שתף קטע נבחר

בנט דורש מנתניהו: להפקיע משר הביטחון סמכויות לפינוי בתים

נמשך העימות בתוך הממשלה: יו"ר הבית היהודי קורא להקים ועדת שרים להתיישבות, בעקבות פינוי המתנחלים מבתים בחברון שאליהם פלשו. שרי הליכוד המשיכו לתקוף את יעלון: "אוכפים בחברון ולא במגזר הערבי"

 

 

סערת פינוי הבתים בחברון מסרבת לגווע: יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הפנה היום (א') דרישה לראש הממשלה בנימין נתניהו לפעול באופן מיידי להקים ועדת שרים להתיישבות ולקצוב בזמן את הטיפול בסוגיית הבתים שפונו ביום שישי האחרון. בנט ידרוש את הקמת הוועדה בישיבת ראשי המפלגות בתום ישיבת הממשלה.

 

מדובר בדרישה של בנט למימוש מיידי והיא מופיעה כסעיף בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לבית היהודי. אותה ועדה אמורה לדון ביישום דו"ח אדמונד לוי, שלמעשה מפקיעה משר הביטחון משה יעלון החלטות כמו זו שהוא לקח ביום שישי.

 

בנט דורש מנתניהו ליישם את הסעיף בהסכם הקואליציוני (צילום: ניו מדיה ליכוד) (צילום: ניו מדיה ליכוד)
בנט דורש מנתניהו ליישם את הסעיף בהסכם הקואליציוני(צילום: ניו מדיה ליכוד)

נתניהו נהנה ממטעמי ט"ו בשבט (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
נתניהו נהנה ממטעמי ט"ו בשבט(צילום: אוהד צויגנברג)

עוד לפני ישיבת הממשלה הודיע נתניהו בישיבת שרי הליכוד כי נושא המסמכים בעניין הבתים ייבדק לכל היותר תוך שבועיים ואם הבדיקה לא תסתיים יובא הנושא לדיון בקבינט. ישיבת השרים הייתה טעונה וחלק מהשרים המשיכו במתקפה נגד יעלון. "הוא יצר עיוות שזועק לשמיים", אמרו השרים זאב אלקין ויריב לוין.

 

אלקין ולוין פנו ליעלון ואמרו כי הדברים המצופים מיהודים שרכשו את הבתים לא נהוגים באף מקום בעולם. אלקין תקף את יעלון בנוגע לחשיבות שבעידוד ההתיישבות והזכיר לו אמירות שלו משנת 2012, אז ביקש להפקיע את הסמכויות משר הביטחון דאז אהוד ברק.

 

"לא ייתכן שאוכפים בנייה לא חוקית בחברון ולא אוכפים במגזר הערבי", אמר לוין. "לפי איזה תקנון פינו? מה סדר הפעילות שנקטתם לפני שהחלטתם לפנות?", שאל את יעלון.

ראש הממשלה בישיבה השבועית, היום (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ראש הממשלה בישיבה השבועית, היום(צילום: אוהד צויגנברג)

ממשיך לתקוף את יעלון. אלקין (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ממשיך לתקוף את יעלון. אלקין(צילום: ירון ברנר)

בתוך כך, יעלון הגיב הבוקר בראיון לגל"צ על המתקפה מצד חברי כנסת מהימין וחברי מפלגתו בליכוד. "עם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' וחברים מהסיעה שלי אין לי שפה משותפת כי ברגע שקורסים בנושא של שימור חוק, בונים לשכה ונכנסים לשם למרות שהיה ברור שצריך להרוס אותם. לא היה צריך את בג"ץ בשביל זה. לכן אין לי שפה משותפת עם אנשים כאלה".

 

שר החקלאות אורי אריאל התייחס להתבטאות של יעלון לפני ישיבת הממשלה. "לי יש שפה משותפת עם כולם. תמיד צריך למצוא דרכים כדי להגיע להבנות ולא להתלהמויות. פנינו לממש את ההסכם הקואליציוני בדבר הקמת ועדת שרים להתיישבות. זו לא צריכה להיות החלטה של שר בודד אלא של ועדת השרים שמייצגת את כל הממשלה", אמר אריאל.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לסוגיה הבוערת: "הממשלה תומכת בהתיישבות בכל עת ובמיוחד בימים אלו, שבהם היא נתונה למתקפת טרור ומתייצבת בנחישות ובאומץ לב. באותה נשימה אנחנו מדינת חוק ועלינו לכבד את שלטון החוק. ברגע שיאושרו תהליכי הרכישה, אנחנו נאפשר אכלוס שני הבתים בחברון כפי שקרה במקרים דומים בעבר. תהליך הבדיקה מתחיל היום ונעשה אותו מהר ככל האפשר. בכל מקרה, אם הוא לא יסתיים תוך שבוע אדאג שיימסר דו"ח מיוחד לקבינט".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי מילרוד
בנט ונתניהו
צילום: מוטי מילרוד
מומלצים