שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עובדי אגד מאיימים: שביתה כללית מיום ב'
  עובדי חברת התחבורה הציבורית מאיימים לשתק את תנועת האוטובוסים בכל הארץ. טוענים: ההנהלה מסרבת להעלות את השכר ונוקטת במהלכי התייעלות חד צדדיים. ההסתדרות: העובדים יהפכו לבעלי השכר הנמוך ביותר בענף. הנהלת אגד: קוראים להימנע משביתה לא נחוצה

  עובדי אגד מאיימים להשבית את פעילות האוטובוסים של החברה מיום ב' הקרוב בכל רחבי הארץ, כך הודיעה היום (ה') ההסתדרות. זאת, בטענה לפיצוץ המו"מ על הסכם קיבוצי ולמהלכי התייעלות חד צדדיים שנוקטת נגדם הנהלת החברה.

   

   

  על פי ההסתדרות, סלע המחלוקת העיקרי בדיוני העובדים מול הנהלת אגד, הוא סביב סירוב החברה לעדכן שכר הנהגים - המרוויחים כ-32-33 שקל לשעה. בכך, יהפכו על פי ההסתדרות לבעלי השכר הנמוך ביותר בתחבורה הציבורית, זאת לאחר שלאחרונה הוסכם בין נציגי משרד האוצר, משרד התחבורה ופורום התחבורה הציבורית, על מתווה לשיפור שכר הנהגים בחברות ל-39 שקל לשעה.

   

   (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
  (צילום: בראל אפרים)

  עוד טוענים בהסדרות כי ההנהלה נוקטת בצעדי התייעלות חד-צדדיים,שפוגעים בזכויותיהם החוקיות של העובדים. מההסתדרות נמסר, כי "ההחלטה לצאת לשביתה התקבלה לאחר שכל ניסיונות ההסתדרות ונציגות העובדים לגשר על הפערים מול ההנהלה, הושבו ריקם. במאמצים למנוע פגיעה מיותרת ומתוך תחושת אחריות כלפי ציבור הנוסעים, ובפרט החיילים, הוחלט כי השביתה לא תחל ביום א' שנחשב ליום העמוס ביותר בתחבורה הציבורית".

   

  "אי אפשר יותר לזלזל בעובדים"

  אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, מסר כי "לא יעלה על הדעת שחברה אשר קיימת מקום המדינה תשלם את ערך השעה הכי נמוך בתחבורה הציבורית ובנוסף תפגע באופן חד צדדי בשכרם של העובדים. בכוונתנו לפעול בכל האמצעים שעומדים לרשותנו על מנת לשמור על שכרם, כבודם ומעמדם של עובדי אגד".

   

  יעקב ואחניש, יו"ר ועד עובדי אגד, הוסיף, כי "אנו יוצאים למאבק כי אי אפשר יותר לזלזל בעובדים ואי אפשר לעשות מהלכים חד-צדדיים על גבנו. די לאטימות. אנו מצפים שהנהגים בחברה הכי ותיקה בתחבורה הציבורית בארץ, יוכלו לסגור את החודש ולהתפרנס בכבוד, לפחות כמו העובדים ביתר מפעילי התחבורה הציבורית. אנו מקווים כי ההנהלה תתעשת ותפעל לפתרון המשבר באופן מיידי לפני העמקת הפגיעה בציבור הנהגים ובציבור הנוסעים".

   

  מוקדם יותר השבוע הודיעה ההסתדרות כי כ-220 עובדי חברת האוטובוסים מטרודן הפועלת בבאר שבע הקימו ועד עובדים והכריזו על סכסוך עבודה, זאת בטענה לתנאי העסקה קשים ויחס פוגעני מצד ההנהלה. בין היתר, העובדים מתלוננים כי הם סובלים מהתעמרות מצד הדרג הניהולי בחברה, שיבוץ למשמרות ארוכות וקשות המגיעות לעתים ל-12 שעות על ההגה, והתעלמות מצד הנהלת החברה כשביקשו להקל על תנאי עבודתם.

   

  דובר אגד רון רטנר מסר בתגובה: "איום ההשבתה עליו הכריזו העובדים וההסתדרות נובע מהסכמות שנעשו באחרונה בין הממשלה לחברות התחבורה הציבורית הפרטיות, הסכם שלא כולל את נהגי אגד, ושיביא להעלאת השכר לנהגים במימון האוצר. 

  במסגרת המו"מ שהתנהל בימים האחרונים, הוצגו לעובדים ולהסתדרות פתרונות ובהם, התחייבות ששכר הנהגים באגד לא יפחת מהמקובל בענף. הובהר, שדרישות העובדים יוכלו לבוא על פתרונן רק במסגרת ההסכם החדש, בין אגד והממשלה, שהמו"מ לגביו מתנהל בימים אלה.

   

  "על בסיס ההתחייבויות שניתנו לעובדים ולהסתדרות, אנו קוראים לעובדים להימנע משביתה בלתי נחוצה, שכל שתשיג בעת הזאת תהיה פגיעה קשה בציבור הנוסעים ולקוחות אגד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים