שתף קטע נבחר

אולמרט והפרקליטות עשויים לחתום כבר הלילה

ראש הממשלה לשעבר והמדינה דנים בהסכם שיסיים את ניהול כל התיקים נגדו והערעורים שהוגשו. נקודת המחלוקת היא דרישת אולמרט שמאסר 8 החודשים בפרשת טלנסקי יחפוף לשנה וחצי שנגזרו עליו בהולילנד

 

אהוד אולמרט בבית המשפט (צילום: אמיל סלמן) (צילום: אמיל סלמן)
אהוד אולמרט בבית המשפט(צילום: אמיל סלמן)

במהלך הלילה (בין ראשון לשני) עשוי להיחתם הסכם בין פרקליטות המדינה לבין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט על סיום ניהול כל ההליכים המשפטיים נגדו. מדובר בפרשות מעטפות הכסף (טלנסקי), ראשונטורס, הולילנד ו מרכז ההשקעות.

 

נקודת המחלוקת העיקרית שנותרה היא סירובה של הפרקליטות להסכים שעונש המאסר בן שמונת החודשים שהוטל על אולמרט בפרשת טלנסקי, יחפוף את עונש המאסר בן השנה וחצי שהוטל עליו בפרשת הולילנד. אם לא תושג פשרה בנושא זה עד הבוקר, יתכן ששני הצדדים יטענו לעונשים שונים בפני בית המשפט העליון והוא שיכריע בסוגיית העונש.

 

אתמול צמצמו הצדדים פערים לקראת הסכם כולל שייתר את המשך ניהול ההליכים המשפטיים התלויים ועומדים נגד אולמרט בבית המשפט העליון - ראשונטורס וטלנסקי. במשך כל היום התנהלו מגעים בין צוות הפרקליטות בראשון פרקליט המדינה שי ניצן לבין פרקליטו של אהוד אולמרט עו"ד איל רוזובסקי. על פי המסתמן, בתמורה להודאה של אולמרט בשיבוש עדותה של שולה זקן בתיק טלנסקי ובחלק מתיק הולילנד - יסגרו כל התיקים, כולל תיק רשות ההשקעות.

 

המשמעות היא שהפרקליטות ואולמרט יסכימו למשוך את הערעורים ההדדיים שלהם לבית המשפט העליון בפרשות טלנסקי וראשונטורס.

 

עוד סוכם כי לבית המשפט המחוזי יוגש כתב אישום מוסכם - כלומר עיסקת טיעון - בפרשת שיבוש משפטו והעונש המוסכם במקרה זה יהיה חופף לזה שהוטל עליו בפרשת הולילנד.

 

אולמרט צפוי לשוב לבית המשפט העליון ביום שלישי לדיון בערעור שהגישה הפרקליטות על זיכויו בראשונטורס. כמו כן ערערה הפרקליטות על העונש בפרשת מרכז ההשקעות, שבה הורשע במרמה והפרת אמונים ונגזר עליו מאסר על תנאי. אולמרט עצמו הגיש ערעור על פרשת טלנסקי (שבה הורשע במרמה והפרת אמונים ונדון למאסר),

 

במקביל נבחן עדיין בפרקליטות התיק שבו נחשד אולמרט בשיבוש הליכי משפט ובהדחת עד. במרכזו ניצבות הקלטות שסיפקה שולה זקן כעדת מדינה ובהן נשמע אולמרט מנסה לכאורה להניא אותה מלהעיד נגדו בפרשות השונות שבהן היה מעורב. המשטרה כבר המליצה להעמיד את אולמרט לדין, אך הוחלט לעכב את ההכרעה בעניין עד לפסקי הדין בפרשות האחרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן
אהוד אולמרט
צילום: אמיל סלמן
מומלצים