שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מוסלמי בריטניה נגד רה"מ: אין קשר בין אנגלית לטרור
  סערה בקהילה המוסלמית: דיוויד קמרון אמר שנשים מוסלמיות צריכות ללמוד אנגלית כדי להגביר את שילובן ולהפחית את הסיכוי שיפנו לטרור. מוסלמים: "הוא עושה לנו דמוניזציה. מהגרים ממזרח אירופה מדברים טוב יותר?"
  ארגונים מוסלמיים בבריטניה האשימו היום (ד') את ראש הממשלה דיוויד קמרון בדמוניזציה נגד הקהילה המוסלמית, משום שאמר כי נשים מוסלמיות צריכות ללמוד אנגלית כדי להפחית את הסיכוי שהן יפנו לקיצונות.

   

  קמרון אמר כי ייתכן שחלק מהמהגרים שמגיעים לבריטניה ושאינם יכולים לעבור מבחן באנגלית בתוך שנתיים וחצי לא יורשו להישאר – צעד שנועד לעודד שילוב גדול יותר של נשים מוסלמיות בחברה הבריטית. קמרון אמר כי אף שאין קשר ישיר בין כישורים ירודים באנגלית לבין השתייכות לקבוצות קיצוניות, אלה שאינם מסוגלים להשתלב בחברה הבריטית נמצאים בסיכון להיות פגיעים יותר לאידיאולוגיות קיצוניות.

  ראש ממשלת בריטניה קמרון. "נופל במכשול הראשון" (צילום: AP) (צילום: AP)
  ראש ממשלת בריטניה קמרון. "נופל במכשול הראשון"(צילום: AP)

  "הצהרת הממשלה כלפי מוסלמים ממשיכה את הדמוניזציה והדחיקה לשוליים של הקהילה המוסלמית והיא ההפך ממועילה", נאמר בהצהרת מועצת הנשים המוסלמים. "בעוד אנו מברכים על המימון הנוסף שהבטיח היום ראש הממשלה לשיעורי אנגלית לנשים מוסלמיות, איננו מסכימים עם הטענה שיש קשר בין חוסר ידע באנגלית לבין קיצונות".

   

  קמרון אמר כי יש כ-190 אלף נשים בריטיות המדברות אנגלית ירודה או אינן מדברות אנגלית כלל, וכי בריטניה צריכה להתמודד עם "גישות נחשלות" של חלק מהגברים, שלדבריו מפעילים שליטה הרסנית על נשותיהם, אחיותיהם ובנותיהם. ממשלת בריטניה תשקיע 28 מיליון דולר בשיעורי אנגלית לנשים בקהילות מבודדות, והחל מאוקטובר השנה תתחיל לבחון את המהגרים והמהגרות שהגיעו לבריטניה בעזרת ויזה על בסיס נישואין, כדי לבדוק אם כישורי האנגלית שלהם השתפרו.

   

  שוג'ה שפרי, מזכ"ל המועצה המוסלמית של בריטניה, אמר כי מאמציו של קמרון "נופלים במכשול הראשון" אם הוא קושר בין כישורי שפה והשתלבות טובה יותר בחברה לבין ביטחון ומסמן נשים מוסלמיות. "מוסלמים מהווים רק שליש מאוכלוסיית המיעוט. דו"חות

  מראים שחלק גדול מהמהגרים ממזרח אירופה מתקשים לדבר אנגלית", אמר שאפי.

   

  פאיזה ואיד, מנהלת אגודת צדקה לנשים מוסלמיות בבריטניה, אמר כי לא רק כישורי שפה בעייתיים מונעים את שילובן המלא של נשים בחברה. "יש לנו בעיות חברתיות רחבות יותר של פטריארכיה מוסדית, אפליה ואיסלאמופוביה, וגם עם כל הדברים האלה אנחנו צריכים להתמודד. אני לא מסכימה שצריך לקשור פרויקט כזה למניעת רדיקליזציה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: gettyimages
  "שליטה הרסנית של גברים על נשים". מוסלמים בתפילה
  צילום: gettyimages
  מומלצים