שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האו"ם: 2015 - שנת שיא בתיירות העולמית
  נתונים שפרסם ארגון התיירות הבינלאומי של האו"ם חושפים כי ב-2015 טיילו בעולם כמעט 1.2 מיליארד תיירים, גידול של 4.4% בהשוואה ל-2014. הסינים הוציאו מכיסם 165 מיליארד דולר על תיירות, קפיצה של 28%. אז איפה הכי טיילו בעולם? כל הנתונים

  שנת 2015 היתה שנת שיא בתיירות העולמית, עם 1.18 מיליארד תיירים שטיילו ברחבי העולם, גידול של 4.4% בהשוואה לשנת 2014. כך עולה מנתונים שמפרסם ארגון התיירות הבינלאומי UNTWO המסונף לארגון האומות המאוחדות עם פתיחת יריד התיירות "פיטור" בספרד.


  סיכום נתוני התיירות בעולם לשנת 2015. לחצו להגדלה

   

  על פי הארגון, מדובר בגידול של כ-50 מיליון תיירים במהלך השנה האחרונה ומדובר בתיירים ששהו לפחות לילה אחד במדינה בה ביקרו. על פי הארגון זו השנה השישית ברציפות בה ענף התיירות מצביע על גידול מעל הממוצע (שנע לפני כן סביב ארבעה אחוזים בשנה).

   

  יו"ר ארגון התיירות הבינלאומי, טאלב ריפאעי, ציין כי התיירות גדלה בשנה האחרונה בכל העולם, אולם לא בכל מקום באותה מידה. זאת בשל תנודות חזקות בשערי החליפין של המטבעות, ירידה במחיר הנפט וסחורות אחרות שהגדילו את ההכנסה במדינות שונות.

   

  התיירות הבינלאומית הושפעה גם מאירועים ביטחוניים. ריפאעי ציין כי פיתוח תיירות תלוי במידה רבה ביכולת לקדם נסיעה בטוחה ומאובטחת וקרא לממשלות העולם לכלול את תחום התיירות בתכנון הביטחון הלאומי שלהן, על מנת למזער חשיפה לאיומים של המגזר התיירותי.

   

  היכן טיילו הכי הרבה? 

  בחלוקה לפי אזורים מתברר כי מספר התיירים שטיילו באירופה עמד על 609 מיליון, גידול של חמישה אחוזים בהשוואה לשנת 2014, בעיקר בשל הירידה בשער האירו מול מטבעות אחרים ובעיקר מול הדולר. זאת כאשר מרכז ומזרח אירופה, וגם צפון אירופה, זכו לגידול של 6% בעוד אזור דרום אירופה זכה לגידול של 5% ומערב אירופה זכה לגידול של 4% בלבד בתיירות.

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
   

  באזורי אסיה והפסיפיק טיילו כ-277 מיליון תיירים, גידול של 5% בהשוואה לשנת 2014 ואילו באמריקה מספר התיירים עמד על 191 מיליון . גם כאן מדובר בגידול של 5%, כאשר אזורים כמו הקריביים זכו לגידול של 7% בעוד צפון אמריקה ודרומה זכו לגידול של כ-4% אחוזים בלבד.

   

  האזור שהציג את הגידול הנמוך ביותר היה המזרח התיכון. כ-54 מיליון תיירים ביקרו באזור, כ-3% יותר מאשר בשנה שקדמה לה. גם אפריקה הציגה גידול של כ-3% בלבד, אבל הדו"ח של ארגון התיירות מציין שהמידע לגבי מספר התיירים מוגבל באזור זה.

   

  הדו"ח מדרג גם את המדינות המובילות בהוצאות על תיירות, או מלים אחרות, שתושביהם הוציאו הכי הרבה כסף בנסיעות בינלאומיות. במקום הראשון עומדים התיירים מסין שהוציאו בשנה האחרונה 165 מיליארד דולר על נסיעות לחו"ל,

  גידול של 28%, אחריהם התיירים מארה"ב שהוציאו 112 מיליארד דולר (גידול של 7%), התיירים מגרמניה שהוציאו בחו"ל 92 מליארד דולר (גידול של אחוז), אלה של אנגליה עם 58 מיליארד דולר וגידול של 4 אחוזים והתיירים מרוסיה שהוציאו בחו"ל כ-50 מיליארד דולר - ירידה של שישה אחוזים בשל המשבר הכלכלי הפוקד את המדינה שהביא לקיצור בחופשות, חיפוש יעדים זולים יותר וגם ירידה במספר התיירים שיצאו מרוסיה לחו"ל.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "האו"ם: 2015 - שנת שיא בתיירות העולמית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים