שתף קטע נבחר

סרטון הוכיח: שוטר נהג באלימות בפינוי מאחז

נתנאל בודנר נעצר במהלך הפגנה ב-2011 נגד הריסת בתים בחוות גלעד. הוא הואשם בהעלבת עובד ציבור, אבל אז הוצג במשפט תיעוד של האירוע

בית משפט השלום בכפר סבא זיכה לאחרונה מפגין שנעצר במהלך מחאה נגד הריסת בתים במאחז חוות גלעד שבשומרון לפני כחמש שנים. סרטון מאותו אירוע שהוצג במשפט שכנע את השופטת נאוה בכור כי דווקא השוטר שביצע את המעצר נהג באלימות.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בפברואר 2011 הפגינו תושבי המאחז חוות גלעד שביהודה ושומרון בשל הריסת כמה מבנים לא חוקיים. בשלב מסוים החל עימות בין שוטר למפגין נתנאל בודנר, ולאחר מאבק פיזי בין השניים המפגין נעצר. בעת חקירת האירוע סיפר השוטר שנאלץ לעצור אותו משום שהמשיך לקלל אותו בפומבי, אף שהוזהר שאמירותיו מהוות עבירה של העלבת עובד ציבור. הוא הוסיף שלאחר שנודע לבודנר על הכוונה לעצור אותו, הוא החל להשתולל ואף ניסה לברוח.

 

בעקבות החקירה, הוגש נגד בודנר כתב אישום שייחס לו עבירות של העלבת עובד ציבור ושימוש בכוח או באיומים בניסיון למנוע מעצר.

 

השוטר, שזומן לעדות, סיפר שזיהה את הנאשם בקלות מכיוון שמדובר באדם שמגיע בקביעות לכל העימותים באזור, ומוכר ככזה שנוהג להתסיס את המתיישבים נגד גורמי הביטחון דרך קבע. לדבריו הנאשם צעק לעברו "אתה מניאק, שיפודים יתקעו בך", ואף כינה אותו "נאצי".

 

בודנר הודה שהשתתף בהפגנה אך הכחיש את המעשים המיוחסים לו. לגרסתו, השוטר סימן אותו כשעיר לעזאזל ועצר דווקא אותו מתוך עשרות המפגינים שצעקו על השוטרים. הוא הוסיף שהתנגד למעצר כיוון שהשוטר ניסה לחנוק אותו. כבר בחקירת המשטרה הוא התלונן על החבלות שגרם לו השוטר בצווארו, ואף שהן צולמו על ידי החוקרת שניהלה את התיק, תלונתו כלל לא טופלה.

 

ואכן, סרטון שצולם על ידי חברו של הנאשם והוגש לבית המשפט חשף אירוע שבמהלכו נשמעו קריאות גנאי שונות מקהל אנשים, באופן המלמד כי לא רק בודנר קילל. בעקבות הצפייה בו כתבה השופטת נאוה בכור: "הנאשם לא בלט בהתנהגותו או חרג ממחאתם של יתר המתיישבים שנכחו באירוע, וודאי לא באופן שמצדיק מעצרו תוך הפעלת כוח משמעותי".

 

היא הגיעה למסקנה שהשוטר נהג באכיפה בררנית, ולמעשה עצר את בודנר מתוך דעה קדומה שהוא גורם מתסיס או בניסיון להקדים תרופה למכה. מעבר לכך, הסרטון מעיד שהשוטר נהג בו בחומרה יתרה והשתמש כלפיו באלימות לא מוצדקת.

 

השופטת ציינה את מחדלי החקירה הרבים מצדה של המשטרה, בהם ההיעלמות המסתורית של צילומי החבלות מתיק החקירה ואי-זימון של עדי ראייה, כולל עשרות שוטרים ששמותיהם כלל לא נמסרו. לפיכך היא העדיפה את גרסתו של בודנר על פני גרסת השוטר, והודיעה על זיכויו.

 

  • לקריאת הכרעת הדין המלאה – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המאשימה: עו"ד אבי שגב
  • ב"כ הנאשם: עו"ד נועם גוטמן
  • עו"ד אביעד רייפר עוסק בפלילים
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גור דותן
פינוי מבנים בחוות גלעד בפברואר 2011
צילום: גור דותן
מומלצים