שתף קטע נבחר

יחימוביץ' נגד הרצוג: "פוזל לימין"

ביום שישי נפגש יו"ר המחנה הציוני עם נשיא צרפת ואמר לו כי חזון המדינה הפלסטינית לא יכול להתממש. חברת מפלגתו תקפה אותו: "צריך להציב חלופה ולא לוותר תחת הטענה הימנית שאין עם מי לדבר". הרצוג: מסתכל רק על המציאות

 

קרב בתוך המחנה הציוני. הרצוג ויחימוביץ' (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
קרב בתוך המחנה הציוני. הרצוג ויחימוביץ'(צילום: עידו ארז)

ח"כ שלי יחימוביץ' במתקפה חריפה נגד יו"ר המחנה הציוני וראש מפלגתה, יצחק הרצוג : בעקבות הדברים שהשמיע הרצוג בפגישתו עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד על היעדר פתרון בסכסוך בין ישראל לפלסטינים, ח"כ יחימוביץ' פרסמה הודעה תקיפה נגדו: "דבריו של הרצוג לנשיא הולנד שגויים ויש בהם משום פזילה לימין", נכתב בהודעה מטעמה. הרצוג השיב מאוחר יותר: "המציאות היא הכיוון היחיד שאליו אני מסתכל. לא ימינה ולא שמאלה".

 

בסוף השבוע אמר הרצוג לנשיא הצרפתי כי הניסיון לחתור למדינה פלסטינית כעת לא יחזיק מים, כדבריו. "לא יכולה לקום עכשיו מדינה פלסטינית כי לפלסטינים אין כרגע הנהגה השולטת בכל השטח ויכולה להוביל מהלך כזה", אמר יו"ר האופוזיציה. "על אף היותי חסיד גדול של חזון שתי המדינות, אנחנו צריכים להיות ריאליים, והחזון לא יכול להתמשש עכשיו".

הרצוג בפגישתו עם נשיא צרפת בסוף השבוע (צילום: ארז ליכטפלד) (צילום: ארז ליכטפלד)
הרצוג בפגישתו עם נשיא צרפת בסוף השבוע(צילום: ארז ליכטפלד)

הרצוג הוסיף כי "השנאה וההסתה בקרב הפלסטינים גדולה מדי, העוינות בין העמים וחוסר היכולת של המנהיגים מונעים זאת". במפלגת העבודה היו מי שטענו בסוף השבוע כי דבריו של הרצוג הם חלק מהניסיון לפנות למצביעי המרכז כלקח מהבחירות האחרונות.

 

יחימוביץ' כעסה על הדברים. "מול קואליציה שנגררת בשערותיה בידי סמוטריץ' וחזן, חובה על מפלגת העבודה להציב חלופה של הידברות מדינית ולא לוותר עליה בטענה הימנית השגורה שאין עם מי לדבר", מסרה יחימוביץ'. "אבו מאזן אמנם אינו חובב ציון, אבל ייתכן שזו הזדמנות אחרונה לדבר עם מנהיג פלסטיני חילוני ופרגמטי, ואסור להחמיץ הזדמנות כזאת ולשחק לידיו של נתניהו. על האופוזיציה להציג חלופה ברורה ולא מגמגמת".

 

גורמים במפלגת העבודה מספרים כי ליחימוביץ' ביקורת על התנהלותו של הרצוג ולא מהיום. מאז הבחירות האחרונות סבורה יחימוביץ' כי הרצוג גיבש קו אסטרטגי לפנייה למצביעי המרכז-ימין ובשל כך חושש להביע עמדות שמאל.

 

כחלק מהביקורת של יחימוביץ', היא אף אינה מופיעה לישיבות הסיעה באופן קבוע, והדבר נובע גם מסירובו של הרצוג להיפרד מהפלטפורמה של המחנה הציוני וממפלגתה של ציפי לבני שאיתה הוא מתנהל עדיין כסיעה אחת.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
מתעמתים שוב. הרצוג ויחימוביץ'
צילום: עידו ארז
מומלצים