שתף קטע נבחר

ביטוח בחינם: הראל העלתה עמלה - ותפצה

במסגרת הסדר פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד חברת הביטוח, על כך שהעלתה את מחיר הפרמיה בביטוחי הבריאות בניגוד לכללים שהיא עצמה קבעה, הוסכם כי הראל תעניק למבוטחים בביטוחי בריאות מגיל 65 ומעלה - ביטוח תאונות אישיות ללא תשלום, למשך כשנה

חברת הביטוח הראל תעניק לבני 65 פלוס המבוטחים אצלה בביטוח בריאות, ביטוח תאונות אישיות חינם למשך שנה, כך עולה מהסדר פשרה שאושר בשבוע שעבר על ידי בית המשפט.

 

  • רפורמת ביטוחי הבריאות: בשורה או עבודה בעיניים?

 

על פי התובענה הייצוגית, שהוגשה באמצעות עו"ד ליאור טומשין ועו"ד דוד שוורצבאום ממשרד עורכי הדין מרקמן את טומשין, התובע הייצוגי הצטרף לביטוח בריאות בגיל 62 כשעל פי הפוליסה הפרמיה למבוטח אמורה לעלות בכל חמש שנים והחל מגיל 65 הפרמיה לא תועלה יותר מעבר לפרמיה שנקבעה בגיל זה.

 

בפועל בגיל 65, שלוש שנים לאחר הצטרפותו לביטוח (ולא כעבור חמש שנים), חברת הראל העלתה לו הפרמיה בשיעור של 20 אחוזים.

 

בפסק הדין שנתנה שופטת בית המשפט המחוזי מרכז – מיכל נד"ב, נקבע כי הראל תפצה כל מבוטח שלה שגילו 65 ומעלה בביטוח תאונות אישיות חינם לתקופה של עד שנה, תלוי בסכום שנגבה ממנו ביתר. ככל שהמבוטח מבוגר יותר, ההטבה בביטוח תאונות אישיות תהיה לתקופה ארוכה יותר של עד שנה. שווי ההטבה לכל מבוטח יכולה להגיע עד אלפי שקלים.

 

בנוסף נקבע כי תישלח הבהרה בנושא לכל המבוטחים הקיימים וכי בפוליסות הבריאות החדשות יצוין במפורש כי מחיר הפרמיה יעודכן בפעם האחרונה בגיל 65 ויתקבע החל מגיל זה גם אם לא חלפו 5 שנים מעדכון הפרמיה שקדמה לה.

 (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)
 

לשם מימוש ההטבה על המבוטח לשלוח טופס הצהרה מיוחד אשר יישלח לכל המבוטחים הקיימים כמו גם למבוטחי עבר, כאשר את הטופס ניתן יהיה להוריד גם מהאתר האינטרנט של הראל. פסק הדין הבהיר כי המבוטחים לא יידרשו לספק מסמכים או הוכחות כלשהם מעבר לחתימה על ההצהרה.

 

מי שהיה מבוטח בעבר בביטוח בריאות בחברת הראל יוכל להתעדכן על ההטבה שהושגה במסגרת הסכם הפשרה, דרך הפרסום שייעשה באמצעי התקשורת.

 

לדברי עו"ד דוד שוורצבאום ממשרד מרקמן את טומשין "בהתאם לפסק הדין יוכל כל מבוטח של הראל בביטוח בריאות, אשר עבר את גיל 65 לקבל פיצוי בשווי כספי משמעותי. ביטוח תאונות אישיות משמעותי בגילאים המבוגרים, בעיקר בהיעדר ביטוח מקביל מהביטוח הלאומי או קרנות הפנסיה למקרה של פציעה. אנו קוראים לציבור לממש את ההטבה המוצעת" .

 

השופטת קבעה כי לחברי הקבוצה הייתה תועלת בתובענה הייצוגית נוכח ההטבה הכספית עליה הוסכם לטובת חברי הקבוצה בסכום של 2,625,820 שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים