שתף קטע נבחר

מצאנו: דירות בפחות ממיליון במרכז הארץ

"יפה במקום הנכון" בבת ים, "מוארת, מאווררת ומרווחת" בפתח תקווה, ואפילו בתל אביב: גם בימים שבהם מחירי הדירות ממשיכים לטפס, הצלחנו למצוא דירות בפחות ממיליון שקל במרכז הארץ. אז מה הבעיה איתן?

בימים שבהם מחירי הדירות ממשיכים לטפס ובנק ישראל מזהיר מפני פיצוץ בועת הנדל"ן וזינוק בהיקף המשכנתאות, למצוא דירות בפחות ממיליון שקל במרכז הארץ זה לא פשוט. לרוב מדובר בדירות קטנות וישנות (יד שנייה) בשולי הערים, בדרך כלל בשכונות מוחלשות, אבל לא תמיד. סקירה שערך עבור ynet אתר fisbo, המתמחה בפרסום מודעות מכירת דירות מיד שנייה ללא תיווך, העלה לא מעט דירות למגורים הנמצאות על המדף ועולות סביב 900 אלף שקל בממוצע.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן  של ynet:

מחיר למשתכן ומחיר מטרה - מה ההבדלים?

בדיקה: כמה שווה לכם חלום הפנטהאוז?

באיזו עיר יש פער של 230% במחירי הדירות?

 

"משהו משהו" בג'סי כהן

כך, למשל, בחולון מצאנו שתי דירות במחיר ממוצע של 900 אלף שקל. האחת מוגדרת על ידי מפרסם המודעה "דירה אטרקטיבית", שכוללת, כך לפי המודעה, 3 חדרים ו-2 חדרי רחצה בשטח של כ-60 מ"ר בקומה הרביעית מתוך 4 קומות בבניין משותף ברחוב המעפילים שבשכונת גרין ועם. המחיר: 930 אלף שקל.

 

למי שלא מכיר את השכונה, היא מאופיינת במדד חברתי-כלכלי בינוני של 5 מתוך 10 ובשיעור אקדמאים נמוך יחסית (כ-18%). אין בה בנייה חדשה, ולמרות זאת היא נהנית מביקושים למגורים ומעליית מחירים. על פי המדד של אתר מדלן המספק מידע לרוכשי הדירות, אשר מבוסס על עיבוד נתוני רשות המסים, המחיר הממוצע לדירה בשכונה עומד על 1.230 מיליון שקל.

 

דירה נוספת שמצאנו בחולון דרך אתר fisbo מוגדרת על ידי מפרסם המודעה "משהו משהו" וממוקמת ברחוב הגאונים בשכונת ג'סי כהן בעיר. היא כוללת 3 חדרים בשטח של כ-60 מ"ר בקומה השלישית מתוך 4 קומות בבניין משותף, והכניסה אליה מיידית. המחיר המוצע: 950 אלף שקל.

 

שכונת ג'סי כהן מאופיינת במדד חברתי-כלכלי נמוך של 4 מתוך 10 ובשיעור אקדמאים של 16%. גם שכונה זו נהנית מעליית מחירים, אם כי בשיעור נמוך ביחס לחולון כולה. על פי מדד מדלן, המחיר הממוצע לדירת יד שנייה בשכונה אפילו נמוך יותר מזה שפורסם במודעה, ועומד על 869 אלף שקל.

 

הבטחה לפינוי בינוי בבת ים 

גם בבת ים מצאנו שתי מודעות עבור דירות למגורים במחיר ממוצע של כ-900 אלף שקל. דירה אחת ממוקמת במרכז העיר, ברחוב בלפור בשכונת צפון-מערב בת ים, והיא כוללת 3 חדרים בשטח ממוצע של כ-60 מ"ר. במודעה פורסם עוד כי מדובר בדירה משופצת, עם מערכת אינסטלציה חדשה ושני מזגנים. המחיר: 950 אלף שקל.

בת ים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בת ים(צילום: מוטי קמחי)

שכונת צפון-מערב בת ים מאופיינת במדד חברתי-כלכלי בינוני של 5 מתוך 10 ובשיעור אקדמאים גבוה יחסית לשכונות בחולון (25%). מאז 2006 מחירי הדירות בשכונה יותר מהכפילו את עצמם. על פי מדד מדלן, המחיר הממוצע לדירת יד שנייה בשכונה עומד על 1.177 מיליון שקל.

 

מודעה נוספת מציעה למכירה דירת 2.5 חדרים בשטח של 55 מ"ר שבכונת ניצנה-עמידר בבת ים. היא ממוקמת בקומת קרקע בבניין דו-קומתי ומוגדרת במודעה בתור "דירה יפה במקום הנכון". מדוע מדובר במקום הנכון לפי כותב המודעה? משום שהבניין מיועד לפינוי-בינוי (לפחות לדברי המפרסם, יש לבדוק את נושא באתר העירייה). עוד נכתב במודעה כי מדובר בדירה משופצת מהיסוד. המחיר, כנראה, בהתאם: מיליון שקל.

 

שכונת ניצנה-עמידר מאופיינת במדד חברתי-כלכלי נמוך של 4 מתוך 10 ובשיעור אקדמאים של 14%. השכר הממוצע נמוך מאוד: 4,900 שקל. גם כאן המחירים הכפילו את עצמם בעשור האחרון, ולפי מדד מדלן המחיר הממוצע לדירה בשכונה עומד על 1.045 מיליון שקל.

 

גם מוארת וגם מאווררת בפתח תקווה

גם במרכז פתח תקווה מצאנו באתר fisbo מודעה למכירת דירה במחיר של פחות ממיליון שקל. מדובר בדירת 3 חדרים בשטח של 70 מ"ר ברחוב אסף שמחוני שבשכונת אחדות. היא ממוקמת בקומה השנייה מתוך 4 קומות בבניין משותף ומיועדת לכניסה מיידית. לפי מחבר המודעה, הדירה "מוארת, מאווררת ומרווחת", אבל את זה תצטרכו לבדוק בעצמכם.

 

גם שכונת אחדות מאופיינת במדד חברתי-כלכלי בינוני של 5 מתוך 10, עם שיעור אקדמאים של 15%. השכר הממוצע נמוך גם הוא - 6,830 שקלים. על פי מד מדלן, המחיר הממוצע של דירה בשכונה עומד על 1.167 מיליון שקל.

 

"הדירה הכי יפה" בשכונת התקווה

והפתעה: גם בתל-אביב מצאנו דירה בפחות ממיליון שקל, אבל מדובר בשכונת התקווה המאופיינת במדד חברתי-כלכלי נמוך מאוד של 3 מתוך 10. על פי המודעה באתר fisbo, מדובר "בדירה הכי יפה בשכונה". היא כוללת 2.5 חדרים בשטח של 58 מ"ר ועולה 875 אלף שקל. היא ממוקמת ברחוב קמואל, בקומה הראשונה בבניין דו-קומתי ומתאימה לכניסה מיידית.

שכונת התקווה (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
שכונת התקווה(צילום: עוז מועלם)
 

קחו בחשבון ששכונת התקווה מאופיינת גם בשיעור אקדמאים נמוך מאוד (10%) וכך גם השכר הממוצע (4,660 שקלים). על פי מדד מדלן, המחיר הממוצע של דירות בשכונה עומד על 909 אלף שקל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים