שתף קטע נבחר

"את זחוחה", "אתה חצוף": שטרן ורגב התעמתו

דיון בנושא הצעת חוק הנאמנות של מירי רגב הפך לזירת התנצחות בין השרה שהייתה דוברת צה"ל לחבר הכנסת אלעזר שטרן שכיהן כראש אכ"א. שטרן הטיח ברגב: "ראיתי את ההתלהבות שלך כשפינינו אנשים בזמן ההתנתקות". רגב השיבה: "היינו צריכים לנקות שבוע אחרי שדיברת כראש אכ"א"

 

תת אלוף במיל' נגד אלוף במיל' - ולהפך: דיון בכנסת שעסק בתיקון להצעת חוק מימון מוסדות תרבות הפך לקרב יצרי בין שני קצינים בכירים במילואים. במהלך הדיון הבוקר (יום ד') בוועדת החינוך, התרבות והספורט שלחו שרת התרבות מירי רגב (הליכוד) וח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) עקיצות הדדיות. נוסח ההצעה של רגב פורסם לראשונה אתמול ב-ynet והועבר לעיון משרד המשפטים.

 

שטרן, ששימש בתפקידו האחרון בצה"ל ראש אכ"א, תקף בחריפות את רגב, שכיהנה כדוברת צה"ל בזמן ההתנתקות ומלחמת לבנון השנייה. השרה רגב אמרה: "הוא לא מגיע בזמן לכיתה, זה לא מעניין אותו". שטרן השיב: "זה תרבות? לא ראיתי דבר כזה בחיים, לא ראיתי דבר כזה".

 

רגב לא נותרה חייבת ואמרה: "תתאמץ קצת אולי תקבל כותרות, זה נורא מתסכל להיות אלוף שלא מדברים עליו".

"נורא מתסכל להיות אלוף שלא מדברים עליו". רגב בדיון (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"נורא מתסכל להיות אלוף שלא מדברים עליו". רגב בדיון(צילום: אוהד צויגנברג)

לאחר מכן קיבל ח"כ שטרן את זכות הדיבור ואמר: "את ה'אני, אני' שלך אני מכיר מההתנתקות וראיתי את ההתלהבות של רגב. כשפינינו אנשים היא חגגה שם יותר מבמלחמת לבנון השנייה". רגב הגיבה: "אתה איש חצוף ובזוי, צבוע, קנאי ואיש קטן".

 

לקראת תום הדיון התאפשר לרגב לסכם את הנושא, והיא ניצלה את ההזדמנות להתנגח בשטרן, שבחר לצאת מהאולם שבו נערכה הישיבה. "הייתי דוברת צה"ל בשתי תקופות קשות למדינת ישראל, מלחמת לבנון השנייה וההתנתקות", אמרה השרה. "דוברת צה"ל לא ממציאה מציאות ולא יכולה לשנות מציאות, היא לא קוסמת".

 

רגב אמרה עוד כי "מה לעשות, כדוברת צה"ל היינו צריכים לנקות שבוע ימים אחרי ששטרן דיבר כראש אכ"א. זו הייתה הבדיחה במטכ"ל. כששטרן סוגר את עיתון 'במחנה' אחרי ראיון עם קצין הומו. שטרן הדליף ליאיר לפיד מסמכים צבאיים מתיקים אישיים".

 

"פלטפורמה לקידום אישי" 

לאחר הדיון אמר שטרן ל-ynet כי "לא זכיתי לראות שר שבא לכנסת ונותן לעשייה שלו את השם של עצמו, כמו שהציגה היום שרת התרבות, 'תיקוני רגב'. לא זכיתי לראות שר שאת כל העשייה של משרדו מציג כ'אני, אני, אני' בזחיחות שאינה מכבדת לא מעמד שר ולא ועדה בכנסת. אותה זחיחות מנותקת מהמציאות הזכירה לי את התנהגותה של מירי רגב בהתנתקות. הריצה ממיקרופון למיקרופון בפנים מתלהבות מנותקות מסבל המתיישבים, העיקר שהיא תהיה בכותרות".

 

שטרן הוסיף כי "כל הקצונה הבכירה בצה"ל ביצעה את ההתנתקות בכאב גדול, למעט מירי רגב שלא ראתה בהתנתקות משימה לאומית ואישית כואבת אלא פלטפורמה לקידומה האישי. ניתן לחזור לסרטים ולעדויות מאותה תקופה ולראות זאת. אותה התנהגות תקשורתית פריצותית שאליה היא גררה את צה"ל גם במלחמת לבנון השנייה, כשקידמה אנשי תקשורת בכמויות ולמקומות שלא היה להם תקדים במלחמות ישראל".

 

לסיכום דבריו ציין ראש אכ"א לשעבר כי "אנחנו רואים את אותם דברים גם עכשיו בהתנהלות הפוליטית שלה חסרת האחריות, ועשיית כותרות באמצעות יצירת שסעים בעם ובחברה, ואת ה'מחמאות' שהיא נותנת לי ישפוט העם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג
ח"כ שטרן והשרה רגב
צילום: אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג
מומלצים