שתף קטע נבחר

עסקה חלקית בין אולמרט לפרקליטות

בתיק השיבוש, שבמרכזו הקלטות שולה זקן, ירצה רה"מ לשעבר 6 חודשי מאסר בחופף למאסר שהוטל עליו בהולילנד. על עסקה זו חתמו אולמרט והפרקליטות, אך בפרשות מעטפות הכסף וראשונטורס הצדדים לא הגיעו לסיכומים

 

אהוד אולמרט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אהוד אולמרט(צילום: גיל יוחנן)

מחר (ג') יחזור ראש הממשלה לשעבר לבית המשפט: אהוד אולמרט חתם עם פרקליטות המדינה על הסכם חלקי בלבד, שיסיים רק את ההליך המשפטי בתיק שיבוש ההליכים - אך התיקים הפתוחים בפרשות מעטפות הכסף (טלנסקי) וראשונטורס נותרו על כנם, ובהם הצדדים לא הגיעו לעסקה. הצדדים חתמו הערב על עסקת הטיעון החלקית.

 

בעקבות ההסכם הוגש הערב כתב אישום על עבירות שיבוש מהלכי משפט מתוך כוונה להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין. התיק הופקד בבית משפט השלום בירושלים.

 

לקריאת כתב האישום נגד אולמרט בפרשת השיבוש - לחצו כאן

 

על פי ההסדר, אולמרט יודה בשני סעיפים בתיק השיבוש, וייגזרו עליו שישה חודשי מאסר בחופף למאסר שכבר הוטל עליו בהולילנד, וכן יוטל עליו קנס של 50 אלף שקל. מחר יתקיים דיון בבית המשפט העליון בעניין הערעור של אולמרט בפרשת טלנסקי, שבה הורשע במרמה והפרת אמונים ונדון למאסר, והפרקליטות דורשת שאולמרט ירצה את שמונת חודשי המאסר שהוטלו עליו בפרשה זו,

בנוסף למאסר שהוטל עליו בהולילנד - ולא בחופף.

 

מנגד, הפרקליטות תמשיך בערעור שלה על זיכויו בפרשת ראשונטורס. כמו כן ערערה הפרקליטות על העונש בפרשת מרכז ההשקעות, שבה הורשע במרמה והפרת אמונים ונגזר עליו מאסר על תנאי. 

 

במרכזו של תיק השיבוש, שבו הצדדים הגיעו להסכם, ניצבות הקלטות שסיפקה שולה זקן כעדת מדינה ובהן נשמע אולמרט מנסה לכאורה להניא אותה מלהעיד נגדו בפרשות השונות שבהן היה מעורב. המשטרה כבר המליצה להעמיד את אולמרט לדין, אך הוחלט לעכב את ההכרעה בעניין עד לפסקי הדין בפרשות האחרות.


פורסם לראשונה 18/01/2016 17:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אהוד אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים