין שעבאן. את המונית הותיר בצפון תל אביב, ומשם המשיך למקום המסתור - עד שכאמור נחשף וחוסל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ח"כ אביגדור ליברמן
צילום: עידו ארז
מומלצים