שתף קטע נבחר

בנט התפייס עם עובדי משרד החוץ; האזינו להקלטת אלון ליאל

השר נפגש עם יו"ר ועד עובדי המשרד והבהיר ש"לא הייתה לו כוונה לפגוע בכל עובדי המשרד המסורים", והעובדים ביטלו את החרם. בישיבת הממשלה נזף בנט בנתניהו: "אתה חושש לנהל את אנשי משרד החוץ". האזינו: הקלטת המפגש בין מנכ"ל משרד החוץ לשעבר ל"שוברים שתיקה", שהגיעה לידי "ידיעות אחרונות"

 

 

אחרי שבוע מתוח, ששיאו בהכרזת חרם על שר החינוך מצד עובדי משרד החוץ, נפגשו אתמול (יום א') השר נפתלי בנט ויו"ר ועד עובדי משרד החוץ חנן גודר ויישרו את ההדורים ביניהם.

 

ההסלמה החלה לאחר שב"ידיעות אחרונות" התפרסם לפני כשבוע התדריך שנתן מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, אלון ליאל, לאנשי "שוברים שתיקה", ובו אמר שיש להגביר את הלחץ הבינלאומי על ישראל. הקלטת המפגש שהגיעה לידי "ידיעות אחרונת" - בנגן שבראשית הכתבה.

 

"המערכת הפוליטית היא אבודה, אבודה. במיוחד שיש לך עכשיו ממשלת קונצנזוס, עם כל המנגנונים, עם כל הדוברים, עם כל השליטה הגוברת בתקשורת", אמר ליאל. "יש לך את המשרת הכי חזק בראש המערכת והוא מזריק לך את זה לווריד כל יום, לפעמים אני שומע אותו שש פעמים ביום עם אותם דברים ועם המיקרופון הכי חזק בארץ".

 

בתגובה הטיל השר בנט דופי בנאמנותם של עובדי משרד החוץ ואמר: "אני מתחיל לחשוב שיש בעיה ב-DNA של המשרד". העובדים הזועמים הודיעו בתגובה כי יחרימו את העבודה מול בנט.

 

השר בנט (צילום: אולפני רחובות) (צילום: אולפני רחובות)
השר בנט(צילום: אולפני רחובות)

 

אתמול אחרי הצהריים פגש גודר את בנט על מדרגות הכנסת. הוא פנה אליו, מסר את כרטיס הביקור שלו והציע לשוחח איתו בארבע עיניים. כעבור זמן קצר התקשר בנט לגודר והזמין אותו לחדרו בכנסת. לגבי ההמשך יש שתי גרסאות. "השר שמח לשמוע מגודר שהוא מוקיע את אלון ליאל כהרסני לישראל", נמסר מלשכת בנט. "בנט הבהיר שכוונתו הייתה רק לגבי כמה דמויות הפוגעות בישראל, ולא במכלול עובדי משרד החוץ המסורים. גודר הזמין את השר לבקר במשרד החוץ ולהתרשם מכל הפעולות שלהם. השיחה התקיימה באווירה טובה. עוד אמר גודר כי אלון ליאל, אלי בר נביא ואילן ברוך, הפועלים נגד ישראל, אינם מייצגים את עובדי המשרד הנפלאים".

 

ועד עובדי משרד החוץ מסר כי "שר החינוך נפתלי בנט ויו"ר הוועד גודר שוחחו בנושאי משרד החוץ. השר הבהיר כי לא התכוון לפגוע בעובדי המשרד המסורים. גודר הודה לו על הרוח הטובה שבה התנהלו הדברים. ועד עובדי משרד החוץ ימשיך לפעול ללא לאות למען עובדיו בישראל ובעולם. בזאת ההנחיה לעובדי המשרד לנתק את הקשר עם השר בנט הוסרה".

 

ועד עובדי משרד החוץ התנה בתחילה את הסרת החרם בהתנצלות רשמית של בנט. אולם בנט לא התנצל אלא רק הבהיר כי לא התכוון לפגוע בעובדים המסורים. זה סיפק את העובדים, שהיו נתונים ללחץ של הנהלת משרד החוץ להפסיק את החרם. מנכ"ל משרד החוץ ד"ר דורי גולד אמר בישיבת הממשלה ש"וועד העובדים עצמאי מדי".

 

קודם לכן בישיבת הממשלה שאל ראש הממשלה נתניהו את בנט על איזה חרם מדובר. בנט השיב לו: "את הדברים שאני אמרתי נגד עובדי משרד החוץ אתה מכיר, אבל זה שהכריזו עליי חרם אתה לא מכיר?" נתניהו השיב שלא שמע על כך כלל ובכל מקרה הוא מתנגד לחרמות.

 

בנט השיב: "אתה חושש לנהל את האנשים במשרד החוץ. זו שאלת משילות אם העובדים מנהלים אותך או אתה אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי מילרוד, טלי קצורין
השר נפתלי בנט ואלון ליאל
צילום: מוטי מילרוד, טלי קצורין
מומלצים