שתף קטע נבחר

הילד מסרב לפגוש את אמו? האב ישלם על כך

במשך חודשים לא התקיימו מפגשים בין אישה לבין בנה בן 8 שבמשמורת אביו. השופטת רותם קודלר עיאש קבעה: כל מפגש מבוטל יעלה לאב 350 ש'

שופטת בית המשפט לענייני משפחה באשדוד, רותם קודלר עיאש, קבעה לאחרונה כי אב המחזיק במשמורת על בנו בן ה-8 ישלם 350 שקל בכל פעם שיתבטל מפגש מתוכנן עם האם. היא דחתה את טענת האב שלפיה מדובר בהחלטה רצונית של הילד, והזהירה שאם התופעה תימשך, היא תשקול הגבלת כרטיס אשראי לאב ושלילת רישיון נהיגה.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

במסגרת סכסוך הגירושים של ההורים החליט בית המשפט לפני כמה חודשים להפריד בין שני אחים: הקטן (8) יעבור לגור אצל אביו ואילו אחותו תישאר עם האם. לשני ההורים נקבעו הסדרי ראייה עם הילדים שאינם במשמורתם, אלא שבדיון שנערך בדצמבר האחרון בבית המשפט הודיעה האם שמאז לא הצליחה להיפגש עם בנה.

 

האב טען שהבן פשוט לא מעוניין להיפגש עם אמו והוא לא יכול לשלוט עליו, אולם השופטת קודלר עיאש לא קיבלה את הטיעון הזה והודיע לאב כי היא רואה בו את האחראי לפירוד בין הבן לאמו. "אין די באספקת מזון ומדור לקטין, אין די ברכישת בגדים והנעלה עבורו, אין די בעיסוק ברישום לחוגים, מעל כל אלה קיימת החובה לאפשר לקטין את הזכות להיות ילד וכל ילד זקוק לאימא, בדיוק כשם שהוא זקוק לאבא", כתבה.

 

"הבחירה של קטין בן 8 שנים לסרב להיות בקשר עם אמו, כשברקע הסכסוך בין ההורים, אינה יכולה להתקבל כבחירה 'טבעית' או 'פנימית', בוודאי שאינה תוצאה של שיקול דעת או רצון חופשי. מדובר בהחלטה שהיא פרי שיתוף הקטין בסכסוך בין הוריו והיא תוצאה עצובה של בחירה מתוך 'קונפליקט הנאמנויות' המאפיין כל כך, לצערנו הרב, ילדים להורים גרושים בעוצמת קונפליקט כה גבוהה וצורמת".

 

בתוך כך ציינה השופטת כי כבר עכשיו ניכרים סימפטומים של פגיעה בקטין, שמרגיש צורך וכורח לנתק את אמו מעליו על מנת להפגין נאמנות כלפי אביו. "את הצורך הזה של הקטין יש לנטרל ואת זאת על האב לעשות", הוסיפה השופטת קודלר עיאש.

 

כדי לוודא שהאב יקיים את מחויבותו, ועל מנת לשמור על טובת הילד, פסקה השופטת שיוטלו על האב סנקציות שיופעלו במידה שלא יעמוד בהתחייבותו להפגיש בין האם לבנה.

 

היא קבעה שבכל פעם שלא יתקיים ביקור של הילד אצל אמו, ישלם האב בתוך 24 שעות 350 שקל. אם יבוטלו שלושה ביקורים ברצף – האם תוכל להגיש בקשה לבית המשפט ולאחר מכן תשקול השופטת להטיל סנקציות חריפות יותר כמו שלילת רישיון נהיגה או הגבלת כרטיסי האשראי של האב.

 

לקראת סיום ביקשה השופטת משני ההורים לשתף פעולה ולהגיע לטיפול בתחנה לטיפול משפחתי, כפי שהורתה בהחלטה קודמת בנושא. "כפי שציינתי בעל פה בדיון", כתבה, "הנזקים הכספיים הנגרמים לכלל בני המשפחה כתוצאה מהימנעות מטיפול עולים לעין שיעור על הפסד יום עבודה לטובת טיפול ומוטב שהצדדים ישכילו להבין זאת".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים