שתף קטע נבחר

השאלה באירופה: להתאחד או להתאסלם?

מיליוני הפליטים המוסלמים שהיגרו אל לב יבשת אירופה בשנה האחרונה, משנים את פני החברה כולה. על מהלך זה, תאמינו או לא, נכתב עוד לפני אלפיים שנה בספר הזוהר. וזוהי רק ההתחלה... ד"ר לייטמן מסביר לנו את הצפוי באירופה בקרוב, ואיך כל זה קשור אלינו.

בשיתוף קבלה לעם

 

פעמוני חגיגות השנה האזרחית החדשה שצלצלו במספר מוקדים ברחבי אירופה לא בישרו על מציאות חדשה ומאיימת: בעיר קלן שבגרמניה אלפי מהגרים ממוצא ערבי הטרידו מינית עשרות נשים גרמניות לנגד עיניהם של התושבים ההמומים. המפחיד בכל הדבר הזה, שהמעשים הללו עברו ללא כל התייחסות לצעקות הסובבים, ולשוטרים שחששו להתערב שמא יותקפו גם הם.

 

כלי התקשורת של אירופה ה"ליברלית" נאלמים דום ומעדיפים להשתיק את האירוע. למעשה, הממשלה וכלי התקשורת שבשליטתה הם ש"אונסים" את דעת הקהל ומאלפים אותו לכיוון הנוח שיסייע להם להיבחר בקדנציה הבאה...

 

החברה המערבית בסכנת הכחדה

גרמניה היא תמונת ראי למצבה המידרדר של אירופה. מיום ליום חשים האירופאים שכוח רב עוצמה מתפשט בתוכם - מסתננים בעלי אופי אכזר, שאת השראתם האידיאולוגית למעשים הברוטליים הם שואבים מבית היוצר של דאעש. האירופאים חשבו שהפליטים יצטרפו אליהם כ"דם חדש" וישלימו אותם, אבל הפליטים ושולחיהם חשבו הפוך: להשתלט על אירופה, ודרכה להפיץ את תורת האיסלאם לכל רחבי העולם. מה שהחל ככור היתוך תרבותי הופך לגידול בלתי ניתן לריסון.

הממשלה הגרמנית לא תוכל לעצור את כניסת הפליטים (צילום: AP) (צילום: AP)
הממשלה הגרמנית לא תוכל לעצור את כניסת הפליטים(צילום: AP)

הגרמנים הזמינו על עצמם את האלימות הפראית הזאת במסגרת מדיניות "הדלת הפתוחה" - הם פתחו את השערים בפני מיליון המהגרים שחיים היום בקרבם, לאחר שמדינות ערב עשירות סירבו לקבלם בשל "הבדלים מנטליים". וכבר מזהיר נשיא איגוד הערים של בוואריה כי עד שנת 2020 בגרמניה בלבד מספר המוסלמים יעמוד על עשרים מיליון, כרבע מאוכלוסיית המדינה!

 

הממשלה הגרמנית לא תוכל לעצור את כניסת הפליטים. גם טענות העם הגרמני יהיו לא יותר מפרפורי גסיסה. אירופה מזדקנת והרצון להילחם על החיים דועך בה. בדומה לגסיסתן של ציביליזציות עתיקות, היבשת הנאורה לשעבר מתנהלת כמו קשישה בימיה האחרונים.

 

לכל דור היטלר משלו

לאירופאים אין אידיאולוגיה, ובהיעדר אידיאולוגיה לא יכולה להתקיים חברה. איחוד אמיתי בין המדינות יכול לאפשר לאירופה לגבש מדיניות נוקשה ונכונה כלפי המהגרים, אלא ש"האיחוד האירופי" כפי שהוא נראה כיום, הוא רק תעתוע של ברית על-מדינית. בפועל, מדובר באיחוד אגואיסטי בין מדינות, שכל מטרתו להרוויח כסף ולהוות אלטרנטיבה ראויה בהתמודדות מול ארצות-הברית וסין. הברית הזו לא נוצרה למען איחוד תרבויות, שפות ועמים, כי אם למען איחוד המטבע. זהו ההפך הגמור ממושג האיחוד. אי יכולתה של אירופה לגבש מדיניות משותפת להתמודדות עם משבר המהגרים מצביעה על כך שחסרה לאירופה שיטה נכונה לחיבור בין בני אדם.

 

למעשה, גם אם הייתה לאירופאים אידיאולוגיה חברתית, אין בנמצא מנהיג רציני שמסוגל להוביל אותם קדימה. מפלגות ימין ושמאל קיצוניות אשר יושבות בשולי המפה הפוליטית, הן היחידות שמשמיעות קולות מלחמה. הן אמנם לא ייכנעו במהרה, אך כוחן ילך ויפחת נוכח מיליוני האירופאים שיפחדו לאכול בשר חזיר ולשתות בירה בפרהסיה. בלית ברירה הנוצרים יתחילו לפעול בהדרגה לפי חוקי האיסלאם, ולא ירחק היום עד שייאלצו להמיר את התפילה בכנסייה לתפילה במסגד. חולשת האירופאים וחוסר היכולת שלהם להתאחד ינוצלו עד תום על ידי המוסלמים. ייתכן שבחלק מתושבי אירופה תתעורר מחשבה להגר ליבשת אחרת או להצטרף לשורות המדינה האיסלאמית (דאעש). בין כך ובין כך, בתוך פחות מעשור יישאר מעט מאוד ממה שאנחנו מכירים כיום כיבשת אירופה.

 

הזמנים המשונים לפני עידן הרוח

עדיין לא ניכר לעין, אבל אנחנו כבר ניצבים בפתחה של תקופה חדשה, שבה הנצרות מפנה את מקומה לאיסלאם הקיצוני. "רוב הפליטים מוסלמים ולא נוצרים", אמר לאחרונה ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, בדיון עם מנהיגי האיחוד האירופי על משבר המהגרים החריף. "זרם המהגרים מאיים לערער את השורשים הנוצריים של היבשת".

 

מיליוני המוסלמים שנטמעים באירופה, סוללים את הדרך למה שעוד עלול להיות מלחמת עולם שלישית, אשר בה האיסלאם יתקוף את הנצרות במאבק על שליטה בעולם. ספר הזוהר חזה את המהלך הזה עוד לפני אלפיים שנה: "ועתידים בני ישמעאל לעורר מלחמות גדולות בעולם, ויתאספו בני אדום עליהם, ויערכו עמהם מלחמה" (פרשת וארא).

 

כדי לעורר את האירופאים מתרדמתם ולאפשר להם לבצע את ייעודם בחברה האנושית, "מוזרקת" אל תוכם ציביליזציה המנוגדת לאופיים. כמו לפי תסריט מושלם, המהגרים מובלים ליבשת כדי לזעזע אותה חזק. ההתנגדות העממית וההתפכחות של הממשלות לנוכח ההרס שהמהגרים זורעים בכל מה שנקרה בדרכם, מכריחות את האירופאים חסרי האונים לחשוב באילו צעדים עליהם לנקוט כדי להינצל. למה אנחנו חיים? מהי הזהות שלנו? איך עלינו להמשיך ולהתקיים? ומה יהיה העתיד שלנו כאיחוד וכמדינות? - אלה הן רק חלק מהשאלות שמתחילות להתעורר בקרב חלק ניכר מהאירופאים. המהגרים מחנכים מחדש את אירופה. הם דוחקים בה להגיע לאחדות אמיתית, להתקדם להתפתחות הראויה לה באנושות שמתגלה כגלובלית מיום ליום.

 

אירופה מוסלמית - זה רע ליהודים

מצב המסתננים באירופה רחוק מהמציאות הישראלית. רובנו אדישים למצב. על פניו, זו לא הבעיה שלנו... אלא שכמו תמיד, ברגע שהמצב יסלים יופנו כלפינו חִצֵי השנאה, "וכל העמים ומלכיהם יתייעצו יחד עליהם ומעוררים כמה גזירות רעות, וכולם בעצה אחת באים עליהם, ותבואנה צרות על צרות" (פרשת שמות).

 

אומות העולם מרגישות שביהודים גלום פוטנציאל עצום – המפתח ליציאה מהמצב הקשה שלהן. הדרך היחידה שלהן לבטא את תלותן בנו, היא בגילויי אנטישמיות.

 

עננים אנטישמיים כבדים כבר מכסים את שמי אירופה, ומטר של השמצות כבר ניתך עלינו משבדיה ומצרפת. כדי להיפטר מהפליטים, וגם מתוך השנאה שתצטבר באירופאים, הם ישמחו לסייע למהגרים לחדור לישראל, ובתירוץ כזה או אחר האצבע שוב תתחיל להיות מופנית כלפינו. מה שלא טוב לאירופה, בטח ובטח שלא טוב ליהודים. ספר הזוהר מתאר בצורה מדויקת כיצד האיסלאם יכבוש את אירופה, כיצד ינצח במלחמה כנגד הנצרות, וכיצד יקומו השניים כנגדנו בניסיון לכיבוש משותף. "ובדור כזה, כל בעלי החורבן שבאומות העולם מרימים ראש, ורוצים בעיקר להשמיד ולהרוג את בני ישראל, כמו שכתוב: 'אין פורענות באה לעולם, אלא בשביל ישראל' (יבמות ס"ג). כלומר, כמו שכתוב בתיקוני הזוהר, שהם (היהודים) גורמים עניות, חרב, שוד, הריגות והשמדות בעולם כולו" (הרב יהודה אשלג - "בעל הסולם", "הקדמה לספר הזוהר", ע"א).

 

תהליך הריפוי של אירופה תלוי בהצלחתו של עם ישראל להגיע לחיבור

ואנחנו? יש לנו צבא איתן, טכנולוגיה מתקדמת ואת מיטב המוחות המבריקים בעולם. אך לא בזה טמון כוחנו. תמיד הובלנו את האנושות אל פסגת הקִדמה, הגיעה העת להוביל את האנושות בדרך חדשה, בדרך הטבע הרוחני שהולך ומתגלה בעזרת לימוד חכמת הקבלה.

 

מאז ומעולם אנחנו ממלאים תפקיד מרכזי בגוף החברה האנושית, "ישראל בין שאר האומות, כמו לב בין האיברים", נכתב בספר הזוהר. "וכמו שאיברי הגוף לא יכלו להתקיים בעולם אפילו רגע אחד בלי הלב, כך כל העמים אינם יכולים להתקיים בעולם בלא ישראל" (פרשת פנחס, קנ"ב). לכן כל עוד אין בינינו אחדות במערכת ההרמונית שאנו שרויים בה, הגוף כולו נידון לחולי ולסבל. תהליך הריפוי של אירופה תלוי בהצלחתו של עם ישראל להגיע לחיבור ולשקם את עצמו תחילה. מהלך פשוט מצדנו, שיביא לתזוזה אינטגרלית על "לוח השחמט העולמי".

 

מאז שלמדנו להתאחד לראשונה כעם, הוטל עלינו התפקיד להנחיל את מסר האחדות לעולם. אברהם אבינו לימד אותנו אידיאולוגיה רוחנית פשוטה שבבסיסה כלל אחד: "ואהבת לרעך כמוך". כלומר, "כל הדברים שאתה רוצה שיעשו אותם לך אחרים, עשה אתה אותם לאחיך" (הרמב"ם). היכולת שלנו לשנות את גורל העולם כולו היא שעושה אותנו לכוח החזק באנושות. כשנתאחד בינינו, כוח החיבור שנחולל בתוכנו יתפשט לכל אומות העולם וירגיע אותן. אנחנו חיים בזמן שבו מלחמת עולם שלישית עלולה לפרוץ בכל רגע. רק כוח החיבור מתוצרת ישראל מסוגל לבלום את התפשטת האיסלאם הקיצוני, להציל את אירופה ולהמתיק את גורלה המר.

 

לקריאת הכתבה בשפה הרוסית הקליקו כאן

 

איפה לומדים להתחבר? מכללת "קבלה לעם " מספקת מגוון מסלולי לימוד של חכמת החיבור. כמו כן, ניתן לצפות בתכנים מגוונים בבערוץ 66 , (ב-yes או ב-HOT), או באתר "קבלה לעם" .

 

ד"ר מיכאל לייטמן (PhD) עומד בראש ארגון "קבלה לעם" העולמי. מדי יום מעניק ד"ר לייטמן שיעורי קבלה המשודרים בערוץ 66 , ובימי ראשון בשעה 20:00 עונה על שאלות המאזינים ברדיו 103FM .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טים נוקס
הרב ד"ר מיכאל לייטמן
צילום: טים נוקס
מומלצים