שתף קטע נבחר

אישום: בעלי קיוסק בבת ים כלאו עובדים שלהם והיכו אותם

מצלמות אבטחה בקיוסק תיעדו שני מוכרים גונבים לכאורה סחורה. בעלי העסק לא היססו - כלאו אותם במחסן, היכו אותם ודרשו מאות אלפי שקלים. לאחר שהבחינו כי תועדו בעצמם במצלמות, ניסו למחוק את התיעוד

מה עשו בעלי קיוסק בבת ים לאחר שגילו כי שני עובדים שלהם גנבו מהם סחורה? על פי כתב אישום שהוגש נגדם - הם כלאו את עובדיהם במחסן, היכו אותם ואיימו עליהם כי אם לא ישיבו את הגניבה וישלמו עוד מאות אלפי שקלים כעונש, יפגעו בהם. הנאשמים הם רועי ניר (34), יוסי אבן (37), עומרי יהוד (28), יוסף בברשבילי (50), וליאור שמעוני (25).

 

את האישום הגישה היום (ב') פרקליטות מחוז תל אביב בבית המשפט המחוזי בעיר, והחמישה נאשמים בקשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה בכוח, סחיטה באיומים, תקיפה בנסיבות מחמירות והשמדת ראיה. על פי כתב האישום, שהגיש עו"ד אלירם גלעם, הבעלים של קיוסק "סופר קלאסיקו" - יהוד, בברשבילי וחתנו העסיקו במשך כמה חודשים את המתלוננים, בני 18 ו-19, כמוכרים בקיוסק.

 

רועי ניר. 17 הרשעות קודמות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רועי ניר. 17 הרשעות קודמות(צילום: מוטי קמחי)
 

אבל בסוף דצמבר בשעות הבוקר התעורר חשדם של יהוד ובברשבילי כי נגנבה סחורה מהקיוסק והם החלו בבדיקת המלאי ובחינת מצלמות האבטחה, והגיעו למסקנה שהצעירים אחראים לגניבה יחד עם אדם נוסף.

 

בשל כך הנאשמים הזמינו את העובדים לקיוסק "למסור להם את המשכורת החודשית", ודאגו להבאתו של אדם נוסף. הם הכניסו את השלושה בזה אחר זה למחסן והחלו לשאול שאלות על הגניבה. אז הם היכו וקיללו אותם ואיימו עליהם, ואף דרשו שישלמו סכומי כסף גבוהים.

 

בין הנאשמים גם רועי ניר, שבעברו 17 הרשעות במקרים אחרים, ותלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי. הנאשמים האחרים הבטיחו לגביו במחסן ש"מיד יגיע אחד העבריינים הגדולים", ואז הגיע ניר, החל לסטור לאחד הצעירים, ואיים: "אתה יודע מה אני עושה עם אנשים כמוך? אני הורג אותם".

 

הם חבטו באחד הצעירים עם פחית בירה ושברו את משקפיו. ניר דרש מכל אחד מהם 450 אלף שקל, והבטיח שאם לא ישלמו את הכסף הוא ייקח אותם למחסן "ויעקור להם את השיניים". במהלך המעשה הבינו הנאשמים כי המצלמות בקיוסק מתעדות אותם, והם ניתקו אותן. בהמשך ביקשו מחתנו של בברשבילי למחוק את תוכן ההקלטות ולפיכך השמידו ראיה. על מחיקת ההקלטות שיכלו לשפוך אור על מה שאירע שם הוגש כתב אישום נוסף נגד מעורב אחר.

 

 

יומיים לאחר התקיפה נפגשו אבן ובברשבילי עם קורבנותיהם, ואלה העבירו להם 4,000 שקל. בנוסף, הם לקחו מאחד המתלוננים מכשיר אייפון. ניר, המוכר היטב למשטרה, מואשם גם בהפרת הוראה חוקית כיוון שהפר את תנאי שחרורו בתיק אחר שמתנהל נגדו.

 

עורך הדין עומר גואטה מייצג שניים מהנאשמים, שמעוני ויהוד, והסביר בשמם כי "כתב אישום זה מצער, כיוון שהלקוחות שלי כבעלי עסקים היו הקורבנות מלכתחילה - נגנב מהם כסף רב על ידי המתלוננים. כרגע הם עצורים ואילו הגננבים משוחררים. אני מקווה שהם ישוחררו בהקדם".

 

עורכי הדין רצון דרחי ושאול ציון שמייצגים את ניר ונאשם נוסף מסרו בתגובה: "מרחק שנות אור מפריד בין האמור בכתב האישום לבין המציאות, שתתבהר בבוא היום בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
רועי ניר, אחד הנאשמים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים