שתף קטע נבחר

בת ים: 1,140 דירות חדשות במקום 224 ישנות

ועדות התכנון אישרו תוכניות פינוי-בינוי בבת ים ובירושלים; בנהריה ובקריית ביאליק יוקמו שכונות מגורים חדשות; ובנתניה ותל-אביב מקודמים פרויקטים חדשים של התחדשות עירונית. כל מה שחדש בצנרת התכנון

התחדשות עירונית בבת ים, נתניה ותל-אביב ותוכניות חדשות בירושלים וצפון הארץ. נתחיל עם בת ים: הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר אישרה היום (ד') שני פרויקטים של פינוי-בינוי לבניית 1,140 יחידות דיור בשדרות כ"ט בנובמבר, בסמוך לנתיבי איילון. שני הפרויקטים, שאותם מקדמת חברת אלמוג פינוי-בינוי מקבוצת אלמוג, הומלצו לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב.

 

כתבות אחרונות במדור צנרת התכנון :

בת ים: 500 דירות במקום קאנטרי קלאב

ירושלים: 400 דירות חדשות בבית הכרם

מתחרה בת"א: 776 דירות בבת ים, ליד איילון

 

במסגרת זאת יהרסו 7 בניינים בני 4 קומות כל אחד עם 224 דירות שנבנו בתחילת שנות ה-70 של המאה הקודמת. זאת לטובת הקמה של 6 מגדלים ועוד 4 בניינים חדשים עם 27-39 קומות בסך הכל. עוד יכללו הפרויקטים כ-2,500 מ"ר של שטחי מסחר שייבנו בקומה התחתונה של הבניינים לאורך רחוב כ"ט בנובמבר. עלות ההקמה הכוללת של שני הפרויקטים מוערכת בלמעלה ממיליארד שקל.

 

תמהיל הדירות בפרויקטים, שתוכננו על ידי משרד אדריכלים רייס-פרושאור, יכלול דירות 3-5 חדרים ודירות פנטהאוז. בנוסף תבנה החברה אשכול של שני גני ילדים וכן שטחים פתוחים עם מתקני שעשועים ופנאי.

 

על פי המתווה שסוכם, הדיירים יפונו מדירות 3 חדרים בשטח של 65-68 מ"ר, שערכן כמיליון שקלים, ויקבלו במקומן דירות 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר כולל חניה ומחסן בקומות 2-6 בבניינים החדשים. דירות 4 חדרים שימכרו לציבור הרחב יעלו החל מ-1.5 מיליון שקלים ודירות 5 חדרים החל מ-1.7 מיליון שקלים. 

 

לדברי איציק אמסלם, יו"ר קבוצת אלמוג, "בשנתיים החולפות הושקעו מאמצים ומשאבים רבים לקידום הפרויקטים מול הדיירים וכן עבודה מאומצת מול רשויות התכנון בעיריית בת ים ורשויות נוספות. מדובר פרויקטים שיהפכו את פני השכונה הישנה לחדשה ועדכנית ויספקו לתושבים חיים טובים, מודרניים ובטוחים יותר".

הדמיית פרויקט כ"ט בנובמבר בבת ים (הדמיה: רייס פרושאור אדריכלים) (הדמיה: רייס פרושאור אדריכלים)
הדמיית פרויקט כ"ט בנובמבר בבת ים(הדמיה: רייס פרושאור אדריכלים)

 

תל-אביב: 168 דירות בדרך השלום

בתל-אביב, הודיעה חברת ארזים (ג.י.א) מקבוצת אורון אחזקות והשקעות כי הגישה בקשה לשינוי תב"ע (תוכנית בניין עיר) בדרך השלום לצורך קידום פרויקט תמ"א 38/2 במסלול הריסה ובנייה מחדש. במסגרת הפרויקט, יהרסו שני בנייני רכבת עם 3 קומות ו-72 דירות בדרך השלום 87-89.

 

במקום בניינים אלה יוקמו שני מגדלי יוקרה בני 15 קומות ועוד שני בנייני בוטיק בני 8 קומות עם 168 דירות בסך הכל. עם זאת, בשלב זה רק 60% חתמו על ההסכם והחברה פועלת להחתמת יתר בעלי הדירות.

 

בחברה מציינים כי שני בניינים אלה מהווים הסנונית הראשונה בהתפתחות ופיתוח רחוב דרך השלום בתל-אביב, אשר צפוי  לכלול בסופו של דבר כ-1,344 דירות חדשות. הדיירים הקיימים יקבלו בפרויקט החדש, המתוכנן על ידי אדריכל גיל שנהב ממשרד כנען שנהב אדריכלים, דירות חדשות בשטח של 82 מ"ר עם מרפסת שמש בשטח של 12 מ"ר כולל מחסן וחניה.

 

לדברי מנכ"ל החברה, איתן אפוד, "אנו רואים בהתחדשות העירונית את העתיד הנכון של העיר תל-אביב ולכן בימים אלה אנו נערכים לקראת הגשת ההיתר לפרויקט, תוך השלמת כל האישורים התכנונים הנדרשים. אנחונו שמחים שעיריית תל-אביב תומכת ותקדם את הפרויקט יחד איתנו, במטרה לממש את הפוטנציאל של העיר ולבנות מאות יחידות דיור לטובת בעלי הדירות ותושבי העיר".

הדמיית פרויקט דרך השלום בתל-אביב (הדמיה: ארזים (ג.י.א)) (הדמיה: ארזים (ג.י.א))
הדמיית פרויקט דרך השלום בתל-אביב(הדמיה: ארזים (ג.י.א))

 

נתניה: 333 דירות במתחם אנדריוס

בנתניה, הודיעה חברת אפריקה מגורים ישראל מקבוצת אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב, כי החתימה את הדייר האחרון על הסכם פינוי-בינוי במתחם אנדריוס בעיר. מדובר בפרויקט הנמצא בשלב הוצאת היתר בנייה. בעקבות השלמת החתימות בוטל ההליך המשפטי של תביעה נגד הדיירים הסרבנים.

 

במסגרת התוכנית תתבצע הריסה של 7 בנייני מגורים ישנים הכוללים 116 דירות ברחובות הרב קוק 54-56, אנדריוס 7-11 ובורכוב 3 ו-5. במקומם יוקמו 4 בנייני מגורים חדשים בני 19-22 קומות הכוללים 333 דירות חדשות. הדיירים יעזבו דירות בשטח של 60 מ"ר ויקבלו דירות חדשות בשטח של 107 מ"ר עם מרפסת בשטח של 10 מ"ר. בשלב זה טרם נקבעו המחירים לדירות שימכרו, אולם מחירי הדירות שייהרסו נעים סביב 800 אלף שקל.

 

לדברי אדריכל דיויד סוקט, סמנכ"ל התכנון בחברה ומרכז תחום ההתחדשות העירונית, "מדובר באחד הפרויקטים המשמעותיים בתחום ההתחדשות העירונית בעיר נתניה שמגיע לשלב המימוש. עיריית נתניה ומשרד הבינוי והשיכון, אשר תמכו וקידמו את הפרויקט מראשיתו, השלימו זה מכבר את אישורי התב"ע הנדרשים".

 

לדבריו, "חברת אפריקה ישראל מגורים הגישה בקשות להיתר בנייה, ולהערכתנו נשלימם בחודש פברואר. על רקע ההתפתחויות הללו ולקראת תחילתן של עבודות הבנייה, החברה צפויה למסור בקרוב לדיירים הודעות בדבר ההתארגנות הנדרשת לקראת פינוי דירותיהם".

הדמיית הפרויקט בנתניה (הדמיה: עדי בואנו) (הדמיה: עדי בואנו)
הדמיית הפרויקט בנתניה(הדמיה: עדי בואנו)

 

נהריה וקריית ביאליק: שכונות מגורים חדשות

בנהריה, הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) אישרה להפקדה תוכנית לבניית שכונת מגורים חדשה בנהריה שתכלול כ-1,000 יחידות דיור, מתוכן 170 דירות לדיור מוגן. התוכנית כוללת גם שטחי ציבור, תעסוקה ומסחר. מדובר באישור מזורז עבור תוכנית הממוקמת בסמוך לאזורי מסחר ותעסוקה בעיר וליד תחנת הרכבת המקומית, בין דרך מספר 4 ודרומית לשכונת מסריק.

 

מתוך 1,000 הדירות שייבנו, כ-20% יהיו קטנות ויתאימו לזוגות צעירים. תמהיל הבנייה יהיה מגוון ויכלול בניינים בני 6 קומות ומגדלים בני 16-22 קומות. כמו כן, בתוכנית שתוכננה על ידי אדריכלים חיליק ועפר קורין מחברת יער קורין, ייבנו מבני ציבור ושטחי תעסוקה ומסחר נוספים. שטחי הציבור ישתרעו על 36 דונם ויכללו פארק ירוק ושבילי אופניים.

 

לדברי יו"ר הוועדה, סגן הממונה על התקציבים באוצר ערן ניצן, "התוכנית משלימה את הרצף האורבני של העיר נהריה, מצויה במיקום מרכזי בעיר ותתרום לפיתוחה בהיבטי מגורים, מסחר ותעסוקה". עדיאל שמרון, מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל, הוסיף כי "קיצור הליכי אישור תוכניות בותמ"ל תאפשר למשפחות מחוסרות דיור לרכוש דירות בהנחות משמעותיות". רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ברשות, ציין כי "התוכנית קודמה בשיתוף הרשות המקומית ומאפשרת בינוי ופיתוח של העיר, תוך תוספת שטחי ציבור שטחים פתוחים".

 

בתוך כך, בקריית ביאליק אושרה למתן תוקף תוכנית להקמת 948 יחידות דיור בשכונת גבעת הרקפות. התוכנית, שקודמה על ידי הרשות, חלה על שטח של 273 דונם. השכונה תכלול בנייה מרקמית של מבנים בני 7 קומות ובניינים בני 13 קומות. השכונה ממוקמת בצפון-מזרח העיר, וכעת נערכים ברשות לשיווק הקרקעות בשכונה לצורך בנייה למגורים.

 

תוכנית נוספת בצפון הארץ אושרה ביישוב הבדואי ביר אל מכסור לבניית 720 דירות. התוכנית קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל ותוכננה על ידי אדריכלית איילה רונאל ממשרד רונאל אדריכלים. לדברי מתכננת הוועדה, דקלה פרסיקו, "מדובר בתוכנית חשובה המאפשרת ליישוב המצוי במצוקת דיור להגדיל באופן משמעותי את היקף יחידות הדיור בתחומו, בקרקע בבעלות המדינה - דבר שייתן מענה לאוכלוסייה מחוסרת הקרקע בישוב".

 

בירושלים, אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה להפקיד תוכנית פינוי-בינוי במתחם הארזים שבשכונת בית הכרם. התוכנית כוללת 4 בניינים בני 3 קומות עם 154 דירות שייהרסו, ובמקומם ייבנו 6 בניינים בני 5 קומות ועוד 7 בניינים בני 10-19 קומות שיכללו בסך הכל 401 דירות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: רייס פרושאור אדריכלים
הדמיית הפרויקט בבת ים
הדמיה: רייס פרושאור אדריכלים
מומלצים