שתף קטע נבחר

היועץ וינשטיין: לסיים בהקדם חקירת שרה נתניהו

רק שבוע חלף מאז חקירת שרה נתניהו - והיועץ כבר העביר מסר לחוקרים שהוא מעוניין לסיים את הפרשה לפני שהוא עוזב את תפקידו בעוד שלושה שבועות • במקביל: וינשטיין מתכוון לסגור את התיק נגד גבי אשכנזי, הנדון כבר ארבע שנים

רגע לפני שהוא עוזב את תפקידו, בעוד שלושה שבועות, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין רוצה "לנקות שולחן" בשתי פרשות גדולות ומתוקשרות. הראשונה היא פרשת הרפז שמחכה להכרעה כבר כמה שנים, והשנייה היא פרשת המעונות שבה מעורבת שרה נתניהו, שנחקרה רק בחודש האחרון.

 

וינשטיין פנה לצוות החוקר את פרשת מעונות ראש הממשלה בבקשה שיזדרז ויסיים את כל הליכי החקירה כדי שהוא יוכל להכריע בה עוד לפני עזיבתו. במערכת אכיפת החוק הביעו אתמול פליאה על הזדרזותו הלא אופיינית של היועץ וינשטיין הידוע כמי שדוחה קבלת החלטות, כולל בתיק זה. הם הזכירו כי תיק המעונות, שבו החשודים העיקריים הם אשת ראש הממשלה שרה נתניהו וסמנכ"ל הכספים במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף, סבל מסחבת בקבלת החלטות מצד וינשטיין, ורק בעקבות לחצי התקשורת הורה על אישור חקירתה במשטרה זמן רב לאחר שהתקבלה בקשת צוות החוקרים.

 

החשמלאי אבי פחימה והזוג נתניהו ()
החשמלאי אבי פחימה והזוג נתניהו
עזרא סיידוף (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
עזרא סיידוף(צילום: גיל יוחנן)
שרה נתניהו נחקרת במשרדי להב 433 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
שרה נתניהו נחקרת במשרדי להב 433(צילום: אלי מנדלבאום)

פרשת המעונות החלה בעקבות דו"ח חמור של מבקר המדינה בעניין חשד שהמדינה מימנה הוצאות פרטיות של משפחת נתניהו.

 

ביולי, בעקבות פניות חוזרות של המשטרה, הפכה בדיקת המשטרה שאישר היועץ וינשטיין לחקירה רשמית. החקירה החלה בשל הצורך לחקור תחת אזהרה שני עדים מרכזיים בפרשה. הנחקר המרכזי הוא סמנכ"ל משרד ראש הממשלה והאיש הממונה על הנעשה במעונות ועל הקצאת הכספים, כוח האדם והתשלומים, עזרא סיידוף. מלבדו נחקר באזהרה החשמלאי אלי פחימה מאור עקיבא, שביצע עבודות חשמל רבות במעונו הפרטי של ראש הממשלה בקיסריה. כמו כן נחקרו שתיים מעוזרותיה של אשת ראש הממשלה.

 

 

 

נתניהו נחקרה פעמיים בשבועיים האחרונים במשטרה. היא נשאלה אם הוצאות פרטיות של הבית בקיסריה, לרבות העסקת החשמלאי פחימה ורכישת רהיטי גן, גולגלו שלא כדין על המדינה.

 

לפני שבועיים התברר כי באופן חסר תקדים ביקש פרקליטה של נתניהו, עורך הדין יעקב וינרוט, מהיועץ שלא לחקור את שרה נתניהו ולמעשה לגנוז את החקירה. וינרוט הציג שתי עילות: התיק חלש מבחינה משפטית וכן טענה ששרה נתניהו סובלת מבעיות נפשיות. יש לציין כי וינרוט הכחיש שהשתמש בנימוק הנפשי.

 

היועמ"ש המיועד אביחי מנדלבליט (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
היועמ"ש המיועד אביחי מנדלבליט(צילום: רויטרס)

בסביבתו של וינשטיין מסבירים כי ככל שזה תלוי ביועץ וככל שזה יתאפשר מבחינת צורכי החקירה, הוא מתכוון לסיים את הטיפול בפרשה. המסר הזה הועבר גם לגורמים הרלוונטיים, אבל גם הובהר להם שיעשו כל מה שנדרש מבחינת החקירה.

 

במקביל לכוונתו לסיים את פרשת שרה נתניהו, מתכוון וינשטיין לסגור גם את תיק חקירת פרשת הרפז, הנדון במערכת אכיפת החוק יותר מארבע שנים. התיק ייסגר נגד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, עוזרו אל"מ ארז וינר ודובר צה"ל לשעבר אבי בניהו. התיק נגד הפצ"ר לשעבר והיועץ המשפטי לממשלה המיועד אביחי מנדלבליט, שהיה מעורב שולי בפרשה, כבר נסגר.

 

נודע כי הגורמים בפרקליטות מחוז מרכז אשר ליוו את חקירת פרשת הרפז, בראשות עו"ד טוני גולדנברג, כבר העבירו את המלצתם לפרקליט המדינה שי ניצן וליועץ וינשטיין, והם צפויים לאמץ אותה ללא דיונים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
שרה נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים