שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

    אורלי ויינרמן: "בעולם מתעבים את ביבי וציפי"

    ויכוח בין המפיקה לטי גרובמן לשחקנית אורלי ויינרמן בפייסבוק, הפך למניפסט נגד ממשלת ישראל. "כשרוב העם שלי יתעורר מהסיוט ויפיל את ממשלת הבובות שלו, אנשים יחיו יחד באזור בשקט", כתבה ויינרמן והוסיפה פרשנות פוליטית, "שמאל אמיתי שואף לתקן לא לנקום. הימין לא מוכן להתפכח"

    אחרי שאמרה שהיא "מתביישת במדינה שלה" בזמן מבצע צוק איתן, אורלי ויינרמן שוב לא חוסכת בביקורת על ישראל. במהלך חילופי פוסטים בפייסבוק, הצהירה השחקנית השוהה בימים אלה באקוודור: "כשאני מדברת עבור ילדים פלסטינים, זה כי 537 ילדים נרצחו בפרק זמן של חודש, ואלפיים חמש מאות אבות ואמהות פלסטינים נהרגו, זה טבח. אני אמשיך לדבר כל חיי עבור מי שחלש, עבור מי שלא רוצים לשמוע את קולם". ויינרמן הוסיפה כי ישראל היא "צבא אמריקה" והוסיפה ביקורת קשה על ראש הממשלה נתניהו ועל חברת הכנסת ציפי לבני.

     

    הוויכוח בפייסבוק החל כאשר המפיקה הישראלית בהוליווד לטי גרובמן שיתפה ידיעה מתוך ynet על המועמדויות לאוסקר בעמוד שלה, וטענה כי בישראל לא מפרגנים לה על חלקה בסרט "Winter of Fire" שעוסק במאבק הפוליטי באוקראינה ומועמד לפרס  האוסקר לסרט התיעודי. ויינרמן השיבה ותקפה את אתר ynet. גרובמן השיבה כי היא בניגוד לוינרמן, אוהבת את מדינת ישראל, וזו לא סיבה לבגוד במדינה. ומבחינתה היא כואבת הרג של כל ילד באשר הוא, ולא "רק כאשר ילד פלסטיני מת".

     

    אורלי ויינרמן (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
    אורלי ויינרמן(צילום: רפי דלויה)

    לטענת ויינרמן היא מתיישרת עם הזווית הבינלאומית כלפי ממשלת ישראל הנוכחית: "האנושות מתקדמת ומפוקחת, ולכן כל האנשים שמסיתים ומפיצים שנאה כלפי אנשים שאין להם אפילו מדינה וגם לא צבא, העולם מרחם עליהם. בובות על חוטים לא מעניינות אף אחד יותר, זה מה שיש בישראל וברמלה, ורק בעזה לא הצליחו להשתיל עדיין. וגם לא יצליחו, לעומת זאת כשרוב העם שלי יתעורר מהסיוט שהוא חי בו, ויפיל את ממשלת הבובות שלו, וגם את הכנסת הצייתנית לשליטי עולם אימפריאליסטים שיש לו, אז אנשים יחיו יחד באזור בשקט לא משנה מאיזו דת הם ולאיזה עם הם שייכים". 

     

    ההתנצחות בפייסבוק המשיכה כשאליה הצטרפה גולשת נוספת שניסתה להסביר את הרג האזרחים בעזה בכך שחמאס התחבא בתוך אוכלוסיה אזרחית. "החברה האנושית לא מעוניינת לחיות מציאות של מלחמה", השיבה לה ויינרמן, "והחיילים מסכנים מספיק כדי לקחת חלק, במציאות מתוקנת יש לכולם מספיק כדי לבחור מה לעשות, ואף בן אדם שפוי לא יבחר ללכת להרוג אנשים כי אמרו לו שהם רעים". ויינרמן כתבה כי "אף בן אדם לא נולד רע".

     

    מי ששיחקה לשעבר בקומדיית המצבים "שמש" בתור עוגן, הוסיפה כי במחנה השמאל אין קיצונים. "שמאל אמיתי לא מאחל לאיש בעולם מוות, גם לא למי שאשם בכל המלחמות האלה, שמאל אמיתי שואף לתקן לא לנקום",

    קבעה והוסיפה כי "הימין לא מוכנים פשוט להתפכח, להבין שהאמונות שלהם אלו המשיחיות ואלה הכוחניות לא שייכות לעולם שאנחנו רוצים ליצור, עולם שיוויוני יותר". עוד אמרה ויינרמן כי "אותם בנקאים שממנו את מפלגתו של היטלר מממנים את כל המלחמות גם כיום. המרוויחים הגדולים מהמצב התודעתי שלך".

     

    ויינרמן המשיכה וכתבה למגיבה כי היא "משתמשת שימוש ציני באוכלוסיה כחיילים וכמגנים חיים לאימפריית רוטשילד שעדיין לא השתילה לעצמה בובות על חוטים בעזה. 7 מיליארד אנשים בעולם מתעבים את ביבי ואת ציפי, ואת כל ממשלת הבובות על החוטים שיש לנו ואת הכנסת הממושמעת לאימפריאלסטים". היא הוסיפה כי: "להיות ישראלית ולהיות יהודיה לא מחייב אותך לקחת חלק בהפצת שקרים בהסתרת האמת ובשנאה או מחשבה שמי שלא שייך לשבט שלך זה בסדר אם יפגעו בו".

     

    בהמשך התגוננה ויינרמן ואמרה כי היא אוהבת את ישראל ותיארה את תרומתה לחברה. לדבריה היא תרמה לעמותות ולילדים בצפון הארץ בזמן מלחמת לבנון השניה: "בזמן המחאה השגתי טיטולים ומטרנות ודאגתי שכל הזמנה תגיע לכל האוהלים בכל עיר ויישוב, גם כשנסעתי בעצמי להביא אותם. השגתי אוכל לכל האוהלים במרכז כשנתבקשתי. במחאת הגז הייתי אחת מהפעילות המרכזיות, וזה כמובן עבור דור העתיד ועבור כל אזרח ואזרחית בארץ, שהאנשים יהנו מאוצרות הטבע ששייכים להם".

     

    תגובתה של וינרמן לדברים טרם הושגה.

     

     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    צילום: צביקה טישלר
    אורלי ויינרמן
    צילום: צביקה טישלר
    לאתר ההטבות
    מומלצים