שתף קטע נבחר

אזבסט בשגרירות ישראל בבריסל: "ניסו להשתיק אותנו"

שגרירות ישראל בבלגיה סוערת אחרי מציאת אזבסט במבנה. לדברי העובדים, מדובר במקום שאליו הם נחשפים כמה פעמים ביום אך נמנעה כניסתו של מפקח. משרד החוץ: "בריאות העובדים בראש סדר העדיפויות שלנו; מתייחסים לתלונה ברצינות"

סערה בשגרירות ישראל בבריסל בירת בלגיה עקב תלונה על הימצאות אזבסט במבנה שבו מועסקים כ-100 עובדים. "אנחנו חוששים שנחשפנו לחומר במשך שנים", אמר אחד העובדים.

 

האזבסט נתגלה במקרה באחרונה במרתף הבניין שבו ממוקמת השגרירות. עד אותו זמן לא ידעו על הימצאות אזבסט במבנה. לדברי העובדים, מדובר במרתף שמוביל לחנייה של השגרירות ולמחלקת דואר דיפלומטי, והעובדים עוברים במקום כמה פעמים במהלך היום.

 

העובדים נבהלו מאוד וניגשו להתלונן. לטענתם, אמרו להם "אתם היסטריים, תירגעו ואל תדברו על זה עם אף אחד". העובדים הגישו תלונה למשרד העבודה הבלגי וזה רצה לשלוח מפקח כדי לבדוק את האוויר במרתף. לטענת העובדים בשגרירות, המפקח התקשר לשגרירות כדי לתאם ביקור אבל סירבו לאפשר לו להגיע. "אמרנו לעובדים תשבו בשקט. הכול יהיה בסדר. אבל אנשים מודאגים", אמר אחד העובדים.

 

בעקבות פניית ynet ו"ידיעות אחרונות" הודיעה השגרירות ביום שישי לעובדים שמבדיקה שנעשתה במקום לא נמצא אזבסט, אבל הם מוכנים להזמין מומחה מטעמם שיבדוק את הדברים.

 

במשרד החוץ הכחישו כי לא אפשרו למפקח של משרד העבודה הבלגי לקיים ביקור במקום. "משרד החוץ ושגרירות ישראל בבריסל

מתייחסים ברצינות רבה לכל חשש, ולו הקלוש ביותר, של חשיפה לאזבסט. הסוגיה מטופלת בעקביות ובימים הקרובים יימשכו בדיקות מקצועיות בבניין השגרירות על מנת לבדוק אם אכן קיים חשש, כאמור. בריאותם של עובדי השגרירות נמצא בעדיפות עליונה", מסר עמנואל נחשון, דובר משרד החוץ. "כל מי שיצטרך להיכנס לשגרירות כדי לטפל, יורשה להיכנס".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Street View on Google Maps
שגרירות ישראל בבריסל
צילום: Street View on Google Maps
מומלצים