שתף קטע נבחר

הסרטון סתר את גרסת השוטרים, והאישום נגד הנער בוטל

נער בן 17 שישב 10 ימים במעצר ועוד כחצי שנה במעצר בית עמד בפני כתב אישום חמור על תקיפת שוטרים. עורך דינו הציג בבית המשפט סרטון שסתר את עדויות השוטרים - והוביל לביטול מיידי של האישום. החומר יועבר למח"ש

 

נער בן 17 נחלץ אתמול (ה') מכתב אישום שייחס לו תקיפת שוטרים - בזכות סרטון שתיעד את מעצרו באור יהודה, לפני כחצי שנה. הנער היה נתון מאז במעצר בית, והשוטרים שטענו כי הוא תקף אותם הציגו עדויות מתואמות, אך הן עמדו בסתירה לתיעוד המצולם.  

 

בית המשפט לנוער בתל אביב ביטל את כתב האישום נגד הנער, תושב מרכז הארץ. זאת לבקשת הפרקליטות, שהודיעה כי תעביר את חומרי החקירה למח"ש. 

 

הנער השתתף במסיבת "לילה לבן" לפני כחצי שנה, בפארק קנדה באור יהודה. בשעה 23:00 לערך הגיעו לשם שוטרים וביקשו ממנו ומחבריו לעזוב את המקום. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, א' סירב והחל להתפרע ולהכות את השוטרת שהודיעה לו שהוא מעוכב, והמשיך להתנגד ולתקוף גם שוטרים אחרים, ואף איים עליהם במילים קשות. עוד נטען כי גם כשהיה אזוק ניסה הנער לברוח.

 

כל אותה עת צילם אדם שהיה שם את המתרחש, אך הסרטון היה חשוך ולא ניתן היה לפענח במדויק את שאירע. לפיכך מחודש יוני הוא נתון במעצר בית. כל טענותיו כי השוטרת היא שאיימה עליו, "אני אומרת לך - תקבל מכות", וכל הטענות על אלימות מצד השוטרים, לא זכו למענה. הוא נאלץ להתייצב בבית משפט לנוער ולהתמודד עם כתב אישום שעל פי העבירות שיוחסו לו - אף עלול היה להישלח לכלא.

עו"ד צבי אבנון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עו"ד צבי אבנון(צילום: עידו ארז)
 

סנגורו של החשוד עו"ד צבי אבנון הצליח להבהיר את הסרטון החשוך מהאירוע באמצעות טכנולוגיה פשוטה. במקביל זימן את השוטרים שטענו כי הוכו. אחד מהם אף טען כי הנער שבר את ידו. העו"ד חקר אותם על דוכן העדים, שם המשיכו להחזיק בגרסתם והציגו עדויות תואמות. אלא שאז שלף אבנון את הקלף המנצח בדמות הסרטון, שחיזק את טענות ההגנה.  

 

גם השופטת, סגנית נשיאת בית משפט לנוער מיכל קפלן, וגם הפרקליט בתיק, מיכאל כהן, הבינו היטב מה המשמעות, ובאמצע השבוע קיבל אבנון שיחה מהפרקליטות שבה ביקשו להיפגש עמו. אתמול כבר הגיע הפרקליט לבית המשפט וביקש לחזור בו מכתב האישום. השופטת קפלן קיבלה את הבקשה וזיכתה הנער. 

 

"לא נעבור על כך לסדר היום", הבטיח אבנון. "כל החומר יועבר למח"ש כדי שתמוצה כל חומרת הדין עם השוטרים. משטרת ישראל צריכה להוקיע את המעשים, להתנצל בפני הקטין והוריו, להוציא מקרבה את השוטרים שעברו עבירות של התעללות בקטין חסר ישע, תאום עדויות וגרסאות, שיבוש חקירה ושיבוש משפט, והעידו עדויות שקר בבית המשפט", אמר.

 

מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר כי הגישו את כתב האישום נוכח "הראיות שהיו בפנינו, וסברנו כי יש סיכוי סביר להרשעה. לאחר שנשמעו חלק מהעדים, נשתנתה תמונת המצב הראייתית ובעקבות זאת סברנו כי אין סיכוי סביר להרשעה. לאור זאת הוחלט לחזור מכתב אישום והנאשם זוכה. הפרקליטות תפעל להפקת לקחים ותבחן את המשמעויות של השתלשלות האירועים החל משלב החקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים