שתף קטע נבחר

המחבל נשאת מלחם נקבר הלילה בערערה

המחבל מהפיגוע בת"א הובא לקבורה 5 ימים אחרי שחוסל. ההלוויה הייתה בנוכחות מצומצמת, זמן קצר לאחר שהגופה הועברה למשפחה. האב שנמצא במעצר בית לא הגיע לקבורת בנו: "בחר שלא לבוא". קריאות בתום ההלוויה: "נשאת מת כשהיד"

 

 

הלווייתו של המחבל נשאת מלחם התקיימה הלילה (יום ד') בבית הקברות בערערה, חמישה ימים אחרי שחוסל. האבא מוחמד מלחם, שנמצא במעצר בית, לא הגיע להלוויית בנו. חלק מהמשתתפים בהלוויה טענו כי הייתה לו אפשרות להשתתף אך הוא בחר שלא להגיע. עם סיום ההלוויה קראו חלק מהמשתתפים: "נשאת מת כשהיד".

 

בהתאם לדרישת המשטרה ההלוויה הייתה מצומצמת, בנוכחות כ-80 איש בלבד. "המשפחה ידעה שהגופה בדרך לכפר רק זמן קצר לפני המסירה", אמר קרוב משפחה. שני תושבי ערערה שניסו לצלם את ההלוויה ספגו קללות ונמלטו מבית הקברות.

 

האב מוחמד מלחם, שנחשד שסייע לבנו, אמר שלשום לאחר שחרורו ממעצר: "אני ממשיך את חיי עם ראש למעלה וחוזר לשגרת החיים". כמו כן הצהיר: "אחרי שיקברו את בני יהיה לי מה להגיד לכלי התקשורת".

 

נשאת מלחם רצח בבר "הסימטא" בתל אביב את אלון בקל ושמעון רוימי, ואחר כך את נהג המונית אמין שעבאן. המצוד אחריו נמשך שבוע והתמקד תחילה באזור תל אביב. בשישי אחר הצהריים, שבוע אחרי הפיגוע, חוסל מלחם שהתבצר במבנה בערערה.

 

המחבל זיהה את לוחמי השב"כ והימ"מ המתקרבים למבנה שבו הסתתר בשכונת אלדהראת, יצא וניסה להימלט. בהמשך פתח באש לעבר הכוח בתת-מקלע מסוג "פלקון" מתוצרת איטליה שהיה ברשותו - שנגנב מאביו, ושימש גם לרצח. הכוח השיב באש והרג את מלחם. לא היו נפגעים לכוחות הביטחון.

נשאת מלחם ()
נשאת מלחם

האב מוחמד מלחם (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
האב מוחמד מלחם(צילום: חסן שעלאן)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

"היה מאוד מפחיד פה", סיפר אחרי החיסול אחד מתושבי השכונה. "בשעות אחרי הצהריים התחלנו לשמוע צעקות של נשים וילדים. ראינו שוטרים ואנשי

צבא רודפים אחר ההרוג". תושב אחר טען שכלל לא הרגיש שהמחבל מסתתר במקום במשך שבוע.

 

"אם הייתי יודע הייתי מעדכן את המשטרה כי הוא אדם מסוכן ועלול לפגוע באחרים", הוסיף. "אני שמח שזה נגמר. עכשיו צריכים לחזור לשגרת חיים". לפני הפשיטה הקטלנית נערכו ביום שישי חיפושים נרחבים באזור כולו. כוחות המשטרה ערכו בדיקות מקיפות בכניסות ליישובים ובכביש 65. בזמן החיפושים נעצר תושב ואדי ערה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים