שתף קטע נבחר

זועבי הודתה והורשעה בהעלבת עובד ציבור

חברת הכנסת של הרשימה המשותפת כינתה שוטרים ערבים "בוגדים" וטענה שיש "לנקות איתם את הרצפה". היא לא תורשע בהסתה אלימות ותשלם קנס. גזר דינה יינתן ב-7 בפברואר

 


ח"כ חנין זועבי הורשעה הבוקר (ה') במסגרת הסדר טיעון שהתקבל בבית משפט השלום בנצרת בהעלבת עובד ציבור לאחר שתקפה מילולית שוטרים ערבים במהומות שפרצו אחרי רצח הנער מוחמד אבו חדיר, ביולי אשתקד. בהסדר נקבע שזועבי לא תורשע בהסתה לאלימות. גזר דינה יינתן ב-7 בפברואר. זועבי אמרה בדיון: "אני מודה בכל ההאשמות". 

 

הפרשה מתמקדת ב-6 ביולי 2014, אז התקיימו בבית משפט השלום בנצרת דיונים בבקשה להארכת מעצר של חשודים בהפרות סדר שהתקיימו במגזר הערבי וכללו עימותים עם המשטרה. בדיונים אלה ייצגו את המדינה השוטרים איהאב חדאד ובושור עמאר, חוקרי משטרה ממוצא ערבי.

ח"כ חנין זועבי, היום בבית המשפט (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
ח"כ חנין זועבי, היום בבית המשפט(צילום: חסן שעלאן)
 

באחת ההפסקות עמדו השניים מחוץ לאולם ואז זועבי הרימה את קולה וטענה שהם בוגדים. היא הוסיפה כי שלחו

אותם להביא מידע ולהאזין לאנשים במקום. בהמשך היא קראה בערבית לנוכחים לפעול נגד השוטרים עקב היותם "ערבים בשירות המדינה הפועלים במסגרת תפקידם".

 

בכתב האישום נטען שהיא צעקה בין היתר: "נידוי חברתי, צריך לירוק להם בפרצוף, אלה שמעידים עם... נגד בנינו ובנותינו, אלה שמשתפים פעולה עם המדכא נגד בני עמם, צריך לנקות בהם את הרצפה. לא ללחוץ להם את היד, ולא ניתן להם להיות בינינו, ושיפחדו מאיתנו. שיפחדו מה'שבאב' שנעצרים על סמך המידעים שהם שולחים. אלה הם שמוסרים מידע למשטרה, שלפיו עוצרים את הצעירים שלנו ואת בנותינו. בשיא החוצפה עומד כאן בינינו בשיא החוצפה".

 

בפרקליטות ציינו שאחד הנוכחים במקום צילם את האירוע בחלקו, והדברים פורסמו לאחר מכן ברשת.

 

זועבי עצמה אמרה היום כי מדובר ב"נושא שולי של העלבת איש ציבור. המאבק שלי הוא פוליטי. עושים מהמאבק פוליטי עניין אישי לכן אני חושבת שזה תיק מיותר. כאשר ליברמן, שר חוץ לשעבר, אומר שכל אחד שלא מסכים איתנו, נוריד לו את הראש  - זה לא מגיע לבית המשפט. מקרה זוטר כן מגיע לבית משפט בגלל שיש מדיניות של איפה ואיפה, גם בפרקליטות במערכת של אכיפת החוק. אנחנו נחכה עד 7 בפברואר. מבחינתי התיק מיותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
ח"כ חניןזועבי, הבוקר בבית המשפט
צילום: חסן שעלאן
מומלצים