שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות: גני אביב או לוד הצעירה?

מתלבטים באיזו שכונה משתלם לגור בת"א? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הגענו לעיר לוד: איזו שכונה משתלמת יותר - שכונת גני אביב או לוד הצעירה? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף מדלן

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". הפעם הגענו לעיר לוד: איזו שכונה משתלמת יותר - גני אביב או לוד הצעירה? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף אתר מדלן.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר

 

אז מהם מחירי הדירות בשכונת גני אביב ובשכונת לוד הצעירה? דירת 4 חדרים מיד שנייה בגני אביב עולה 980 אלף שקלים בממוצע. בשכונת לוד הצעירה, לעומת זאת, עולה דירה דומה 980 אלף שקלים. בשתי השכונות אין כיום בנייה חדשה. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בשכונת גני אביב הוא 5 מתוך 10 ובשכונת לוד הצעירה הוא 6 מתוך 10.

 

מלחמת שכונות בעכו: נווה אלון או מנחם בגין

מלחמת שכונות בחדרה: האוצר או ניסן?

מלחמת שכונות: גני דן או קריית מנחם בגין?

 

השכר הממוצע בשכונת גני אביב עומד על 6,800 שקלים, ואילו בשכונת לוד הצעירה על 8,500 שקלים. בשכונת גני אביב יש שני בתי ספר יסודיים ותיכון; בשכונת לוד הצעירה יש בית ספר יסודי וחטיבת ביניים. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? שכונת גני אביב מרוחקת כ-45 דקות נסיעה ברכב פרטי בשעות העומס מקניון עזריאלי, והיא נמצאת במרחק הליכה מתחנת הרכבת בעיר. שכונת לוד הצעירה נמצאת גם היא כ-45 דקות נסיעה ברכב פרטי בשעות העומס מקניון עזריאלי, אולם רחוקה יותר מתחנת הרכבת ונמצאת במרחק נסיעה של של 7 דקות.

שכונת גני אביב בלוד (צילום: אורי דוידוביץ) (צילום: אורי דוידוביץ)
שכונת גני אביב בלוד(צילום: אורי דוידוביץ)

שכונת לוד הצעירה בלוד (צילום: אורי דוידוביץ) (צילום: אורי דוידוביץ)
שכונת לוד הצעירה בלוד(צילום: אורי דוידוביץ)

ההסבר של רוה איתן ממדלן: שכונת לוד הצעירה מאופיינת בעיקר בבנייה צמודת קרקע ורחובות הולנדיים, שהופכים אותה לשכונה נעימה יותר ופחות צפופה. מולה תיבנה שכונת ענק המיועדת בעיקר לחרדים, ולכן בשנים הקרובות התושבים עלולים לסבול מרעש ואבק. שכונת גני אביב מבודדת יחסית משאר חלקי העיר ומוקפת שטחים פתוחים. לאחר שנים ארוכות של הזנחה, יצאו לפועל תוכניות להקמת פארקים ומרכזיים קהילתיים. בעתיד ייבנה אזור מגורים חדש בשכונה.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ' ויוגב אטיאס
הילה ציאון ואלכסנדרה לוקש
צילום: אורי דוידוביץ' ויוגב אטיאס
רוה איתן
מומלצים