שתף קטע נבחר

המתנחלים לנתניהו: חסום את שידורי התקשורת הפלסטינית

יו"ר מועצת יש"ע שיגר לראש הממשלה נתניהו מכתב ובו הוא קורא לו לחסום באמצעים טכנולוגיים את שידורי התקשורת הפלסטינית הרשמית. הסיבה: עדותו של המחבל שביצע את הפיגוע בעתניאל שאמר כי צפה בתכנים מסיתים בטלוויזיה הפלסטינית

יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה שיגר אתמול (יום ג') לראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב ובו הוא קורא לו, לשר הביטחון משה יעלון ולשר לביטחון פנים גלעד ארדן לחסום את שידורי התקשורת הפלסטינית הרשמית. הסיבה לבקשה: עדותו של המחבל בן ה-15 שביצע את הפיגוע בעתניאל כי צפה בטלוויזיה הפלסטינית ואז החליט לרצוח יהודי.

 

לקריאת המכתב - הקליקו

 

במכתב מבקש רואה כי ישראל תחרים את המשדרים של הרשות או שתשבש אותם בדרכים טכנולוגיות או פיזיות. "אנו שומעים שוב ושוב על ההסתה המתמשכת בתקשורת הרשמית הפלסטינית", כתב. "הסתה זאת מתרחשת באין מפריע, ומאדירה את שמם של רוצחים, מפארת מעשי פיגועים, מתייחסת אל דמות היהודי כאל תת-אנוש בעל תכונות מבחילות, ומעלילה על מדינת ישראל שקרים בנוגע לפגיעה כביכול בערבים חפים מפשע, והשתלטות יהודית על הר הבית".

 

 

ההסתה שמשתוללת בערוצי הטלוויזיה הפלסטיניים במהלך השנים האחרונות, ובפרט בחודשים האחרונים, מאז החלה ההסלמה - מטרתה אחת: להשאיר את גחלת האינתיפאדה בוערת אחרי ניסיונות רבים מצד חמאס להצית אינתיפאדה בגדה בשנים האחרונות. ערוצים דוגמת "אל-אקצה", "פלסטין אל-יום" ו"אל-קודס", שמקום מושבם ברצועת עזה, מעבירים שידורי הסתה כאלה מדי יום. השידורים רצופים במעברונים קצרים שבהם מושתלים מסרים הקוראים באופן חד-משמעי ולא במרומז לבצע פיגועים נגד ישראלים.

 

הדוגמאות לכך רבות: באחת מהן מוצגות תמונות גופותיהן המוטלות של כל המחבלות הפלסטיניות שניסו לבצע פיגועי דקירה ונורו, ובסיומו נכתב: "אנו נשבעים לנקום – לילדה רוקיה אבו עיד" (שביצעה ניסיון פיגוע ביום שבת בענתות, נורתה ונהרגה) ולצד הכיתוב תמונה של סכין מגואלת בדם.

 

סרטון אחר מאגד בתוכו את מסעות ההלוויה של המחבלים הדוקרים כשברקע נשמע שיר המהלל אותם. ישנם כמובן אין סוף סרטונים המוקדשים למחבלים ספציפיים שבהם הם מוצגים כגיבורים כמעט על-אנושיים. כמובן, כל דיווח על פיגוע מלווה בשידור חי ובהשמעת שירי שמחה והלל לשהידים.

 

וישנם גם הסרטונים שמטרתם לזרוע שנאה כלפי חיילים וכלפי מתנחלים. הסרטונים הללו בדרך כלל מציגים סיטואציות מבוימות על ידי שחקנים שבהם רואים חיילים או מתנחלים מתעללים, משפילים או יורים בפלסטינים תמימים במחסום, בשוק או ברחוב. בתחילת ההסלמה שודרו דברי הסתה גם בטלוויזיה הפלסטינית הממלכתית, אולם בהוראה ישירה של אבו מאזן שניתנה בשבועות האחרונים פחתו בה ממדי ההסתה בצורה משמעותית וכיום ההסתה היא נחלתם הכמעט בלעדית של התחנות הכפופות לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי. מיותר לציין כי ההסתה בטלוויזיה היא רק נדבך אחד להסתה המושמעת בתחנות הרדיו ונמצאת בצורה חופשית ברשתות החברתיות.

תפאורת אולפן: צמיגים בוערים וגרפיטי שבהפקתו השתתף הנייה ()
תפאורת אולפן: צמיגים בוערים וגרפיטי שבהפקתו השתתף הנייה
 

ביום ראשון הותרו לפרסום כי המחבל בן ה-15 מהכפר בית עמרא הסמוך לחברון שרצח את דפנה מאיר ז"ל צפה בשידורי הטלוויזיה הפלסטינית לפני הפיגוע, שידורים שהציגו את ישראל כמי ש"הורגת צעירים פלסטינים".

 

ביום הפיגוע, ובהשפעת התכנים שאליהם נחשף בטלוויזיה הפלסטינית, החליט לבצע פיגוע דקירה במטרה לרצוח יהודי. לנוכח סמיכות היישוב עתניאל למקום מגוריו, החליט לבצע את זממו בעתניאל. לאחר הגעתו ליישוב, ומשהבחין במאיר, החליט לדקור אותה כמה פעמים ונמלט מהיישוב.

 

בשב"כ אמרו כי "תוצאותיו הקשות של הפיגוע ממחישות פעם נוספת את חומרת האיום הנשקף מההסתה הפרועה המתנהלת נגד מדינת ישראל והיהודים בתקשורת הפלסטינית, המשפיעה על מפגעים בודדים לבצע מעשי רצח ופיגועי טרור חמורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסתה בטלוויזיה הפלסטינית
מומלצים