שתף קטע נבחר

בדלתיים סגורות: מקורב נתניהו פגש את זריף

חבר פרלמנט יהודי צרפתי נפגש עם שר החוץ האיראני במהלך ביקורו של האחרון בצרפת. בין השניים התעורר ויכוח מעניין על השואה, ישראל, תחרות הקריקטורות הידועה לשמצה באיראן, ואיך לא - המופתי

זריף. "מוכשר וערמומי" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
זריף. "מוכשר וערמומי"(צילום: AFP)

שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף נפגש אתמול (ד') לפגישה בדלתיים סגורות עם חברי ועדת החוץ והביטחון של הפרלמנט הצרפתי. בפגישה השתתף גם חבר הפרלמנט היהודי ומקורבו של נתניהו – מאיר חביב, שביקש מזריף להכיר בקיומה של ישראל.

 

לעוד כתבות מרתקות בעולם היכנסו לדף הפייסבוק של דסק חוץ

 

במהלך המפגש התפתח בין השניים דיאלוג מעניין, כשחביב התקיל את זריף בשאלות קשות: "אני יהודי, והיום יום השואה הבינלאומי. המדינה שלך מארגנת תחרות קריקטורות להכחשת השואה, ולפני 70 שנה נרצחו שישה מיליון יהודים בשואה. האם אתה מוכן להכיר פומבית בכך שהייתה שואה?", שאל חביב.

 

חבר הפרלמנט הוסיף כי הוא מייצגם של 150 אלף צרפתים החיים בישראל, "המדינה שלך קוראת למחיקתה של ישראל מהמפה. האם אתה מוכן להכיר פומבית בקיומה של מדינת ישראל?"

 

 

 

לדברי המשתתפים, זריף השיב לחביב כי תחרות הקריקטורות איננה מטעמו או מטעם הממשלה האיראנית, אלא מאורגנת על ידי עמותות לא מזוהות. הוא הטיח בחביב כי "מדינת ישראל היא זו שמשתמשת בשואה כדי להצדיק את הכיבוש נגד העם הפלסטיני", ולראיה הזכיר זריף את דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו על אודות המפגש בין המופתי של ירושלים לצורר הנאצי אדולף היטלר.

  

זריף התחמק מתשובה בעניין מחיקתה של ישראל מהמפה ואף לא היה מוכן להכיר פומבית במדינת ישראל, אך אמר: "ידידי מאיר חביב, אנחנו לא נגד יהודים ויש אפילו יהודי בפרלמנט האיראני. יש יהודים שחיים באיראן. אנחנו מתנגדים לפילוסופיה הציונית ולתנועה הציונית".

 

לאחר המפגש אמר חביב כי זריף היה חכם ואדיב מאוד. "הופתעתי מאוד מהטון שלו", סיפר, "הוא מאוד מוכשר ועדין, אך עם זאת ערמומי. בדיוק ההיפך מאחמדינג'אד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים