שתף קטע נבחר

בנט: הימין והשמאל הקיצוני מיואשים ורוצים לשרוף את ביתנו עלינו

שר החינוך העביר שיעור במרכז האקדמי פרס ברחובות, ואמר שהאירוע בדומא הוא אמצעי להחריב את ישראל אחרי שניסיון המרד נכשל. על שוברים שתיקה אמר: הם BDS

שר החינוך נפתלי בנט הגיע היום (ה') למרכז האקדמי פרס ברחובות והעביר שיעור על זהות ישראלית. הוא התייחס בדבריו לקיצונים מימין ומשמאל, וטען כי הייאוש שלהם בלשכנע את הציבור בעמדותיהם – מוביל למעשים פסולים. "מנסים לשרוף את ביתנו עלינו", אמר.

שר החינוך בנט, היום (צילום: אולפני רחובות) (צילום: אולפני רחובות)
שר החינוך בנט, היום(צילום: אולפני רחובות)

בנט הסביר כי המפה הפוליטית בישראל עברה שינויים, וכעת יש בה קיצונים מיואשים לצד רוב ציוני אופטימי. "למה עשו את דומא? המטרה לא הייתה רצח, זה רק האמצעי. הם לא מכירים במדינת ישראל, הם התייאשו מלשכנע את עם ישראל בעמדה שלהם. הם נקראים 'קבוצת המרד' והם התייאשו מלשכנע את עם ישראל במרד, ולכן הם מנסים לשרוף את ביתנו עלינו", אמר בנט.

 

שר החינוך אמר עוד כי גם בצד השמאלי של המפה ניתן להבחין בייאוש. "בשמאל הקיצוני רואים את אותה דינמיקה, את ההתייאשות", טען בנט. "אדם שהיה מנכ"ל משרד החוץ הישראלי (אלון ליאל) מתדרך קבוצות שמאל קיצוניות כמו 'שוברים שתיקה' ו'בצלם' ואומר להם שאי אפשר לשכנע את הציבור בישראל, אז אנחנו צריכים ללכת ולשלם כסף לערבים, להגיד להם להתפרע ולדחוק את חיילי צה"ל כדי שיהיו תמונות ולשכנע את העולם להחרים אותנו. מה השמאל הקיצוני עושה? הולך ופועל להחרמת ישראל בעולם ואומר 'אנחנו מוחרמים בגלל הימין".

"התייאשו מלשכנע את ישראל במרד". בנט על נאשמי פרשת דומא ()
"התייאשו מלשכנע את ישראל במרד". בנט על נאשמי פרשת דומא
  

בחלק האחרון של השיעור נשאל השר על ידי הסטודנטים מדוע הוציא את שוברים שתיקה ממערכת החינוך, ומדוע גיבה את ההחלטה שלא להכניס את הספר "גדר חיה" לתוכנית הלימודים. "כל הפעולות של שוברים שתיקה מעידות שהם לא עוסקים בטוהר הלחימה של צה"ל. הם מבקשים לכפות עלינו את דעתם. הם BDS, וככאלה כף רגלם לא תדרוך במערכת החינוך הישראלית". על הספר "גדר חיה" אמר: "אני לא חושב שמרבבות ספרים שלא מצליחים להיכנס, דווקא על הספר הזה אני צריך להתאבד".

 

אלון ליאל מסר בתגובה: "הדברים של השר בנט, שלפיהם אמרתי שאנחנו צריכים לשלם כסף לערבים להתפרע ולתקוף חיילי צה"ל הם בגדר הסתה פרועה, מטורפת ומסוכנת. מעולם לא אמרתי דבר כזה או דומה לו ואני שוקל תביעה משפטית".

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אולפני רחובות
שר החינוך בנט, היום
צילום: אולפני רחובות
מומלצים