שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כוויית: עונש מוות לשני "מרגלים" למען איראן
  בית משפט בנסיכות המפרצית גזר עונש מוות על שני גברים, אזרח איראני ואזרח כווייתי, בגין ריגול למען איראן וחיזבאללה. האיראני הורשע בהיעדרו

  הוצאה להורג בכוויית (ארכיון) (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  הוצאה להורג בכוויית (ארכיון)(צילום: AFP)

   

  בית משפט בכוויית גזר היום (יום ג') עונשי מוות על שני גברים בגין ריגלו למען איראן וחיזבאללה. כך סיפר עד ראייה לסוכנות הידיעות רויטרס. השניים גם הורשעו בהחזקת נשק בניגוד לחוק. אחד הנידונים למוות הוא אזרח איראני שהורשע בהיעדרו והשני הוא אזרח כווייתי.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  נאשמים אחרים במשפט הריגול נידונו לחמש עד 25 שנות מאסר.

   

  עדיין לא ברור אם הפסיקה, שוודאי תעורר את זעמה של טהרן, קשורה לעובדה שכוויית החזירה בשבוע שעבר את שגרירה מאיראן על רקע ההתקפות נגד הנציגויות הסעודיות בטהרן ובמשהד. המתיחות בין איראן השיעית לבין מדינות המפרץ הסוניות החריפה מאז שסעודיה הוציאה החודש להורג את המטיף השיעי נימר באקר א-נימר.

   

  א-נימר נחשב לסמל של האופוזיציה השיעית לבית המלוכה הסעודי. באוקטובר אישר בית המשפט לערעורים בסעודיה את עונש המוות שנגזר עליו, ובכך הפך אותו גם לסמל תקשורתי המזוהה עם הציר השיעי של איראן וחיזבאללה. עונש המוות נגזר עליו ועל שישה סעודים נוספים, בהם אחיינו, שמתחו ביקורת על בית המלוכה הסעודי וקראו לדמוקרטיזציה ולהפגנות בממלכה.

   

  בית המלוכה הסעודי, שהבין כנראה כמה הוצאתו להורג של א-נימר תהיה נפיצה, ניסה בהתחלה "להסתיר" אותו ברשימת 47 נידונים למוות: 45 סעודים, מצרי וצ'אדי, שמעורבים בטרור. במהרה נחשף שמספר 46 ברשימה הוא א-נימר ואז פרצה המחאה הגדולה וגילויי האלימות באזור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים