שתף קטע נבחר

בחזרה מהשבעה: אבנים על רכבו של ח"כ

לאחר ניחום אבלים אצל משפחתה של שלומית קריגמן, שנרצחה בפיגוע בבית חורון, זיהה ח"כ חיים ילין ליד ההתנחלות תפוח צעיר "שמרים בלוק ומנסה לזרוק על אוטובוס ילדים שנסע מולי. האצתי כדי לדרוס אותו, והוא הרים עוד אבן וכיוון לעברי". שמשת הרכב נופצה

 

הרכב ששמשתו נופצה ()
הרכב ששמשתו נופצה
חבר כנסת תחת מתקפת אבנים: רכבו של ח"כ חיים ילין מיש עתיד נרגם באבנים כאשר יצא מניחום אבלים אצל משפחתה של שלומית קריגמן ביישוב שדמות מחולה בבקעת הירדן. ילין, שהיה בתוך הרכב, לא נפגע מהאבנים שהושלכו בין ההתנחלויות מגדלים לתפוח בשומרון - אבל המכונית ניזוקה. האירוע הועבר לטיפולו של קצין הכנסת וכוחות הביטחון. 

 

לאחר שיצא מהשבעה בשדמות מחולה, ראה ילין אדם שעומד על הגבעה בכביש 505. לדבריו, אותו אדם השליך לעברו בלוק וניסה לנפץ את השמשה הקדמית. ח"כ ילין האיץ והבלוק פגע בשמשה האחורית. הוא המשיך משם עם הרכב לצומת תפוח ושם חיכו לו נציגי המשטרה והצבא שדאגו גם לגרור את רכבו. 

שברי זכוכיות ברכבו של ח"כ ילין ()
שברי זכוכיות ברכבו של ח"כ ילין
 

ילין הרחיב על המקרה: "באמצע הנסיעה הבחנתי פתאום בצעיר שמרים בלוק ומנסה לזרוק אותו על אוטובוס ילדים שנוסע מולי. האצתי את המהירות כדי לנסות לדרוס אותו שלא יפגע באוטובוס ואז מיד הוא הרים אבן נוספת וכיוון לעברי. כיון שהייתי במהירות מאוד גבוהה זה פגע רק בחלק האחורי של הרכב. מסרתי את כל הפרטים לשוטרים שהגיעו למקום ונמסר לי שהחלו כבר חיפושים אחר אותו צעיר שניסה לפגוע בי".

 

"הפעם זה היה בלוק ולא קסאם", הוסיף ילין, לשעבר ראש מועצת אשכול, שמבקר מדי שבוע משפחות שכולות. "אסור להפסיק את שגרת החיים שלנו בגלל מחבל שזורק אבנים, יורה או דוקר. חייבים להמשיך ולהכות בטרור בכל הכוח, לחבק את משפחות הנפגעים, אך לא לזנוח את הזרוע המדינית".

 

קריגמן, בת 23, נדקרה בתחילת השבוע בידי מחבלים בבית חורון שבבנימין, ומתה שלשום מפצעיה. שני המחבלים חדרו למכולת המקומית בבית חורון שבבנימין. מוטי שלם ואדם נוסף הדפו אותם עם עגלה של סופר. השניים נמלטו ואיש ביטחון ירה בהם למוות. אך עוד לפני שחוסלו, הספיקו השניים לדקור שתי נשים - קריגמן שנרצחה ובת 58 שנפצעה בינוני.  

 

"שני המחבלים הגיעו מכיוון הגדר וככל הנראה פרצו אותה ונכנסו", טען שלם. "הם דקרו אישה במדרכה ואז ניסו להיכנס לסופר, אך הדפנו אותם. אז הם דקרו עוד אישה בחוץ". המחבלים הם איבראהים עלאן, בן 22 תושב בית עור א-תחתא ליד כביש 443, וחוסיין אבו גוש, בן 17 ממחנה הפליטים קלנדיה. המחבלים נכנסו מכיוון הוואדי הסמוך, שם ישנה גדר.

 

אלישע בן קימון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים