שתף קטע נבחר

חשד: סייעת בצהרון קשרה ידי ילדים כדי שלא יזוזו

הסייעת הושעתה מעבודתה בצהרון בירושלים, לאחר שהורים התלוננו כי נהגה לקשור את שרוולי החולצות של הילדים כדי למנוע מהם להתנועע. הגננת שאחראית על הצהרון פוטרה

סייעת בצהרון שמפעילה החברה למתנ"סים בירושלים הושעתה מעבודתה, והגננת האחראית על הגן פוטרה - נוכח חשד שעלה כי הסייעת, בת 64 מירושלים, נהגה באלימות כלפי ילדים שהגיעו לצהרון במקום. הורי אחד הילדים התלוננו נגדה, וטענו כי קשרה את ידו של בנם כדי שלא יוכל לזוז. נוכח החשד כי התעללה בחסר ישע, פסק היום (ד') בית משפט השלום בעיר כי ייאסר עליה לעבוד עם ילדים במשך שלושה חודשים.

 

לצהרון מגיעים מדי יום 28 ילדים בני 6-5, בשעות אחר הצהריים. הוא שייך לעירייה ומופעל על ידי המנהל הקהילתי. את התלונה נגד הסייעת הגישו ההורים ומפעילי הצהרון לפני כמה שבועות, לאחר שהילד שיתף את הוריו במה שהתרחש. ההורים ציינו בין היתר כי היא נהגה לקשור את שרוולי החולצה של הילדים כדי למנוע מהם אפשרות להתנועע.

 

במשטרה אמרו כי מדובר בחקירה מורכבת שדורשת בדיקה של חוקרי ילדים, מפני שמדובר בגילאים צעירים מאוד. הסייעת נחקרה במרחב מוריה של משטרת ירושלים, שם ציינו כי לא מדובר באלימות קשה, אך נוכח המקרה כאמור היא הושעתה מעבודתה.

 

לדברי אב לאחד הילדים בגן, המצב בצהרון נותר בעייתי נוכח ההשעיה והפיטורים - כיוון ש"מאז המקרה כל יום מתחלף הצוות. אחת לכמה ימים מתחלפת הגננת וכמעט כל יום מתחלפת הסייעת. מדובר בילדים שכבר חוו טראומה ועכשיו הם חווים טראומה נוספת, הם פשוט לא מכירים את השמות של אנשי הצוות החינוכי שנמצא איתם מדי יום. התחלופה הזו גורמת להם לאי שקט".

 

ממנהל קהילתי גינות העיר שמפעילה החברה למתנ"סים נמסר: "אנו רואים את המקרה בחומרה. מיד עם קבלת התלונה התקיים בירור מהיר ולאחריו הגשנו תלונה במשטרה". עוד מסרו כי עד למקרה זה לא התקבלו תלונות נגד הסייעת. בעקבות התלונה נערך לה שימוע והיא הושעתה עד תום החקירה, בהתאם להנחיות המשטרה.

 

"גם לגננת שהועסקה בצהרון פחות משבוע, נערך שימוע והיא פוטרה. התהליך בוצע בשיתוף מלא של ההורים ובפיקוח רכזת הצהרונים וגורמים מקצועיים מעיריית ירושלים והחברה למתנ"סים. כמו כן, בניגוד לנטען, ולמרות הזמן הקצר שחלף מאז האירוע, משרת הגננת כבר אוישה בתיאום עם ההורים ונעשים מאמצים לייצוב הצוות ומציאת סייעת קבועה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים